Polecane posty

Endriu42    11

Niestety w tym naborze już nie ma ESU, a jak wynika z projektu pomoc jest przyznawana osobie która po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy rozpocznie prowadzenie gosp. o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 000 euro, żadnych terminów osiągnięcia tego nie widać, więc zapewne przed złożeniem wniosku o płatność trzeba osiągnąć aby otrzymać pomoc.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Wczoraj był u mnie taki przedstawiciel handlowy i mówił ze chodzą słuchy ze majo zwiększyc ze stu na 125 tysi premie na MR, nic nie słyszeliście podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

@Endriu42 

Czyli za samą kwalifikację R.03 ile dostanę punktów będąc w trakcie nauki na technika agrobiznesu (koniec 3 klasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnego terminu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

@Endriu42

Czyli za samą kwalifikację R.03 ile dostanę punktów będąc w trakcie nauki na technika agrobiznesu (koniec 3 klasy).

Obawiam się że nie dostaniesz punktów bez ukończenia szkoły. Bo wg projektu rozp. musi być świadectwo ukończenia szkoły wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikacje. Jeśli by to była szkoła zasadnicza to powinno być świadectwo ukończenia szkoły plus świadectwo kwalifikacji R.3 a w twoim przypadku to świadectwo ukończenia szkoły średniej plus kwalifikacje R.3 oraz R.6

Ale spokojnie listy maja być podzielone na wojewodztwa także może będzie łatwiej niż z krajową listą :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Niestety w tym naborze już nie ma ESU, a jak wynika z projektu pomoc jest przyznawana osobie która po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy rozpocznie prowadzenie gosp. o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 000 euro, żadnych terminów osiągnięcia tego nie widać, więc zapewne przed złożeniem wniosku o płatność trzeba osiągnąć aby otrzymać pomoc.

 

 

Tylko w jaki sposób będzie trzeba to udowodnić, wydaję mi się że będzie to zweryfikowane w ten sposób,zadeklarowana wielkość ekonomiczna we wniosku na MR, będzie musiała pokrywać się ze stanem faktycznym w  następnym roku złożonego wniosku o dopłaty bezpośrednie/ zgłoszone zwierzęta inwentarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Obawiam się że nie dostaniesz punktów bez ukończenia szkoły. Bo wg projektu rozp. musi być świadectwo ukończenia szkoły wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikacje. Jeśli by to była szkoła zasadnicza to powinno być świadectwo ukończenia szkoły plus świadectwo kwalifikacji R.3 a w twoim przypadku to świadectwo ukończenia szkoły średniej plus kwalifikacje R.3 oraz R.6

Ale spokojnie listy maja być podzielone na wojewodztwa także może będzie łatwiej niż z krajową listą :-)

A co w moim przypadku. Mam skończone studia inne niż rolnicze, skończyłem kurs R.3 a w poniedziałek zdaję egzamin państwowy z którego wyniki będą pod koniec sierpnia. (Świadectwo ukończenia kursu posiadam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tylko w jaki sposób będzie trzeba to udowodnić, wydaję mi się że będzie to zweryfikowane w ten sposób,zadeklarowana wielkość ekonomiczna we wniosku na MR, będzie musiała pokrywać się ze stanem faktycznym w następnym roku złożonego wniosku o dopłaty bezpośrednie/ zgłoszone zwierzęta inwentarskie.

To jest zapisane w projekcie. Wielkość wyjściowa w przypadku prod. roślinnej będą brane uprawy w plonie głównym w roku rozpoczęcia składania wniosków o przyznanie pomocy.

W przypadku zwierzęcej stan średni w okresie 12 mies. poprzedzających miesiąc rozpoczęcia składania wniosków.

Zapewne będzie to weryfikowane w oparciu o dane w systemie arimr z dopłatami i stanem zwierząt. Tylko dopłaty nie da się sprawdzić jeśli nabór byłby na początku roku przed składaniem wniosków o dopłaty. Ale to później zweryfikują i jak ktoś źle zadeklaruje zawyżając pkt, gva to może mieć problem :-)

A co w moim przypadku. Mam skończone studia inne niż rolnicze, skończyłem kurs R.3 a w poniedziałek zdaję egzamin państwowy z którego wyniki będą pod koniec sierpnia. (Świadectwo ukończenia kursu posiadam)

W tej chwili nie wiadomo do końca kiedy będzie nabór trzeba mieć nadzieję że dasz radę uzyskać świadectwo potwierdzające kwalifikację R.3. Myślę że będzie nie jeden taki przypadek i komisje egzaminacyjne może wcześniej zaczną wydawać te świadectwa.

W projekcie rozporządzenia jest konkretny zapis: Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia w tym przypadku zasadniczego zawodowego jest świadectwo ukończenia szkoły lub zaświadczenie o zdaniu egzaminu eksternistycznego z zakresu wymagań dla szkoły zasadniczej zawodowej i co w tym wypadku ważne wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikacje w tym przypadku R.3


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

moje pytanie w związku z pogłoskami, iż minister dorzuci kasy jeszcze dla 2000 osób:
na ostatniej liście z 23.04.15 r jestem 600 miejsc za ostatnią osobą, która się załapała. Gdyby kasy dorzucili rozumiem, że załapałbym się, ALE:
- jestem włascicielem gospodarstwa od marca 2013 roku, czyli już 27 miesiecy, a warunek byl taki ze na dzien skladania wniosku nie moglo minąć 15 miesiecy, cytat z zasad przyznawania premii:
Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 15 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - nie więcej niż 18 miesięcy.

 

z tego wynika, że nici z mojej premii, ALE jeszcze jedno ALE
kolejny cytat :
Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:
(...) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

 

Mam 23 lata, gospodarstwo dostałem w wieku 21 lat, na drugim roku studiów, które zacząłem zaraz po maturze.
Czy mam rozumieć, że dzień rozpoczęcia działalnośći rolniczej to dzień zakończenia studiów? czyli 01.04.2015 r?

Nie wiem jak zinterpretować przepisy.
ARiMR o fakcie moich studiów z wniosku się nie dowiedziało, bo nigdzie nie potrzebowali zaświadczen  o bieżacej nauce, ale o tym jakie wyksztalcenie się już ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zgodnie z rozporządzeniem za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalnościw przypadku osób które nabyły gosp. po ukończeniu 18 lat a przed zakończeniem nauki na uczelni w trakcie studiów stacjonarnych (czyli tylko dzienne) uznaje się dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, najpóźniej do 26 roku życia.
Jak agencja będzie chciała dodatkowych dokumentów to Ciebie poprosi.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
To jest zapisane w projekcie. Wielkość wyjściowa w przypadku prod. roślinnej będą brane uprawy w plonie głównym w roku rozpoczęcia składania wniosków o przyznanie pomocy.

W przypadku zwierzęcej stan średni w okresie 12 mies. poprzedzających miesiąc rozpoczęcia składania wniosków.

Zapewne będzie to weryfikowane w oparciu o dane w systemie arimr z dopłatami i stanem zwierząt. Tylko dopłaty nie da się sprawdzić jeśli nabór byłby na początku roku przed składaniem wniosków o dopłaty. Ale to później zweryfikują i jak ktoś źle zadeklaruje zawyżając pkt, gva to może mieć problem :-)

 

Dobrze, a co osobami które są teraz w stanie urządzania gospodarstwa (mają na sobie ziemie) i nie mogą przecież złożyć wniosku o dopłaty?

 

Nie mogą się opierać na wnioskach o dopłaty z bieżącego roku, jeżeli wprowadzili zapis iż nie można "kierować" gospodarstwem, szukając logiki, czyli co dopłaty składamy teraz na obcą osobę i na podstawie złożonego wniosku o dop. przez obcą osobę będą brane pod uwagę uprawy w plonie głównym do początkowej wielkości ekonomicznej?

Sam już się w tym gubię.

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dopłaty ogólnie nie są obowiązkowe, więc oprócz sprawdzania z dopłatami, ARiMR może zawsze skierować kontrolę na miejsce realizacji operacji, czy też planowanej do realizacji. Specjalnie teraz zrobili zapis że przekazujący gosp. musi oświadczyć że zgadza się na ewentualną kontrolę. I ma być to w formie obowiązkowego załącznika do wniosku (oświadczenie przekazującego gosp. o wyrażeniu zgody na kontrolę ARiMR). Także spokojnie jeśli agencja zechce to będzie miała jak to sprawdzić, jak nie w dopłatach to na miejscu. 

W dopłatach mogą wyszukać po nr działki kto brał na nią dopłaty w danym roku.

A ten zapis o tym że można rozpocząć urządzanie gosp. ale bez dopłat też mi się wydaje jakiś dziwny.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wolałbym wstrzymać się do momentu kiedy będzie finalne rozporządzenie. Na razie projekt poszedł do konsultacji społecznych więc może się jeszcze pozmieniać ale oczywiście niekoniecznie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Może będą :) zależy jakie masz dokumenty, tak ciężko ocenić z tego opisu.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Jeśli się nic nie zmieni to powinno być 4 pkt. czyli jak za zasadnicze zawodowe rolnicze. Jeśli masz świadectwo ukończenia szkoły co najmniej zasadniczej zawodowej (z tego co piszesz to masz szkołę średnią czyli więcej niż zasadnicza zawodowa) plus świadectwo kwalifikacji R.3. Tak to wyglądałoby na teraz, moim zdaniem, jak nic się nie zmieni :)

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

no najwięcej jest 5 :), tym razem podwyższyli za zasadnicze z 3 na 4 i średnie z 4 na 5 pkt. czyli tym samym za wyższe i średnie rolnicze jest tyle samo czyli 5 pkt. Jeśli nic nie się zmieni :)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Zgodnie z rozporządzeniem za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalnościw przypadku osób które nabyły gosp. po ukończeniu 18 lat a przed zakończeniem nauki na uczelni w trakcie studiów stacjonarnych (czyli tylko dzienne) uznaje się dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, najpóźniej do 26 roku życia.

Jak agencja będzie chciała dodatkowych dokumentów to Ciebie poprosi.

 

Tak, ale na dzień dzisiejszy moja liczba pktów bd się zgadzać, zweryfikują kiedy było rozpoczecie dzialanosci rol., a wg wniosku bedzie to 07.03.2013, czyłi wiecej niz 18 miesiecy do dnia wydania decyzji o przyznaniu premii.

 

Nie wiem jak to rozumieć, chyba napisze oficjalne pismo do osoby prowadzacej moj wniosek z zapytaniem co z takim przypadkiem.

Uważam że pierwszeństwo do premii powinny mieć osoby posiadające na własność gospodarstwa, a pozniej te ktore wydzierżawiają, a wydzierżawiają fikcyjnie od swoich ojców etc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak, ale na dzień dzisiejszy moja liczba pktów bd się zgadzać, zweryfikują kiedy było rozpoczecie dzialanosci rol., a wg wniosku bedzie to 07.03.2013, czyłi wiecej niz 18 miesiecy do dnia wydania decyzji o przyznaniu premii.

 

Nie wiem jak to rozumieć, chyba napisze oficjalne pismo do osoby prowadzacej moj wniosek z zapytaniem co z takim przypadkiem.

Uważam że pierwszeństwo do premii powinny mieć osoby posiadające na własność gospodarstwa, a pozniej te ktore wydzierżawiają, a wydzierżawiają fikcyjnie od swoich ojców etc.

 

Możesz zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek i dopytać jak najbardziej. Z tego co się dowiadywałem jakiś czas temu w ARiMR takie przypadki że minął termin z powodu braku środków i nie została wydana decyzja, miały by być inaczej traktowane, bo w sumie to nie wina wnioskodawcy że agencja nie zdążyła z decyzją.

Poza tym przed wydaniem decyzji o odmowie przyznania pomocy agencja wysyła pismo informujące o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i możesz pojechać i im przedstawić swoje argumenty. Ale to oczywiście ostateczność, lepiej teraz porozmawiać z osobą weryfikującą :)

 

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Czy to prawda, że punktacja za ziemię ma być inna niż w poprzednim roku?

Na zasadzie średnia krajowa + 0.25 za każdy hektar do 5 pkt(max).

Poza tym kwestia wykształcenia i bezrobocia bez zmian?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj