Polecane posty

freetaxi    947

Jeśli mieszkasz w województwie gdzie średnia jest mniejsza od krajowej to tak będzie wyglądał punktacja za areał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

5 maja złożony wniosek o płatność, kasa na koncie 19 czerwca

Teraz ciekawe kiedy modernizacja ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy to prawda, że punktacja za ziemię ma być inna niż w poprzednim roku?

Na zasadzie średnia krajowa + 0.25 za każdy hektar do 5 pkt(max).

Poza tym kwestia wykształcenia i bezrobocia bez zmian?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Zgodnie z projektem rozporządzenia w punktacji mają być spore zmiany. Tutaj na stronce w skrócie to opisałem na podstawie projektu rozporządzenia: http://prownioski.o12.pl/punktac/

Jeśli nic się nie zmieni to tak to ma wyglądać. Nie ma pkt za bezrobocie, za wykształcenie trochę zmieniono punktację tak jak i za powierzchnię gosp. a ponadto wprowadzono sporo nowych kryteriów.

Także trochę namieszali :)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Znasz warunki przed naborem. Możesz się odpowiednio przygotować. O ile oczywiście masz ku temu możliwości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

oczywiście... ale to spowoduje marnowanie pieniędzy na jakąś zapyziałą ekologię i będzie utrudniać późniejsze prowadzenie gospodarstwa.

 

 

Ehhhh te darmozjady z PSLu zawsze muszą coś spieprzyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niestety. Nic na to nie poradzimy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Punktacja, którą opisał kolega Endriu42 to w 100% potwierdzone info i nie zostanie już zmieniona?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko na to, że tak ale póki jest to projekt rozporządzenia, który znajduje się w tej chwili w fazie konsultacji społecznych. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Na dzień dzisiejszy, tak jak pisałem, jest to projekt rozporządzenia i oczywiście może ulec zmianie.

Ale zapewne większość z tego (a może i wszystko) zostanie tak jak jest :)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te 13tys euro będzie obliczane z całej produkci gospodarstwa które się przejmie czy tylko z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z całej produkcji. Wszystko na to wskazuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Wg. projektu ma być to własność lub posiadanie gosp. o pow. co najmniej 1 ha. Może zostanie to bardziej doprecyzowane w ostatecznej wersji rozporządzenia lub w instrukcji do wniosku jak już się pojawi.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra123    0

Czy jak jestem na ok 14 tys. miejscu to mam szanse ze starego naboru na dofinansowanie? czy przygotowywać się do nowego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Szansa może mała ale zawsze jakaś jest :) a do nowego naboru powinno starczyć czasu na przygotowanie po ogłoszeniu naboru.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Oglądał ktoś tydzień? Sawicki był i było o nowym naborze, ale włączyłem na końcówkę niestety. Co tam ciekawego mówił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oglądaliście  tydzień ta łysa p... Sawicki powiedział że  ok 4 tysięcy osób dostanie premie po przesunięciach aż mi się wierzyć nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

4200 osób zapowiedziane dodatkowo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

premie ma dostac podobno ok 14200 osob z tego co mowil dzis Sawicki w programie Tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw mówił, że dostanie 4200 osób więcej. Wedle tego co jest teraz będzie niecałe 15500. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

ciekawe o ile sie zmieni moja pozycja na nowej liscie bo jestem po 16tys wiec nie wiele moze mi zabraknąć :/


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli osoby przed Tobą będą masowo wycofywać wnioski o przyznanie pomocy to może i Ciebie zahaczy. Trzeba czekać. Dużo czasu minęło od naboru. Niektórzy się porozmyślali, niektórzy poszli do dobrej pracy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Pismo które jutro idzie do OR ARiMR. Z tego co mi sie wydaje na 90 proc przepadła moja szansa, mam nadzieje ze przychylniej patrzeli na osoby posiadajace juz gospodarstwa... ;/

 

W związku z informacjami jakie podał Pan Minister Marek Sawicki w programie telewizyjnym „Tydzień” w TVP 1 dnia 21.06.2015 r. o kolejnych przesunięciach środków finansowych z innych działań na wsparcie w ramach premii dla młodych rolników z naboru 2014 r. mam kilka pytań i wątpliwości do interpretacji terminu rozpoczęcia działalności rolniczej do Szanownego Pana:

            1) Zgodnie z zasadami przyznawania premii o dofinansowanie mogły ubiegać się osoby prowadzące już działalność rolniczą, pod warunkiem (cytat z strony internetowej ARiMR   http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html data: 21.06.2015 r.)   

Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 15 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - nie więcej niż 18 miesięcy.

            2) Z informacji zawartych we wniosku złożonych przeze mnie wynika, iż mam średnie wykształcenie, działalność rolniczą rozpocząłem w dniu w wejścia w posiadanie gospodarstwa (07.03.2013 r.), a więc mogłem ubiegać się o premię ( warunek 15 miesięcy), ale minęło już 18 miesięcy do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy (jeżeli oczywiście środki finansowe zostaną przekazane na premie). Wniosek złożyłem 19.05.2014 r., korektę do wniosku 05.06.2014 r.
            We wniosku nie był wymagany wymóg przedstawienia informacji czy jest się aktualnie na studiach wyższych, ale trzeba było poinformować jaki wykształcenie się już posiada.
W związku z tym z wniosku nie wynika iż, w latach 2011-2015 odbyłem studia stacjonarne pierwszego stopnia, które zakończyłem 01.04.2015 r. obroną pracy dyplomowej. Studia rozpocząłem zaraz po ukończeniu liceum ogólnokształcącego i egzaminie maturalnym. Wniosek o premię składałem będąc na 3. roku studiów.

            Zgodnie z zasadami przyznawania premii przywoływanymi już wyżej:

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

(…) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego.

            Podsumowując:

- Na ostatniej liście z dnia 23.04.2015 r. znajduję się na 11xxx miejscu z liczbą punktów 15,xxx. Ostatnia osoba, która na tej liście kwalifikuje się do otrzymania premii jest na 11315 miejscu. Pan Minister Sawicki poinformował w mediach, iż środków finansowych starczyć ma jeszcze dla ok. 4200 wnioskodawców. Z powyższego wynika, iż jest duża szansa, że również decyzja o przyznaniu dofinansowania dla mnie może być pozytywna.
Jednakże:
- z informacji, które wprost wynikają ze złożonego wniosku, które były wymagane do przedstawienia okazuje się, iż nie kwalifikuję się już do uzyskania premii.
- w ciągu dalszym nie jestem pewien co do słuszności interpretacji przepisów określających termin rozpoczęcia działalności rolniczej.

- okazuje się, że gdyby całość środków przekazana na premię dla Młodych Rolników z naboru 2014 r. została rozdysponowana już w sierpniu 2014 r. bez cienia wątpliwości zostałbym beneficjentem przekazanych środków.

- niestety należę do tej grupy wnioskodawców, właścicieli gospodarstw (na dzień składania wniosku), którzy mają ograniczony dostęp do środków ze względu na wspomniany wyżej termin upłynięcia 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej do dnia wydania decyzji o przyznaniu środków.                     

            W załączeniu przesyłam ksero dokumentów mówiących o fakcie ukończeniu
przeze mnie liceum ogólnokształcącego (kserokopię świadectwa ukończenia liceum przekazałem już wraz ze złożonym wnioskiem, przesyłam jeszcze raz) oraz studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

            Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjrzenie się mojej sprawie jeszcze raz oraz o kontakt korespondencyjny lub telefoniczny z informacjami rozwiewającymi moje wątpliwości.
            Proszę o przychylne rozpatrzenie mojej prośby

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

mam taką nadzieje że wszystko pójdzie w dobrą stronę. A aktualna lista bedzie na koniec czerwca prawdopodobnie?


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj