Polecane posty

majkel207    21

chętnych może i jest dużo, ale kilka warunków przetasuje stawkę, nowego MR pewnie weźmie znacznie mniej ludzi nie związanych realnie z rolnictwem niż w starych naborach, zresztą  ludzie z ministerstwa biorąc pod uwagę zainteresowanie ostatnim naborem pewnie sporą kwotę przygotują, chyba że ich przeceniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Kolego Grzywmar  o ile kwestia prądu jest mało istotna bo nikt nie sprawdza takich rzeczy. Jeśli chodzi o trzymanie ojca zwierząt w Twoich budynkach to już może być problem.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywmar    0
Napisano (edytowany)

no właśnie człowiek nie pomyślał wpisał sobie niewiele szt żeby nie było problemu a jeszcze wcześniej osoba robiąca plan powiedziała, że więcej zawsze może być, aby nie mniej i do tego dodała, że ojciec może trzymać zwierzęta  a teraz odwraca kota ogonem i mam problem.

Edytowano przez grzywmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na przyszłość trzeba sobie dobierać bardzie zorientowanych doradców. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A ja zadam pytanie z innej beczki. Może są już jakieś przecieki kiedy będzie MR z prow'u 2014-2020?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się mówi o lipcu a ile w tym prawdy to nikt nie wie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ten numer co masz zapisany pod postem jest aktualny i do ciebie? Mogę liczyć na pomoc w wypełnianiu dokumentów?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Zapraszam.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Kolego a powiesz mi jeszcze kiedy można się czegoś więcej dowiedzieć? I pytania kierować bezpośrednio na mail lub telefonicznie?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jak to jest z umową użyczenia maszyn między mną a rodzicami, Musi być na 5 czy 10 lat, a może bez daty pewnej? Ma być potwierdzona notarialnie?

Podobne pytanie z dzierżawą budynku od rodziców.

Mam już złożony wniosek o płatność, czy kontrola zawsze jest przed wypłaceniem kasy czy może być później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa użyczenia też powinna być spisana na okres 10 lat ale nie musi być notarialnie potwierdzona. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy jak ciagnik bedzie miał silnik euro 3 A to na MR nadaj sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Ogólnie. Na przygotowanie wniosku dla młodych na dużo gorszych warunkach co w PROW 2007-2013 mam w tej chwili zapisanych około 70 osób w skali całego kraju. Ludzie codziennie dzwonią. Jeśli chodzi o województwo lubelskie to z tego co kojarzę mam najwięcej chętnych. Zresztą tak samo jak w poprzednim naborze.

 

ale wszyscy którzy się zgłaszają będą spełniać podstawowe warunki, tj: wielkość ekonomiczna, pow. gosp. i wymagane 15pkt???

ps: jeśli będę wiedział że spełnię warunki to pewnie też skorzystam z twoich usług w tym naborze, pow. Opole Lubelskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko powiedzieć w tej chwili czy wszyscy będą spełniać warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

mam pytanie techniczne, chodzi o złożenie zmiany do wniosku polegającej na rezygnacji z części dzierżaw i dopisaniu kilku innych działek (zakup). powierzchnia UR zwiększy się. premię już mam wypłaconą.

w instrukcji jest zapis odnośnie Tabeli 2 PRG ;

"W odniesieniu do działek, które wnioskodawca zamierza nabyć należy podać tylko i wyłącznie te działki, które zostaną nabyte w okresie do 180 dni od doręczenia decyzji przyznającej pomoc, czyli przed terminem złożenia wniosku o płatność."

tabela XIV Wniosku i Tabela 2.1 (użytki w roku bazowym) PRG muszą być zgodne z Tabelą 2.

 

jak/gdzie w takim razie technicznie "dodać i odjąć" zmiany?

wypełnić wszystkie te tabele tak jakby miały wyglądać one już po zmianach? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi28    0

Mam pytanie, czy młody rolnik może podjąć jakąkolwiek legalną prace aby zarabiać pieniążki, a następnie inwestować je w rozwój gospodarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa o dzieło lub umowa zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia wchodzą tylko w rachubę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi przez całe 5 lat "obowiązywania" MR, czy tylko rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi28    0

@freetaxi czyli praca na umowie o dzieło lub na umowa-zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia obowiązuje tylko rok od rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przepisy odnośnie MR mówią, że trzeba podlegać ubezpieczeniu rolniczemu przez rok od wypłaty premii. Potem można iść do pracy bez żadnych zastrzeżeń co do rodzaju umowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

O zatwierdzeniu wniosku o płatność i przekazaniu go do przelewy dostaje się jakąś informacje pocztą czy trzeba się dowiadywać na własną rękę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dowiaduj się telefonicznie. Nikt z takimi sprawami do beneficjentów nie dzwoni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy jak ciagnik bedzie miał silnik euro 3 A to na MR nadaj sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj