Polecane posty

kaczus    12

Jak wygląda sprawa z przelewami u was koledzy? Wniosek wysłałem 27.04 i nadal pusto na koncie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A już widzę u góry można zmienić rok bazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a co zrobić w przypadku gdy kupuję osprzęt do ładowacza czołowego i producent nie daje tabliczki znamionowej?

wpisać typ osprzętu, producenta, szerokość rob.?

czy to wystarczy Agencji?

Tak, w przypadku osprzętu takie dane wystarczą. Jakbyś jeszcze dostał na piśmie informację od sprzedawcy że osprzęt ładowacza nie posiada tabliczek to jyż będzie wogóle bajka

:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zetor 7745 sie sprawuje. zetor to zetor, ale troche dziwna sytuacja ze za zetora i ursusa trzeba zaplacic wiecej niz za zachodnie ciagniki ;D

 

Zetor dobrze się sprawuje ostatnio trochę w niego pracy i pieniążków włożyłem ale teraz jest już wszystko ok, wymieniałem sprzęgła obydwa obydwa łożyska jedno padło (jakieś chińskie było chyba kupiłem potem zetorowskie i puki co gra i trąbi ;) )  więc znowu była wymiana łożyska i dodatkowo wyprzęglik. Miałem też zamiar kupić takiego zetora 7745 tylko że turbo ale drogie takie cudo i w okolicy nie ma więc myślę nad nowym aktualnie. No zgodzę się z Tobą że za zachodniego taniej zapłacisz niż za ursusa czy za zetora, nie wiem czego to wina. Może przez to że części trudno dostępne i drogie? Ale tego nie wiem bo zachodniego nie mam i nie rozmawiałem z żadnym użytkownikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

No tak napewno na dniach ale nie wiesz jak to jest ze wlasnie z kazda kolejna lista jestem nizej ? Czyli co czesc rezygnuje ? Teraz jestem 14900 takze mysle ze sie zalapie...

 

No ja jestem koło setki pod tobą na liście to mysle ze sie załapie i będe chulał nowym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

No ja jestem koło setki pod tobą na liście to mysle ze sie załapie i będe chulał nowym ciągnikiem

 

za 100 tys to ty ciągnika nie kupisz


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

za 100 tys to ty ciągnika nie kupisz

jak nie nowy zetor major 80 , farmtrac 675 dt czy ursus c 380 kosztują troche poniżej 100 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mówiłem, żeby we wniosek dla punktów wpisywać pole sąsiadowe ;) teraz nie czekali byście na szpilkach, dorzucą kasy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

@up widze kolego że uaktywniłeś się ostatnio na forum, czyżbyś kasę z przesunięć dostał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

@up widze kolego że uaktywniłeś się ostatnio na forum, czyżbyś kasę z przesunięć dostał ?

 

no to może coś kupisz pod twoje wymogi ale ja już nie bo mnie byłby potrzebny taki 110KM

owszem jestem na dobrej drodze by cash otrzymać :)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

koparka? Z młodego rolnika myslę że ciężko, z dotacji dla firm w przyszłych naborach - raczej bezproblemowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

no to może coś kupisz pod twoje wymogi ale ja już nie bo mnie byłby potrzebny taki 110KM

owszem jestem na dobrej drodze by cash otrzymać :)

chodziło mi o użytkownika damianzbr

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

jak nie nowy zetor major 80 , farmtrac 675 dt czy ursus c 380 kosztują troche poniżej 100 tys netto

chyba żartujesz ja przerabiałam ten temat usiąz z dealer to zobaczysz jakie ceny

gratuluje tym którzy znów dostali kaskę z przesunięc owocnych zakupów zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

za 100 tys to ty ciągnika nie kupisz

 

no za 100 nie kupie ale do tego bedzie jeszcze wkład własny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie ile się czeka orientacyjnie za akceptacją zmian w biznesplanie? miałbym do zmiany jedną dzierżawę, i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Nie moge dodzwonic sie do agencji do Poznania od dwóch dni,czy ktos orientuje sie jak długo bedzie trwała awaria u nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oni chyba mają w ARiMR jakąś modernizację sieci.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jedno- syf,kiła i mogiła!

Składaliśmy wniosek o młodego w czerwcu zeszłego roku, po śmierci teścia gospodarstwo było przepisane na męża, i właśnie teraz ,kiedy byśmy się załapali na nową listę- to minęło dokładnie 18 miesięcy i przysłali nam informację z Agencji, że wydają decyzję odmowną!!! Krew zalewa! 

Czy nie można było tego przewidzieć i zmienić przepisów odnośnie tych 18 m-cy? Przecież nie wszyscy młodzi dopiero teraz przepisują gospodarstwa na siebie!

Czy ktoś z Was miał taką sytuację?

Od kiedy liczy się termin rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa? Od daty na akcie notarialnym czy w momencie złożenia pierwszego wniosku o dopłaty? Zwierząt nie mamy. Załamka po prostu...

 

 

Edytowano przez MlodaGniewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dha61094    0

Ja mialem tak samo. Zawsze wydawalo mi się, ze chodzi o moment zlozenia wniosku, ale widocznie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Panowie ile się czeka orientacyjnie za akceptacją zmian w biznesplanie? miałbym do zmiany jedną dzierżawę, i maszyny.

ja od wysłania do do doreczenia decyzji o zmianie czekałam 37 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

wniosek o płatność zatwierdzony 2 czerwca  a kasa na koncie była 19

termin rozpoczęcia działalności jest taki sam jak na akcie notarialnym  

wyjatkiem może być chyba gdy cały czas bez przerwy uczysz sie w systemie dziennym 

a zmiany do biznesplanu to mogą zająć od 3 tygodni do ponad miesiąca wszystko będzie zależeć czy trafisz na coś do poprawienia w trakcie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak samo. Zawsze wydawalo mi się, ze chodzi o moment zlozenia wniosku, ale widocznie nie...

 

i coś robiłeś w tym temacie? nie ma żadnej mozliwości? absurd po prostu, nie mogą zmienić rozporządzenia? jedno zdanie:

"a od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy- więcej niż 18 miesięcy" ? Przecież w takiej sytuacji jest zapewne mnóstwo ludzi, którzy teraz słusznie mogą czuć się rozgoryczeni :(

kto znowu dał ciała? ministerstwo czy agencja?

 

a do tego wysłali pismo z informacją, że dopiero  4 lipca zostanie wydana odmowna decyzja- tego wymaga kpa żeby uprzedzic zainteresowanego przed wydaniem decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Pewnie 4 lipca będzie nowa lista, bo miała być na początku lipca, co mnie jednak trochę dziwi bo skoro rolnik ma 180 dni na przejęcie gospodarstwa a agencja potem na wypłatę kasy 60 dni to powinni liste do końca czerwca opublikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj