Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Umowę dzierżawy poświadczysz u notariusza bodajże za niecałe 30 PLN od podpisu. Wartość nieruchomości nie ma tu nic do znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Ponawiam pytanie:

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ty masz mieć umowę na 10 lat, ARiMR nie interesuje kto płaci podatek od ziemi, jak zgłosisz umowę w starostwie to Tobie będzie przychodził podatek do zapłaty, jak nie to sąsiadowi. Pierwsze słyszę o podatku dochodowym od dzierżawy, podatek płaci się za ziemie i na tym koniec. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Toru, w 17 Lip 2015 - 21:00, powiedział:

 

Ty masz mieć umowę na 10 lat, ARiMR nie interesuje kto płaci podatek od ziemi, jak zgłosisz umowę w starostwie to Tobie będzie przychodził podatek do zapłaty, jak nie to sąsiadowi. Pierwsze słyszę o podatku dochodowym od dzierżawy, podatek płaci się za ziemie i na tym koniec. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Tak kolego dobrze piszesz.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kloego freetaxi jak rozumieć nowy projekt rozporządzenia w nowym naborze i jedno z wymagań dotyczące urządzenia gospodarstwa przed złożeniem wniosku o co w tym chodzi, przed dniem złożenia wniosku trzeba miec co najmniej 1ha na własność ?czy może być to dzierzawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Ty masz mieć umowę na 10 lat, ARiMR nie interesuje kto płaci podatek od ziemi, jak zgłosisz umowę w starostwie to Tobie będzie przychodził podatek do zapłaty, jak nie to sąsiadowi. Pierwsze słyszę o podatku dochodowym od dzierżawy, podatek płaci się za ziemie i na tym koniec. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

No tak Ja pokrywam czynsz dzierżawny jako dzierżawca ale wydzierżawiający powinien odprowadzić od tego podatek do US bo taki czynsz który mu będę płacił traktowany jest jako dochód www.finanse.mf.gov.pl/pit/broszury-informacyjne/2015/-/asset_publisher/0Tp7/content/opodatkowanie-dochodow-z-najmu-dzierzawy-osiaganych-poza-dzialalnoscia-gospodarcza?redirect=http%3A%2F%2Fwww.finanse.mf.gov.pl%2Fpit%2Fbroszury-informacyjne%2F2015%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_0Tp7%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D2#p_p_id_101_INSTANCE_0Tp7_

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

No tak, to jest normalny dochód jak każdy inny z działalności nierolniczej. To logiczne, więc nie wiem w czym problem? Wydzierżawiający jeżeli jest rolnikiem ryczałtowym to i tak PITu nie będzie składał w US bo nigdy tego nie robił, a i tak kwota czynszu dzierżawnego zapewne nie przekroczy progu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym, i nikt się czepiał nie będzie. A jeżeli jest rolnikiem na VAT, to i tak rozlicza się z faktur, to rozliczy się tą sama metodą i z czynszu dzierżawnego, i na pewno każdy księgowy mu o tym powie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wkrótce.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi wiesz czy musze zmieniac plan zasiewów w biznesplanie ? Bo załapie sie po tych przesunieciach a planuje inaczej troche posiać niz napisałem w biznesplanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

A właśnie. Mówicie że umowa o dzieło przejdzie. A jak będzie na kwote np 30 tysiecy to tez sie krus nie bedzie czepiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z umowami o dzieło radzę uważać. Jeśli kontrola ZUS podważy w jakiś sposób przedmiot umowy to może się z tego zrobić kłopot, przechodzicie na składki zusowskie i premię trzeba będzie oddać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki , ale i tak musze poprawic biznesplan bo na dzien dzisiejszy nie mam zamiaru siać np rzepaku , coś wykombinuje dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem już cześć sprzetu z młodego i czy faktory muszę już im przedstawiać czy porostu kupie cały sprzed i dopiero wtedy  im przesłać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jak kupisz wszystkie sprzęty.masz na to czas trzy lata....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Obstawiam że jutro będzie lista☺ ale zwiększona tylko o 2700 miejsc

Edytowano przez czyzyk85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oby :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Oglądałem tydzień i twierdzili tam, że agencja już rozpoczęła wydawanie decyzji. Ciekawe ile jest w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że najpierw powinna być aktualizacja listy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Witam, dostałem premię MR w naborze w 2014 roku. Złożyłem zmianę do wniosku oraz biznesplanu (zmiana dotyczyła wydatkowania premii) - wypełniłem te same wzory formularzy wniosku oraz biznesplanu, które składałem rok temu w 2014 przy ubieganiu się o MR.  Dostałem w odpowiedzi pismo, że zmiany muszę nanieść na "aktualnie obowiązującym formularzu". Jak ten obowiązujący formularz wygląda i gdzie go znaleźć?

 

PS. Wniosek o MR wypełniałem na formularzu W-1/112. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj