Polecane posty

freetaxi    947

Ja to już dzisiaj dzwoniłem po swoich klientach żeby robić  zmiany jeśli ich wnioski tego wymagają. Nie ma co czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Loo ale sukces ; d pozwolili im wydać kasę która i tak była przeznaczona dla Polski . I to jeszcze w ratach, ciekawe Czy ktoś wie czemu tak. Albo są pieniądze albo nie, zawsze tylko obiecywanie i każdy mówi co innego i patrząc na to wszystko to nowy nabór najwcześniej w nowym roku ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dzisiaj dzwoniłem po swoich klientach żeby robić  zmiany jeśli ich wnioski tego wymagają. Nie ma co czekać. 

A jakie dokumenty można już załatwić bez przepisania ziemi bo z tym chciałbym jeszcze zaczekać bo to nigdy nie wiadomo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zasadniczo żadne :) Nic nie załatwisz bez tytułu prawnego na działki wskazane w biznesplanie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo żadne :) Nic nie załatwisz bez tytułu prawnego na działki wskazane w biznesplanie. 

kurde, nie dobrze ;) tak to by już zawsze szybciej było no ale trudno zobaczymy kiedy te pieniążki dołożą ;)

Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy co chcesz zmieniać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Zmienilbym strukturę stada, mniej krów, więcej byków i sprzęt który wpisalem do zakupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To możesz już teraz to zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a przejdą zmiany typu

1 zwiększenie powierzchni pul o 3.6 ha

2 zmniejszenie z 260 na 200 sztuk tycznika rocznie

3 dodatkowo hów kur niosek w ilości ok 350 sztuk

4zmiana wydania premi z modernizaci budynku chlewni na nowy ciągnik rolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie w związku z tymi wszystkim informacjami o przesunięciach środków na młodego rolnika które co chwilę się zmieniają mam pytanie czy jeśli jestem w okolicy miejsca 15000 to mam szansę się załapać na premię czy nie i składać wniosek gdy ogłoszą nowy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Oczywiście, że masz szansę. Dostali zgodę na 2900 i zapewnienie 1200 co daje 4100. Ostatnia osoba to 11363 +/- bo jeszcze część zrezygnuje; na chwilę obecną to 15463. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Będzie. Chyba, że się pomylą w obliczeniach  :P  Ale wtedy pretensje do PSL-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro956    0

witam wszystkich mam pytanko bo składałem o premie na mr i po tych pierwszych przesunieciach załapie sie bez problemu i tu pytanie czy mogę juz coś załatwiać?nie mam nic na siebie jestem zarejestrowany w biurze pracy jako bezrobotny i co kolejno trzeba załatwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Prawdopodobnie także załapię się po ogłoszeniu nowej listy i mam pytanie o aktualizację biznesplanu. Strukturę zasiewów poprawić na taką jaka była w sezonie 2014/2015 (czyli to co już będzie zebrane, czy jako rok początkowy musi teraz być 2015/2016 (czyli to co będzie dopiero siane jesienią)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2014 zostawiasz w spokoju. Aktualizujesz póki co 2015 rok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo nie bierze się pod uwagę kursu euro na dzień dzisiejszy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Bo nie bierze się pod uwagę kursu euro na dzień dzisiejszy :)

 

A z kiedy?

 

Ja jestem na liście ok. 13870 miejsca więc może się załapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

A z kiedy?

 

Ja jestem na liście ok. 13870 miejsca więc może się załapie :)

Minister Sawicki uzyskał zapewnienie, że pod koniec sierpnia Komisja zgodzi się na kolejne przesunięcie niewykorzystanych pieniędzy z PROW 2007-2013. Dzięki temu premia będzie mogła trafić do kolejnych  1200 osób pozostających na liście rezerwowej.

Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to do końca lata z 23 444 wnioskodawców pomoc otrzyma łącznie 19675 osób. Przypomnijmy, że w czerwcu Polska otrzymała zgodę na zwiększenie puli na premię o 103,2 mln euro, co zwiększyło liczbę beneficjentów do 15575 osób. Zwiększenie tej liczby o 2900 osób w lipcu i 1200 w sierpniu sprawi, że na pieniędzy zabraknie jedynie dla ok. 4 tys. młodych rolników. Im pozostanie złożenie nowego wniosku w pierwszym naborze z nowego PROW na lata 2014-2020, który ma być przeprowadzony jeszcze w tym roku.

źródło: TopAgrar

więc jak to wkońcu jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutela    0

witam czy w tym roku przyjmowali już wnioski na młodego rolnika bo jakiś czas temu pytałem w agencji i mowili ze nie mają wytcznych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś im się chyba pomyliło w obliczeniach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj