Polecane posty

Gość   
Gość

ile u was bieże notariusz mi powiedziała 4 tysiące za przepisanie całości strasznie dużo na jakiej zasadzie obliczają sobie ile skasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zyher wniosek znajdziesz na stronie ARiMR w zakładce "pobierz wnioski"


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kloego freetaxi jak rozumieć nowy projekt rozporządzenia w nowym naborze i jedno z wymagań dotyczące urządzenia gospodarstwa przed złożeniem wniosku o co w tym chodzi, przed dniem złożenia wniosku trzeba miec co najmniej 1ha na własność ?czy może być to dzierzawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

freetaxi - http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/A/wniosek_o_przyznanie_pomocy_Ulatwianie_startu_nowelizacja_2014.pdf na tym wniosku składałem zmianę kilka dni temu i napisali mi, że to nie jest obowiązujący -_- znalazłem go tam gdzie podałeś w zakładce "pobierz wnioski". 

 

W odpowiedź od ARiMR dostałem taki zapis " W przypadku dokonywania korekty któregokolwiek z punktów wniosku spowodowanej zmianami w biznesplanie, koniecznym jest dostarczenie oprócz stron wniosku z naniesionymi poprawkami, pierwszej strony wniosku z danymi osobowymi (część II) i zaznaczonym celem złożeniem wniosku (część I) oraz ostatniej strony z czytelnym podpisem wnioskodawcy (część XV), na aktualnie obowiązującym formularzu. Dostarczony wniosek jest wypełniony na nieaktualnym formularzu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To kontaktuj się z osobą prowadzącą i pytaj o co chodzi dokładnie. Bo raczej w tym problem nie tkwi. Jak robiłeś zmianę do dostarczyłeś całość czy tylko te strony, które wymagały zmian i pierwszą, ostatnią stronę wniosku i pierwszą stronę biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

jest informacja, że nabór dla młodych rolników z PROW 2014-2020 rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 2 września. Szczegóły http://prow2014-2020.pl/2015/07/20/premie-dla-mlodych-rolnikow-informacje-o-naborze/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Dobrze że do 2 września, to osoby które nie załapią się na ostatnie przesunięcia będą mieli jeszcze szansę na złożenie wniosku w nowej perspektywie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlatego zakładam, że kwestia ostatecznych przesunięć środków ze starego naboru to raczej kwestia kilkunastu dni. Wątpię aby czekali z tym na ostatnią porę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Dobrze że do 2 września, to osoby które nie załapią się na ostatnie przesunięcia będą mieli jeszcze szansę na złożenie wniosku w nowej perspektywie

 

pod warunkiem, że ostatnie przesunięcie będzie na koniec sierpnia a aktualizacja listy maks. 1 września :)

 

a tak w ogóle ciekawe czy dziś dadzą aktualizację ;)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przeczytać uważnie rozporządzenie  :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde wniosek do wydrukowania na MR 2015 ? Są już aby sobie zacząć wypełniać ? Na stronie ARiMR jest na rok 2014 i nie wiem czy ten czy jakiś nowy na 2015 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro 20 mają zacząć przyjmować wnioski to powinni to dziś oficjalnie ogłosić dobrze myślę?

taksamo powinni szybko uaktualnić listę ze starego naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież to już oficjalny komunikat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Agencja udostępnia formularz wniosku o płatność oraz wzory oświadczeń dołączanych do wniosku o płatność najpóźniej w dniu rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

faktycznie teraz przeczytałem na stronie arimr to jak ogłosili nowy nabur stary pewnoe zamiotą pod dywan i przesunięć nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszWsik    0

Kloego freetaxi jak rozumieć  zmianę ,że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego, lecz nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, ale prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną dopiero po złożeniu wniosku o premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Najlepiej jak by zaktualizowali tę listę w tym tygodniu a jeszcze lepiej jak by ukazała się jeszcze dzisiaj :)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

No i teraz się zacznie :)

 

Mam pytanie odnośnie progu 15 punktów:

-czy po przekazaniu mi przez rodziców 14 ha z budynkami na własność mogę od nich formalnie wydzierżawić kolejne 17 ha? Czy dzięki temu otrzymam wtedy  te max 5 punktów za powierzchnię gospodarstwa? (14+17-10,48)x0,25

-jedna z działek,którą miałbym wydzierżawić (17ha) jest jeszcze "obciążona" zobowiązaniami z modernizacji 2007-13. Czy rodzice mogą mi ją wydzierżawić bez żadnych konsekwencji i formalności, czy też muszę zgłaszać to do ARiMR?

-jakie dodatkowe szkolenia i usługi doradcze będą punktowane: kurs na opryskiwacz, kombajn itp. czy też coś innego wymyślili?

-czy z premii będę mógł sfinansować zakup jałówek hodowlanych i czy zaliczone zostanie to do postępu biologicznego?

 

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ciekawe kiedy lista na stary nabor sie uaktualni bo nie wiadomo co to robic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj