Polecane posty

michatek    4

moze ktos sie określić jak wyglada DOKLADNY przebieg kontroli ? do czego sie najwiecej czepiaja ? jakie dokumenty sprawdzaja ? wszystkie dzialki mierza i jak ? po jakim  czasie od zlozeniu wniosku mozna sie spodziewac kontroli ?

 

i czy powiadamiają o tej kontroli telefonicznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Mnie powiadomili na 2 dni przed kontrola. Kontrola ma za zadanie stwierdzic czy faktycznie samodzielnie prowadzisz gospodarstwo. Sprawdzaja akty notarialne, umowy dzierzawy, umowy uzyczenia i porownuja z tym co zalozyles w PRG. Moga tez chciec zobaczyc budynki na bydlo jesli masz.
Mowili ze byli tez u mnie na polach i sprawdzali w jakim sa stanie, ale ich nie mierzyli. Chetnie widziane sa jakies faktury za zakup czegos do gospodarstwa, ukonczone kursy zwiazane z dzialalnoscia rolnicza, paszporty, ksiege stada, moga tez zrobic zdjecie zwierzakom,
Jezeli zobacza, ze jestes prawdziwym rolnikiem to nie masz sie co martwic.. do niczego sie nie doczepia. Jezeli stwierdza ze z rolnictwemmasz nie wiele wspolnego, raczej dokladn9e przetrzepia wszystko byleby cos tylko znalesc.. tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Majkel207 ja bym jednak polecił poczekać na rozporządzenie gdzie będą ujęte koszty kwalifikowalne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Mnie powiadomili na 2 dni przed kontrola. Kontrola ma za zadanie stwierdzic czy faktycznie samodzielnie prowadzisz gospodarstwo. Sprawdzaja akty notarialne, umowy dzierzawy, umowy uzyczenia i porownuja z tym co zalozyles w PRG. Moga tez chciec zobaczyc budynki na bydlo jesli masz.

Mowili ze byli tez u mnie na polach i sprawdzali w jakim sa stanie, ale ich nie mierzyli. Chetnie widziane sa jakies faktury za zakup czegos do gospodarstwa, ukonczone kursy zwiazane z dzialalnoscia rolnicza, paszporty, ksiege stada, moga tez zrobic zdjecie zwierzakom,

Jezeli zobacza, ze jestes prawdziwym rolnikiem to nie masz sie co martwic.. do niczego sie nie doczepia. Jezeli stwierdza ze z rolnictwemmasz nie wiele wspolnego, raczej dokladn9e przetrzepia wszystko byleby cos tylko znalesc.. tak mi sie wydaje

 

aha no tak dzięki za info :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

22 grudnia wystawili mi fakturę zakupu ciągnika z terminem płatności 60 dni.

28 grudnia go zarejestrowałam.

30 grudnia dostałam kasę na konto.

 

I od razu nie mogłam jechać się rozliczyć z zakupu, bo a parę dni miałam poród.

 

Dopiero teraz chcę się rozliczyć z zakupu. To nie jest za późno, bo chyba jest 3 lata na to?

Muszę jechać osobiście to zrobić czy pocztą można wysłać?

I jakie dokumenty do tego jeszcze muszę złożyć przy rozliczaniu się?

Czy po rozliczaniu się przyjeżdża zaraz kontrola sprawdzić zakup i uprawy? Bo aktualnie mam zgłoszoną produkcję roślin ozdobnych w tunelach foliowych i już mi się większość wyprzedała i folie się puste zaczęły robić. A kolejne nasadzenie folii będzie w sierpniu. Czy się tego nie mogą doczepić. Na zakup sadzone, materiałów do produkcji tych roślin - na wszystko mam faktury i paszporty roślin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na rozliczenie masz 3 lata od  wpływu na konto. Najlepiej podjechać na miejsce. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIP    0

Jaka jest dopuszczalna różnica (procentowo) w strukturze upraw w biznesplanie do rzeczywistości. Mam w tej strukturze 100% rozpisane na zboża a w rzeczywistości mam 1 hektar łąki której zapomniałem uwzględnić w tej strukturze upraw. Pytanie czy łapie się to w tym dopuszczalnym błędzie czy lepiej wysłać zmiane biznezplanu do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Polecam zrobić zmianę dla świętego spokoju.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Własnie ja tez nie wiem co mam zrobić z tymi obsiewami ponieważ mam nie zgodność tego co w biznesplanie,byłem pytać sie mojego doradcy w ODR i powiedział ze narazie nie trzeba robic zmiany dopiero jak agencja bedzie chciał troche sie nie pokoje tym jak to ma wygladac  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja to będzie w razie czego chciała ale karę za prowadzenie gospodarstwa niezgodnie z założeniami biznesplanu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek2206    0

mam takie pytanie odnośnie zmian w biznesplanie po 180 dniach, miał ktoś sytuacje że wypadła komuś działka po 180 dniach i chciał wymienić na inną i czy agencja robi jakies problemy wtedy? Bo dzwoniłem do Agencji to powiedzieli, że jak napisze podanie o korekte biznesplanu to da rade wymienic dzialke na inna o nie mniejszej powierzchni. a z tego co tu czytam to oni po 180 dniach nie chca pozwolic na żadne zmiany i grożą zabraniem premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Witam.

Mam pyatnie odnośnie Powierzchni upraw w plonie głównym. Mam wpisane na 2015 1,45 mieszanki zbożowej jarej, w tym roku nie będzie siana. Muszę wysłać jakąś zmianę do agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy umowy uzyczenia maszyn rolniczych tez musza byc z data pewna na 10lat czyli podbite gdzies w starostwie lub przez notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

 

dobrze ja to obliczyłem 

mam zasiane rzepaku 3.24(25%) i tyle było w planie obsiewów (25% )

pszenicy mam zasiane 2,6ha(20%) a w planie obsiewów 2ha(15%)

owsa mam 3.75ha (28%) a w planie mam 3,24 ha (25%)

zyta mam 3,22 (24%)a w planie mam 4,33(33%)

sadu mam 0.15 i tyle jest w biznes planie  (1%)

 

Roznica 

pszenica 5%

owies 3 %

zyto 9%

 czyli róznica wyniosła 17% tak to sie oblicza?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam jakie wykrztałcenie trzeba mieć aby ubiegać się o młodego rolnika i ile hektarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

wszystko napisane w rozporządzeniu - jest podane pare stron wczesniej.


wszystko napisane w rozporządzeniu - jest podane pare stron wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dzisiaj byłem w powiatowym ODR przy okazji jak wypełniałem wniosek o dopłaty i zapytałem się czy po złożeniu wniosku o płatność i przyznaniu premii mogę zrobić zmiany np. że zamieniam jedną maszyna na inną lub obroty stada i powiedzieli mi że po złożeniu wniosku nie można i żeby teraz zrobić zmiany a dopiero składać wniosek.Oni chyba się z choinki urwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

witam,jestem jako młody rolnik,złożyłem wniosek o dopłaty i dopiero przeglądam papiery że w młodym rolniku w planie podałem takie zasiewy a we wniosku o dopłaty podałem inne zasiewy czy muszę coś zmienic plan w młodym rolniku?????????????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Czy podczas kontroli,kontrolujący mogą poprosić o jakies fauktury ze sprzedaży płodów rolnych lub o wskazanie miejsca ich przechowywania ? i czy w ogole interesuje ich ile sie sprzedało z ha np rzepaku czy tylko zgodność powierzchni uprawy z biznesplanem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Dzisiaj byłem w powiatowym ODR przy okazji jak wypełniałem wniosek o dopłaty i zapytałem się czy po złożeniu wniosku o płatność i przyznaniu premii mogę zrobić zmiany np. że zamieniam jedną maszyna na inną lub obroty stada i powiedzieli mi że po złożeniu wniosku nie można i żeby teraz zrobić zmiany a dopiero składać wniosek.Oni chyba się z choinki urwali :)

 

mam podobny dylemat - to w końcu jak to jest -lepiej teraz czy potem będzie można??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Później jak najbardziej można dokonać zmian we wniosku.Tyczy to zmiany konkretnej maszyny na inna byle wszystko było prawidłowo zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

A kiedy tak w ogóle ma wejść te rozporządzenie dotyczące tych terminów na młodego rolnika i mr , bo tyle o tym piszecie a konkretów brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj