Polecane posty

michatek    4

tak pisaliście o tych kontrolach że zacząłem papiery sprawdzać

i gdzieś zginą mi atest na opryskiwacz mam nalepkę na opryskiwaczu jeszcze ten rok ważna

czy w razie kontroli będą się o to czepiać czy sama nalepka wystarcza??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. jak bym kupił mieszalnik pasz to młodego rolnik bym mógł rozliczyć po 5 latach  czy 10 ?  bo nie wiem czy osprzęt budynków gospodarczych zalicza sie budynki trwałe  i na 10 lat czy pod maszyny i 5 lat . proszę o wyrozumiałość 

Edytowano przez renaultursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Zlozylem wniosek na MR, dostalem sie na liste ale zabraklo punktow i nie znalazlem sie na zoltej. Mam miejsce okolo 14000. W wyniku tego zaczalem szukac pracy, w zeszlym miesiacu znalazlem i jestem obecnie na stazu z urzedu pracy, ktory ma trwac 6 miesiecy (jeszcze 5) i co teraz jesli z przesunietych pieniedzy jednak otrzymam MR? Moge dokonczyc staz, nastepnie pracowac u tego pracodawcy na umowe zlecenie i zarejestrowac sie w KRUS? Podobno po otrzymaniu pieniedzy jest 12 miesiecy na uzupelnienie formalnosci, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwszy przypadek mam ze stażem z UP. Jutro zadzwonię i dopytam :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. jak bym kupił mieszalnik pasz to młodego rolnik bym mógł rozliczyć po 5 latach  czy 10 ?  bo nie wiem czy osprzęt budynków gospodarczych zalicza sie budynki trwałe  i na 10 lat czy pod maszyny i 5 lat . proszę o wyrozumiałość 

 

fenix  pomóż bo ty dobrze w temacie jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Każdą inwestycję, którą realizujesz w ramach premii musisz rozliczyć w ciągu 3 lat od wpływu środków na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i po 5 latach rozliczam młodego i koniec ?dobrze myślę

a druga sprawa taka że chce kopic łyżke do tura a na niej nie ma żadnej tabliczki zmianowej  i to przejdzie w  młodym rolniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Przejdzie łyżka do ładowacza. Weźmiesz oświadczenie od sprzedawcy że nie ma na osprzęcie tabliczki.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego będzie wszystko ok.jeśli kupujesz bierzesz fakturę i niech ci napiszą z jakiej firmy ta łyżka jest.ja też biorę cały osprzęt do tura i się pytałem w arimr czy przejdzie powiedzieli że tak.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Majkel207 wszystko na ostatnią porę. Do wniosku o płatność dołączasz zaświadczenie z krus. Wydaje mi się, że tam powinieneś się udać w pierwszej kolejności i tam próbować. Wytłumacz jak sprawa wygląda. Powinni Ci pójść na rękę. 

 

no niestety jakoś dziwnie tak wychodzi

byłem w KRUS właśnie i nie z nimi żadnej rozmowy,  dziwne z tym starostwem, że mogą wysłać te akty dopiero po 1 nowego miesiąca, pojadę tam i porozmawiam z jakimś kierownikiem może

 

co do stażu z UP, będziesz na nim ubezpieczony w ZUS więc raczej opada, w młodym można złożyć wniosek o płatność do 30 września, więc musisz być już wtedy w KRUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Z tego co się orientuję przy Młodym Rolniku w grę wchodzi jedynie praca na umowę zlecenie za połowę minimalnego wynagrodzenia krajowego. To jest jedyny możliwy sposób aby pozostać w KRUS i podjąć pracę na umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze umowa o dzieło wchodzi w rachubę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Odpowie ktoś ? bo temat "palący" 

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

W przypadku produkcji zwierzęcej wnioskodawca podaje stan średnioroczny lub stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy.

 

To zdanie zostało wycięte z legislacji i nie rozumiem tu jednego "stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy." chodzi o to że podaje średni stan zwierząt jaki będę utrzymywał po złożeniu wniosku?

 

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

To są stany przed złożeniem wniosku z gosp. które zamierzasz prowadzić. Do wyliczenia wielkości ekonomicznej gosp. Później to zapewne taj jak dotychczas podawało się stany na koniec roku lub średnioroczne w zależności od rodzaju produkcji zwierzęcej.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No na jednym naborze chyba się nie skończy :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Mówicie że będzie mało czasu na załatwienie wszystkich dokumentów, a jak do znajomego który składał wniosek na przywracanie kapitału zadzwoniła miła Pani w piątek 26.06 i powiedziała że w końcu pozytywnie rozpatrzyli jego wniosek i do 30.06  musi kupić traktor i do godz 12.00 złożyć wniosek o płatność.

Skoro sawicki podpisał już rozporządzenie to czy wiadomo czy premię z MR będzie można potraktować jako wkład własny w MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi wiesz może czy bedzie uaktualnienie listy teraz czy dopiero po ostatnich przesunieciach czyli na koniec sierpnia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka. 

Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.

W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja pracując będę mógł się ubezpieczyć też w krusie tak mi się wydaje. Nawet ministerstwo sprawiedliwości nie podlega pod zus. Więc raczej nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

wyleciala mi dzialka z deklarowanej powierzchni mlodego rol z dzierzawami ciezko . w zamian chce dokupic  ziemie za pieniadze mlodego rolnika aby powierzchnia zostala zachowana. jak to teraz zrobic. pozdrawiam jakie zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czy jest jakaś możliwość by przeskoczyć zapis:

 

"2) do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa jako kierujący;"?

 

Można jakoś się od tego odwołać?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

up - nie da się. 

 

co do listy, aktualizacja będzie dość szybko, szkopuł w tym że Sawicki na nieformalnym spotkaniu dogadał się że będzie można przerzucić część kasy na Młodego Rolnika. Teraz trzeba oficjalnego pisma z KE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj