Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

a ja mam wrażenie że się z nami bawią puszczając co trochę info o jakiś przesunięciach jak ogłoszą nową liste w tym miesiącu to się zdziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

jak termin do wniosku o płatność jest termin 30 wrzesień, to raczej muszą niedługo,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

@papasmerf czemu @freetaxi ma Ci liczyć, wszyscy mieliście matematykę w szkole. 

poniewaz sa sprzeczne informacje i nie wiadomo od jakiego miejsca liczyc, nie czytales tych artykułów czy poprostu nabijasz posty ????

 

Sandra pisze od 11k wiec ja i moi poprzednicy mozemy domniemywac ze tak jest. Chcialem uzyskac konkretna odpowiedz a dowiedzialem sie ze mieliscie matematyke w szkole, wooow :)

 

to jest profesjonalne forum rolnicze czy bezsensowne komentowanie ??

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Obliczenia obliczeniami nie są trudne ale czy ktoś umie sensownie wytłumaczyć że był oficjalny artykuł o 103 mln niby poszło zapytanie do Brukseli a teraz ni stąd ni zowąd mówią że kasa będzie tylko dla 2900 rolników a według tych 53 mln dla jeszcze mniej? Bo ja nic z tego nie rozumiem i według tego co mówicie zabraknie mi 130 miejsc po pierwszym przesunięciu a miało być tak pięknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Obliczenia obliczeniami nie są trudne ale czy ktoś umie sensownie wytłumaczyć że był oficjalny artykuł o 103 mln niby poszło zapytanie do Brukseli a teraz ni stąd ni zowąd mówią że kasa będzie tylko dla 2900 rolników a według tych 53 mln dla jeszcze mniej? Bo ja nic z tego nie rozumiem i według tego co mówicie zabraknie mi 130 miejsc po pierwszym przesunięciu a miało być tak pięknie. 

Pablo21 tego chce sie dowiedziec od kilkunastu postow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiem wiem ale każdy ma swoje zdanie na ten temat a prawdy chyba nikt nie zna wkońcu...  Ale ministerstwo i agencja ostro robią nas w konia... 

No i jeśli chodzi o obliczenia to żeby ze 53mln wyszło 2900 wniosków euro musiało by być po 5.5zł a nie jest i nie było więc coś jest nie halo. 

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

 

freetaxi dzięki wielkie  :rolleyes:  ludzie ja byłem na 11 tysiącu coś tam i też nie wierzyłem w to że dostane ale  jakoś się udało, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać a nie bić piane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Jakiś czas temu Sawicki i prezes arimr mówili o sumie ok 14,5 tys razem z przesunięciami, więc nie liczyłbym na 16 tys i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, mam takie pytanie bo nigdy nie zagłębiałem się w temat młodego rolnika. Zacznę od początku, co musiałbym spełnić, jakie kryteria aby otrzymać taką pomoc? Może byłby ktoś łaskaw albo tu lub w prywatnej wiadomości podpowiedzieć. Zacznę od tego, że mam 25 lat nie posiadam wykształcenia rolniczego tylko mgr z innej dziedziny. Nie posiadam na siebie gospodarstwa, ojciec jest właścicielem, w krusie też nie jestem ubezpieczony, gdyż pracuje w mundurówce i tam jestem ubezpieczony. Więc jak to jest krok po kroku aby otrzymać taką pomoc. Wykształcenie mogę nadrobić, ale też słyszałem że tego nie potrzeba jeśli będę miał potwierdzoną pracę przez  lat, prawda to ? Później przekazać na mnie gospodarstwo i się ubezpieczyć w KRUSIE ? Będę wdzięczny o wskazówki tu lub na priv. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No jakieś info. kolega posiada:-) tak po pierwsze to trzeba poczekać na nabór a później działać. Nabyć gosp. ubezpieczyć się w Krus, także z pracy trzeba zrezygnować, ale najpierw złożyć wniosek jak będzie nabór:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

poniewaz sa sprzeczne informacje i nie wiadomo od jakiego miejsca liczyc, nie czytales tych artykułów czy poprostu nabijasz posty ????

 

Sandra pisze od 11k wiec ja i moi poprzednicy mozemy domniemywac ze tak jest. Chcialem uzyskac konkretna odpowiedz a dowiedzialem sie ze mieliscie matematyke w szkole, wooow :)

 

to jest profesjonalne forum rolnicze czy bezsensowne komentowanie ??

 

Nabijam posty. Lista jest jedna dla wszystkim a tam ostatnia osoba to 11363. Proszę o to jest odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Jakiś czas temu Sawicki i prezes arimr mówili o sumie ok 14,5 tys razem z przesunięciami, więc nie liczyłbym na 16 tys i więcej.

mówić to każdy może,przed wyborami.

trudniej wykonać.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

ludzie Sawicki i PSL biją pianę,po prostu kilka razy o tym samym gadają,ogólnie przesunięc ok.4tys. będzie,możliwe 4260,to co podali wczoraj oznacza,że KE oficjalnie zaakceptowała,a z liczbami to sami nie ogarniają,do tego trzeba doliczyc środki krajowe. POczekejajcie na listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Hah, myślisz że oni się przejmują tym terminem

 

Sami go ustalili. Ktoś kilkanaście postów wcześniej wrzucił w poście odpowiedź arimr na email, który wysłał. Lista zostanie podana niezwłocznie po akceptacji KE. A więc tuż tuż panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Nabijam posty. Lista jest jedna dla wszystkim a tam ostatnia osoba to 11363. Proszę o to jest odpowiedź.

wiem ale na stronie arimr pisza ze przesuniecia od 11k a na topagrar ze od 15k tak jak mialo byc po tych 103 mln + 2900 z tych 54mln co teraz napisali wiec nie wiem jak to interpretowac, co artykuł to inaczej mowia.

 

zreszta bedzie lista to sie okaze i mowie jeszcze raz ze wszyscy dostana albo prawie wszyscy bo im jest to na reke , pieniadze w brukseli sa i jako ze jest rok wyborczy to wyzebraja tylko zamiast glosic przemowienia i pisac artykuly typu ''gruszki na wierzbie'' podali by liste, poniewaz nikogo nie interesuje ile środkow pozyskali.

 

A tak listy nie ma ale termin płatnosci juz ustalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

No jakieś info. kolega posiada:-) tak po pierwsze to trzeba poczekać na nabór a później działać. Nabyć gosp. ubezpieczyć się w Krus, także z pracy trzeba zrezygnować, ale najpierw złożyć wniosek jak będzie nabór:-)

Z pracy zrezygnować to nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Jak można nie potrafić przefiltrować tak prostych informacji.

Ostatnia lista 11363 + KE zgodziła się na  ok. 2900(podkreślam około)+ obietnica pod koniec sierpnia na ok. 1200= suma zaokrąglona.

Topagrar pisze oczywiste bzdury, być może autor artykułu ma powiązania z PSL-em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Jak można nie potrafić przefiltrować tak prostych informacji.

Ostatnia lista 11363 + KE zgodziła się na  ok. 2900(podkreślam około)+ obietnica pod koniec sierpnia na ok. 1200= suma zaokrąglona.

Topagrar pisze oczywiste bzdury, być może autor artykułu ma powiązania z PSL-em :)

 

a 103 mln euro z czerwca gdzie lista miala sie konczyc na ok.15500miejscu  gdzie jest  ????

 

topagrar pisze bzdury? napisz to im, nie tu... łatwo powiedziec ze bzdury masz na to jakies potwierdzenie??

ten arytkuł z arimr-u ??? w czerwcu pisali co innego teraz pisza co innego !

 

pozatym nie chodzilo o te twoje smieszne kalkulacje tylko z jakiego miejsca beda wkoncu teprzesuniecia wiec ciuchutko tam siedziec 

 

Sami experci :)

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

A Ty taki ekspert jesteś a chwilę wcześniej prosisz, żeby Ci coś policzyć. Wstydu oszczędź ale sobie, jak większość aspirantow do MR

I nie bij piany bo będziesz sprowadzony na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

A Ty taki ekspert jesteś a chwilę wcześniej prosisz, żeby Ci coś policzyć. Wstydu oszczędź ale sobie, jak większość aspirantow do MR

 

I nie bij piany bo będziesz sprowadzony na ziemię.

moj wczesniejszy komentarz zostal napisany specjalnie po to zeby policzyl samemu jak taki madry, poniewaz post wczesniej napisal zeby skorzystac z kalkulatora. Odpowiedzi czy obliczenia nie uzyskalem bo sam nie wie ile tych srodkow uzyskali.

 

wiec i Ty tez tam ''expert''  cichutko !

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

103 mln euro daje w przybliżeniu pieniądze dla 4100 młodych rolników. Teraz uzyskali zgodę na ok. 2900 i potwierdzenie 1200. Daje to nam 4100. Zagadka rozwikłana. Nie gorączkujcie się starczy dla wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

103 mln euro daje w przybliżeniu pieniądze dla 4100 młodych rolników. Teraz uzyskali zgodę na ok. 2900 i potwierdzenie 1200. Daje to nam 4100. Zagadka rozwikłana. Nie gorączkujcie się starczy dla wszystkict

54 mln pisza ze starczy dla 2900 wiec 1200 to jest ok. 25 mln co daje ok.79 mln zatem do 103 troche brakuje...

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

a 103 mln euro z czerwca gdzie lista miala sie konczyc na ok.15500miejscu  gdzie jest  ????

 

topagrar pisze bzdury? napisz to im, nie tu... łatwo powiedziec ze bzdury masz na to jakies potwierdzenie??

ten arytkuł z arimr-u ??? w czerwcu pisali co innego teraz pisza co innego !

 

pozatym nie chodzilo o te twoje smieszne kalkulacje tylko z jakiego miejsca beda wkoncu teprzesuniecia wiec ciuchutko tam siedziec 

 

Sami experci :)

 

Hahah pięknie komplikujesz tak prostą sprawę, że aż szkoda marnować czasu na tłumaczenie bo sam i reszta osób zaraz zgłupieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

k0b oby Twoje słowa się sprawdziły.

Nikt Ci nie broni wierzyć w to, co pisze Topagrar. Dla mnie ważne jest oficjalne stanowisko ARiMR lub MRiRW. Podparte oficjalnymi dokumentami, nie jakiś artykuł w gazecie. Możesz sobie przeliczac do usranej śmierci dopóki nie będziesz na żółtej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj