Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Unexpected    246

Proszę o wytłumaczenie, ponieważ zaczyna mnie to już denerwować ta niejasność i absurdalność.

 

W październiku 2014 przejmuję całe gospodarstwo co do ara, różnica wieku między ojcem 25lat, jestem ubezpieczony w krusie w pełnej opcji itd. czyli zgodnie z projektem nowego MR jestem na etapie urządzania gospodarstwa i teraz co śmieszne:

- nie mogę wnioskować o dopłaty bezpośrednie i nie dostanę ani złotówki bo przejdę w fazę kierującego gospodarstwem,

- termin maksymalny składania wniosków to 10 lipiec z potrąceniami dopłat, a przewidywany nabór MR potencjalnie 15 lipca, czyli fizycznie się nie wyrobię,

 

Jak to możliwe iż dopuścili takiego absurdu, że osoby w mojej sytuacji muszą zrezygnować z dopłat w danym roku, na rzecz uczestniczenia w nowym MR. Jak to jest możliwe?

 

Do tego cud, że w marcu odpuściłem sobie składanie wniosku o dopłaty bo już by było po wszystkim.

.

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

trzeba było dogadać się z jakimś znajomym, żeby wziął dopłaty na Twoje grunty:p nie musisz mieć do tego żadnych umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

witam czy ktos ma może jakies konkretne info ile czasu ma agencja na ustosunkowanie sie na zmiany do biznesplanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad2012RWMD    0

Witam potrzebuje pomocy. Teraz w marcu mijał mi czas realizacji BP zamówiłem pług w terminie sporządziłem umowę przedwstępną ale firma sprzedająca niestety nię zdążyła dostarczyc mi tej maszyny ani faktury w terminie tylko 5 dni po. Agencja chce mi zabrać cała premię czy jest możliwość jakoś wybrnąć z tego czy sprawa jest przegrana. Prosze o jak najwięcej podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, że nie rozliczyłeś się z zakupów w terminie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad2012RWMD    0

Tak zapewniali mnie ze zamowienie zrealizuja w ciagu dwoch tygodni a przywiezli po ponad miesiacu i twierdza ze wypisza mi oswiadczenie ze to z winy producenta zamowienie nie zostało zrealizowane na czas przez co ja nie zmiesciłem się w terminie. moze ktoś jeszcze miał podobne sytuacje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To oświadczenie od nich nic Ci nie da. Nadal uważam, żebyś się dogadywał z terminem wystawienia FV.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad2012RWMD    0

Mówiłem im zeby mi wystawili fakture z tą datą kiedy kończy mi się termin ale oni stwierdzili ze jest to nie możliwe bo w skarbówce to nie przejdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joniusz    0

Swego czasu skopiowałem ze strony Agencji projekt PROW na lata 2014-2020. Jest tam takie zdanie:

"Beneficjent:

Osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem lub prowadzi gospodarstwo rolne jako kierujący nie dłużej niż 12 miesięcy w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy."

Kiedy się Agencji tak odmieniło z tym kierowaniem gospodarstwem? Dlaczego wpuścila w maliny młodych ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, jeżeli stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha.

 

to znaczy, czy można mówić o "urządzaniu gospodarstwa" jeżeli np. zostanie się właścicielem tylko 1 ha samej ziemi ornej, bez żadnego zaplecza, budynków i sprzętu?

 

jak sądzicie? bo to trochę dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do końca jest z tym 1 ha każdy młody rolnik składając wniosek musi ten ha mieć na własność czy wystarczy dzierżawa, głupota totalna w tym roku skończyłem szkolę nie mam nic na siebie i mógłbym składać wniosek ale jak będzie wymóg z tym ha to wszystko szlak trafi za przeproszeniem bo skąd ja teraz wezmę ha na własność w dodatku ojciec nie może mi teraz przepisać ha bo już wystąpił o płatności obszarowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

 skąd ja teraz wezmę ha na własność w dodatku ojciec nie może mi teraz przepisać ha bo już wystąpił o płatności obszarowe

 

W tym wypadku ojciec nie może przepisać ziemi na Ciebie jak złożył wniosek o JPO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

witam mam pytanie ukończyłem technikum rolnicze i jutro mam egzamin zawodowy jeżeli go nie zdam to czy mogę ubiegać się o dotacje 100 tyś zł na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W tym wypadku ojciec nie może przepisać ziemi na Ciebie jak złożył wniosek o JPO??

 

Nie jestem do końca tego pewien ale chyba raczej nie ale to lepiej jak by sie w tej kwestii specjaliści wypowiedzieli a druga rzecz to zobowiązania po ostatniej modernizacji od których nie upłynęło jeszcze 5 lat przejmując w całości gospodarstwo tak jak było to w poprzednich naborach nie było by z tym problemu bo całość zobowiązań przejmuje ja ojciec tylko pisze stosowną prośbe do agencji o przełożenie zobowiązań a tak to w tym przypadku nie może urwać części na mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co ma niby dopłata do przepisu ziemi? Może przepisać przecież na ciebie a dopłaty weźmie normalnie sobie ale zobowiązania z modernizacji to już oddzielny temat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jakie zaświadczenie.przy składaniu wniosku o premię już dostarczyłeś zaświadczenie.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

pismo dostarczyłem w poniedziałek 25 maja, 27 zatwierdzili a 28 już miałem pismo zwrotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

super to szybko ja wysłałam 22 dni temu i cisza


a czy jest mozliwosc dowiedzenia sie telefoniczsnie na jakim etapie jest moja sprawa w oddziale mazoweckim arim

Edytowano przez cebula440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

od kwietnia jestem właścicielem gosp. rolnego, w tym tygodniu będę składał wniosek o kredyt rolniczy który obciąży mi hipoteke na kilku działkach, nie będzie to przeszkadzać przy składaniu wniosku o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi coś ci się nie sprawdziło że dziś ogłoszą nowy nabór  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

super to szybko ja wysłałam 22 dni temu i cisza

a czy jest mozliwosc dowiedzenia sie telefoniczsnie na jakim etapie jest moja sprawa w oddziale mazoweckim arim

 

ja w Świętokrzyskim dzwoniłem to uzyskałem taką informację na pocieszenie wniosek o płatność przez 3 tygodnie nawet nie został wzięty do rąk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj