Polecane posty

maxi93    2

08.06.15 doszedl do agencji w poznaniu list z poprawka a dokladnie z wypisem rejestru gruntów,dzwoniłem we wtórego do tego goscia co prowadzi mi wniosek i powiedzia ze jeszcze go nie sprawdzil,dlugo jeszcze to moze potrwac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

mam takie pytanie

czy sztuki zgłoszone na dopłaty z mojego stada mogą chodzić pomieszane ( razem ) z innym stadem ?

bo miałem dzis kontrol i sie tego czepiali

jakby ktoś mógł powiedziec jasno jak z tym jest byłbym bardzo wdzieczny

 

wszystko zalezy jak dobrze Ci pojdzie w kazdym urzędzie

1 notariusz

2 urzad gminny ( nakaz powinien przyjsc do 2 tygodni )

3 regon ( dostaniesz odrazu )

4 bank ( chyba ze masz juz własne konto )

5 zus ( da sie załatwić w 1 dzień )

6 numer gospodarstwa ( do 2 tygodni mają czas )

7 Krus ( zaświadczenie dostaniesz w ok tydzień )

8 numer siedziby stada ( mozesz dostać od reki albo do 2 tygodni jesli masz numer gospodarstwa )

9 weterynaria ( od reki )

jak bedziesz miał szczescie to wyrobisz sie w max 3 tygodnie

Twoje stado powinno być oddzielnie inaczej się będą tego czepiać. Musi być jakoś odzielone co najmniej jakąś przegrodą czy ścianą.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli gospodarstwo nie ma zwierząt, to nie potrzebuje numeru stada? czy tak czy siak go muszę mieć ? 

 

Panowie jeśli jeszcze nie ma listy to mogę już przejąć gospodarstwo itd? z niczym to nie koliduje? brakuje mi 1000 miejsc także po przesunięciu załapie się na pewno, jednak listy jak nie było tak nie ma , i chciałbym te formalności załatwić przed żniwami, czyli najpóźniej w następnym tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A co jak KE nie wyrazi zgody ?, jak przejmiesz gospodarstwo to zamkniesz sobie drogę w razie naboru z PROW 2014-2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Nie, komitet monitorujący to polska komórka, zgodę musi wyrazić komisja europejska. Dlatego napisałem że możemy mieć problem jednak z tymi pieniędzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

25.05 wniosek o płatność i zmiany biznesplanu 27.05 zaakceptowane zmiany 02.07 kontrola i 09.07 przelew na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

świętokrzyskie, bez problemu najpierw na pola bo podobno niektórzy nie wiedzą gdzie je mają, tam tylko zdjęcia bo pola mam po scaleniu więc powierzchnie się zgadzają, potem w domu papiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Czy aby skorzystać z mlodego rolnika ziemia musi zostać na mnie przepisana (np. od rodziców) czy mogę sobie tą wymagana ilosc kupić i wtedy sie starać?

ktoś podpowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

jakie papiery sprawdzaja kolego?

 

przede wszystkim akty własności ale chcieli też uprawnienia na pryskanie, badanie techniczne opryskiwacza, umowa na wywóz śmieci, fakturę z wywozu osadu z przydomowej oczyszczalni ścieków, przelew za KRUS i kilka innych ogólnie kontrola ma na celu sprawdzić czy sam prowadzisz gospodarstwo i w jakich warunkach, czy wiesz o co chodzi itd, wszystko przebiegło bez problemowo nikt się bardzo nie czepiał ale to zależy na kogo trafisz podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Twoje stado powinno być oddzielnie inaczej się będą tego czepiać. Musi być jakoś odzielone co najmniej jakąś przegrodą czy ścianą.

 powinno  czy musi byc odzielone ?  bo to są dwie różne rzeczy jeżeli nie jest to zabronione jakimś przepisem to znaczy że jest dozwolone 

i ps  to jest Twoja opinia czy na jakiejś podstawie ? i najlepiej obora oddzielona wśrodku  ścianą  łącznie z korytarzem paszowym ;))) tak jak w opini tych 2 osob z powiatowego ;))) 

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego nasze opinie nie mają tu nic do rzeczy. Trafisz w trakcie kontroli na jakiegoś służbistę i zaczną się schodki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

tylko ze i służbista nie może więcej wymagać niż pozwalają mu na to przepisy  a oni bazują właśnie na naszej nie wiedzy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A co jak KE nie wyrazi zgody ?, jak przejmiesz gospodarstwo to zamkniesz sobie drogę w razie naboru z PROW 2014-2020

Ostatnio w niedziele w programie "Tydzień" mówili że komisja europejska zatwierdziła przesunięcie tych środków na młodego rolnika.

Edytowano przez lukaszgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

czy jeśli jestem objęta ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz ubezpieczeniem emerytalno-rentowym, to czy moge wnioskować o finansowanie składek ze względu na osobistą opieke nad dzieckiem czy to coś przeszkadza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biahu    0

Dziendobry. Kieruję do was pytanie, chociaż wiem, że powinienem dobrze prześledzić wątek. 

Czy do wyksztalcenia na premię młodego rolnika wystarczą jakieś specyficzne kursy czy trzeba podjąć naukę w jakimś technikum/ zawodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

powinno czy musi byc odzielone ? bo to są dwie różne rzeczy jeżeli nie jest to zabronione jakimś przepisem to znaczy że jest dozwolone

i ps to jest Twoja opinia czy na jakiejś podstawie ? i najlepiej obora oddzielona wśrodku ścianą łącznie z korytarzem paszowym ;))) tak jak w opini tych 2 osob z powiatowego ;)))

Musi być oddzielone, gospodarstwo ma być prowadzone samodzielnie, a nie wspólnie. Jest to moja opinia na podstawie doświadczeń z pracy. Wiem jakie były przypadki przy takich kontrolach, szczególnie jak przyjeżdżała kontrola z UE a dokładniej z ETO bo takie też się zdarzają :-)

czy jeśli jestem objęta ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz ubezpieczeniem emerytalno-rentowym, to czy moge wnioskować o finansowanie składek ze względu na osobistą opieke nad dzieckiem czy to coś przeszkadza

Możesz wnioskować o finansowanie składki z budżetu. Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Dziendobry. Kieruję do was pytanie, chociaż wiem, że powinienem dobrze prześledzić wątek. 

Czy do wyksztalcenia na premię młodego rolnika wystarczą jakieś specyficzne kursy czy trzeba podjąć naukę w jakimś technikum/ zawodówce

 

Musisz posiadać wykształcenie w kierunku rolniczym lub podobnym (jest w rozporządzeniu). Może to być kurs, ukończenie szkoły zawodowej w kierunku rolniczym, technikum albo studia. W zależności czy to sz. zawodowa czy technikum, bądź studia dostajesz odpowiednią liczbę punktów. Możesz posiadać wykształcenie średnie nie kierunkowe ale mieć staż pracy w rolnictwie i także spełniasz wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ostatnio w niedziele w programie "Tydzień" mówili że komisja europejska zatwierdziła przesunięcie tych środków na młodego rolnika.

To orientuje się ktoś jak to jest? KE zaakceptowała to przesunięcie czy jeszcze nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zatwierdzą :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj