Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jakoś ze dwa tygodnie dwóch klientów ode mnie dostało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

z moich znajomych też nikt od 2 tygodni nie dostał:P więc może teraz 1 dnia dostanie większa ilość osób?

jak coś to dajcie znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stefan4321 nie będzie problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Wniosek złożyłem 30 kwietnia, poprawka 22 maja, dziś 8 czerwca i na koncie dalej pusto :( lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od zatwierdzenia wniosku 2-3 tygodnie schodzi się do przelewu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Generalnie trzeba się dopytywać osoby prowadzącej kiedy wniosek został zatwierdzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Polecam zapytać się czy w ogóle jest zatwierdzony. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jesli wniosek nie bedzie zatwierdzony to dostane jakies pismo? wniosek zlozony 14 maja i do tej pory brak srodkow na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Żadnego pisma nie dostaniesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mam pytanie odnośnie wniosku o płatność, mianowicie wydrukowałem go ze strony agencji i wygląda on dziwnie, zawsze były szare i białe pola, a tu są same białe. Tusz w drukarce jest i wszystko w porządku. Nawet na komputerze wyświetla się na biało. Nie ma w rubryce cel złożenia nic prócz białych kwadratów bez opisu. Czyżby na stronie agencji był jakiś błędny wniosek?


Już wiem chyba o co biega, to wina przeglądarki. Jeszcze jedno pytanie, czy robiąc zmiany w biznesplanie muszę drukować cały czy tylko te strony, na których coś zmieniam oraz czy muszę zmianę dostarczyć też na płytce czy tylko w formie papierowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jeśli ktoś składał jakieś uzupełnienie do wniosku radzę 2-3dni po złożeniu zadzwonić i dowiedzieć się czy doszło, 2tygodnie temu w poniedziałek telefonicznie zostałem powiadomiony o dowiezieniu jednego papierka, dowiozłem następnego dnia we wtorek, pieczątka podbita numerek wpisany, nie dzwonili myślałem że jest wszystko dobrze, dzisiaj zadzwoniłem i się okazało że prowadząca mój wniosek nie otrzymała tego papierka, po prostu gdzieś zaginął, po godzinie zadzwoniłem ponownie i się okazało że cudem się odnalazł.

Także radzę dzwonić i pytać jak nie ma żadnego odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Chcę zrobić zmiany w biznesplanie odnośnie inwestycji i wykształcenia. Moje pytanie, muszę pisać jakieś podanie, wniosek o zmianę założeń biznesplanu do Dyrektora Agencji i robić nowy biznesplan czy tylko dostarczyć im te strony, który dotyczą zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Trzeba napisać podanie. Ja zawsze wysyłam wszystkie strony. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Witam

Już za niedługo rusza nabór wniosków na młodego rolnika i mam do was pytanie

Do końca nie wiem na co się zdecydować czy kupić sobie nowe maszyny czy ciągnik używany.

W przypadku tego drugiego jest kilka wątpliwości bo podobno maszyna zakupiona z pieniędzy na młodego rolnika nie powinna być starsza niż 5 lat a na innej stronie pisze znów inaczej.

 

Więc jak to jest ? czy mógłbym sobie kupić taki ciągnik za 70 000 PLN z 2003r ? lub za 80 000 PLN z 2008 czy nie jest to dozwolone?

Jak nie to maszyny się weźmie taki orpsykiwacz jest potrzebny, grubber, agregat uprawowo siweny jednak bez ciągnika za wiele szaleć nie można b za kilka lat wszystko pójdzie na wymiane

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko wskazuje na to, że w nowym naborze będzie możliwość zakupu tylko i wyłącznie nowych maszyn i urządzeń rolniczych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/wiecej-dla-mlodych-rolnikow,57982.html

a niby pieniądze ze starego PROW miałby  być już rozdysponowane

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

czyli najprawdopodobniej nabór będzie w lipcu ?

Edytowano przez zdunio321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

freetaxi kiedy można spodziewać się przesunięcia tej listy o te około 2 tysiące miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie niedługo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj