Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel328    636

@freetaxi jak sądzisz, jeżeli ruszy nowy nabór to czy ta lista zostanie już definitywnie zamknięta??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

dzisiaj składałem wniosek o dopłaty bezpośrednie, i średnio miły Pan powiedział że nabór będzie niedługo ale nie mógł sprecyzować kiedy dokładnie. Jeśli nabór ruszyłby tak jak mówisz freetaxi to kiedy mniej więcej może być ogłoszona pierwsza lista rankingowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem jak to ma być.. piszą że mają dołożyć kasy dla 2 tysięcy osób a tu już nowy nabór? czyli co nie dołożą wreszcie? Ja to już nie wiem jak to ma być. Mógł by ktoś wytłumaczyć mi bo zgłupiałem juz ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

W sumie jedno z drugim nie koliduje. Mi brakuje ok 2150 miejsc. Jeżeli się załapię, ze starego naboru, to ok. Jeżeli nie, to składam na nowy nabór. Jeżeli między czasie byłyby jakieś przesunięcia, dzięki którym wskoczyłbym na żółtą listę, to zrezygnuję z nowego naboru.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

z tego co do tej pory było,to najpierw muszą zamknąć stary,a potem będzie nowy nabór.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja słyszałem, że niekoniecznie. Ale zobaczymy jak będzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

nowe wymogi będą dużo wyższe więc na pewno dużo osób którym nie dużo brakowało w starym w nowym się nie załapie, niby wymóg co do wielkości się nie zmienia ale z zbóż lub rzepaku nie tak łatwo jest uzyskać 13000 euro wielkości ekonomicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

freetaxi dziś do mnie dzwonili odnośnie poprawek wniosku o płatność. Chodzi o umowę dzierżawy. Mam tą którą wrzucałeś na forum i jest trochę źle skonstruowana. Niby wszystko ok, ale brakuje zdania kto jest jednoznacznie właścicielem gruntów Teraz muszę napisać oświadczenie i im dowieźć. Taka mała sugestia dla Ciebie na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To pierwszy jesteś od jakiś 170 osób, które miały ode mnie umowę dzierżawy. Widocznie trafiłeś na osobę "czepiającą" się detali. Jakie województwo? A tak swoją drogą "Wydzierżawiający wydzierżawia dzierżawcy następujące grunty rolne..." - myślę, że jest to jednoznaczne z tym, że jest się właścicielem gruntu. Ale widocznie nie dla Twojego prowadzącego :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nabór mma być 15 ogłoszony a przepisy oficjalnie gdzie są? Dostanę wkońcu na dzierżawy powyżej 30% arealu na wniosku premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest na razie projekt rozporządzenia. A ta moja data, którą podałem jest nieoficjalna. Więc ręki nie dam sobie urwać. Za kilka dni się okaże.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Wysłałem  w poniedziłek list polecony z poprawkami ,dzwoniłem dzisiaj do tej osoby co prowadzi moj wniosek czy dostała ten list i mowi ze nic do niego nie przyszło, czy sa powody do obaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Bo być może jeszcze leży na sekretariacie. Chyba, że wysyłałeś przesyłką nierejestrowaną więc wtedy można się martwić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Poleconym poczta polska ,mam potwierdzenie wysłanie,wiec jakas podstawe mam,jeszcze wysłałem za potwierdzeniem odbioru wiec czekam na potwierdzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To raczej nie masz się czym martwić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na pewno? Przecież trzeba mieć jeden ha co najmniej na siebie przed włożeniem wniosku co potem uniemożliwia ubieganie się w kolejnym nabórze o premie? Czy ja coś źle wyczytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tym hektarem póki co bym się wstrzymał. To się kupy nie trzyma.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Z tym hektarem na siebie przed naborem to najbardziej debilny pomysł jaki mogli wymyśleć. Brakuje jeszcze minimum jednej krowy lub świni na własność żeby móc się ubiegać. Chociaż lepiej żebym nie krakał bo jeszcze i to wprowadzą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Mam pytanko, ponieważ kupujemy pole i nie mamy do końca spłaconego Pola i chcielibyśmy przeznaczyć pieniądze z Młodego Rolnika ( jeśli bym dostał ) na resztę pola, I czy była by taka możliwość dostania dofinansowania jeśli było by te pole już na mnie przepisane ? :) 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a czy mogę ubiegać się o premię jeżeli przed naborem nie mam na siebie zapisanej ziemi? jeżeli nie to czy jak ogłoszą nabór i wtedy rodzice przepiszą na mnie ziemię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

To pierwszy jesteś od jakiś 170 osób, które miały ode mnie umowę dzierżawy. Widocznie trafiłeś na osobę "czepiającą" się detali. Jakie województwo? A tak swoją drogą "Wydzierżawiający wydzierżawia dzierżawcy następujące grunty rolne..." - myślę, że jest to jednoznaczne z tym, że jest się właścicielem gruntu. Ale widocznie nie dla Twojego prowadzącego :)

 

Mazowieckie. Żebyś wiedział, że szczegółowa ta osoba, ale żeby pisać oświadczenie o tym że ktoś tam jest właścicielem gruntu i jeszcze potwierdzać notarialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj