Polecane posty

freetaxi    947

Zwykłe podanie do Dyrektora swojego OR. Napisz, że rezygnujesz z możliwości złożenia wniosku o płatność w związku ze zmianą planów zawodowych. Do tego zrób wycofanie wniosku o przyznanie pomocy. Swoją drogą fajnie postępujesz. Kolejna osoba na liście ma szansę dostać premię.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Freetaxi 

zmiany dotyczą sposobu wydatkowania premii z ciągnika na ziemie i  z tym związane zmiany w strukturze zasiewów. następna zmiana to rozszerzenie profilu gospodarstwa z produkcji roślinnej na produkcję roślinną i zwierzęcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś przydługo czekasz. Proponuję zadzwonić do swojego OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jakie są konsekwencje jeśli podczas kontroli "coś pójdzie nie tak"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Sankcje w postaci kary pieniężnej lub zwrot całości premii za bardzo poważne uchybienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakaś nowa lista czy coś przesunęli środków, bo w tej z 24 kwietnia jestem 447 poza listą i nie wiem czy mogę jeszcze liczyć na to że dostanę czy raczej mogę już zapomnieć o młodym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lista się nie zaktualizowała jeszcze. Cały czas jest ta z 24 kwietnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

o ile sie zaktualizuje lista to moim zdaniem dopiero pod koniec czerwca, na dopełnienie formalności by otrzymać premi jest 6 mies a okres rozliczeniowy starego prow jest do konca 2015 roku wiec do koncza czerwca muszą dotrzec do młodych ostatnie decyzje takze przewiduje ze lista moze być około 20-25 czerwca o ile wgl się pojawi. Jeśli źle myślę to mnie poprawcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być i tak. Potem trzeba będzie zmienić rozporządzenie i skrócić okres na złożenie wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

W centrali powiedzieli mi że złożyli jakieś pismo do UE o zezwolenie na przedłużenie tego terminu czerwcowego na grudzień, a rozliczenie całego prowu na czerwiec 2016 :) Nie wyrabiają się biedni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Witam

Wniosek o platnosc zostal zgloszony do centrali 2 tyg. temu, nie bylo zadnych poprawek. Kiedy mozna sie spodziewac pieniedzy na kacie albo pod jaki numer dzwonic zeby sie dowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Planuje w tym naborze złożyć wniosek. Czy można coś zrobić w tym kierunku i co przed ogłoszeniem terminu naboru???? Załatwiać jakieś dokumenty czy coś w tym stylu, czy czekać na ogłoszenie terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Panowie, dobrze mysle ze jezeli nabor ruszy przykladowo w lipcu to juz teraz moge miec na siebie zapisana ziemie z gospodarstwem abym tylko nie skladal wniosku o doplaty i nie zglaszal bydla do rejestru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

A ja złozyłem wniosek 6 maja i do tej pory pusto na koncie ,kiedy moge sie spodziewac przelewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a to nie jest tak że oni wypłacają transzami? i jednego dnia dla większej ilości osób? bo niektórzy otrzymuję po 2, a niektórzy po 6 tygodniach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W województwie łódzkim ostatnio miałem przypadek, że klient, któremu robiłem zmiany i wniosek o płatność, dostał przelew w ciągu 10 dni od złożenia dokumentów. To istny rekord :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie farmerzy :) . Mam do was pytanie , jakie wymagania trzeba spełniac , aby dostac dopłate na mlodego rolnika w roku 2015 :mellow:  .bo niemoge nigdzie tego znajsc :( . z

góry dzieki.....

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A czy za MR można by było zakupić posesję z zabudowaniami poprzez co bym poszerzył powierzchnię podwórka, które bym przejął co ułatwiłoby mi produkcję oraz miałbym miejsce aby postawić nową oborę. Obecnie cena wyjściowa jest to 80 tys, ale to tyle jest nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Jeszcze raz ponowie pytanie czy jak za pieniądze z MR modernizuje oborę na bydło mięsne to przy rozliczeniu wystarczą faktury za zakup np. cementu stali czy poideł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zgłoszenie robót jeszcze by się przydało zrobić w Starostwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj