Polecane posty

freetaxi    947

Oryginału nie dasz przecież :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwonić, zapytać. Agencja sama o takich rzeczach nie informuje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Witam. Jeśli modernizacje będzie można łączyć z MR to ile trzeba co najmniej zainwestować kasy żeby się załapać na modernizacje? I właśnie wiadomo coś czy w ogóle będzie to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zainwestować musisz całość a dopiero potem będzie stosowna refundacja. A co do uznania MR jako wkład w MGR nic nie wiadomo jeszcze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

mam pytanie jak wyglada ta kontrola o samodzielne prowadzenie gospodarstwa co oni tam sprawdzaja?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Posprawdzają dokumenty, mogą obejrzeć budynki, pomierzą działki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Podzieli się ktoś tym linkiem, z które liczyliście te punkty na nowy nabór?

Z góry dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wejdź na www.minrol.gov.pl, potem legislacja i projekty rozporządzeń.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

Mam pytanie. Decyzje o otrzymaniu MR dostałem w lutym br, teraz czekam na wypłate pieniędzy. Od kiedy liczy sie realizacja biznesplanu? Mam strukture zasiewów rozpisaną od 2014 do 2020 z tym ze w tym roku sie nie zgadza w więcej niż 30 %. Gospodarstwo przejołem w kwietniu a w biznesplanie na ten rok mam żyto ozime którego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

freetaxi mam cześć na własność i część w dzierżawach czy te dzierżawy musze zgłosić w krus? Bo z tego co wiem krus wymaga zgloszenia ich w starostwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Karoola88 porób sobie zmiany. Matixd teoretycznie nie musisz ale dowiedz się u siebie. Co inny rejon to inne obyczaje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

To agencja różnie do tego podchodzi miałeś taki przypadek w wielkopolskim OR?
W sumie 70% gruntów bym mial zgłoszone w krus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ARiMR nic do tego. Zainteresuj się krus.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

freetaxi mam cześć na własność i część w dzierżawach czy te dzierżawy musze zgłosić w krus? Bo z tego co wiem krus wymaga zgloszenia ich w starostwie?

w KRUSIE musisz zgłosić dzierżawy,ale w starostwie to chyba nie.ja miałem dzierżawy i nic nie zgłaszałem w starostwie.nawet się pytałem czy zgłaszać,ich to nie interesuje.

przepisy powinny być jedne,a nie co inne województwo to co innego wymagają.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

wiem, że temat był już poruszany kilka razy, ale linki do potrzebnych materiałów wygasły. Potrzebuję wzór umowy dzierżawy z datą pewną. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Takie pytanie dla wtajemniczonych :) tata jest Vat-owcem mamy zawartą umowę użyczenia  budynku (obory) no i maszyn rolniczych.  Księgowa powiedziała nam ze od tego użyczenia tata będzie musiał wystawić fakturę i odprowadzić VAT wiadoma sprawa, ale skoro jest umowa użyczenia to ja myślałem ze jest to bezpłatne i czy wystawienie tej faktury jest konieczne czy księgowa wymyśla i mam szukać innej?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież ojciec nie będzie biegał do US żeby pokazać im umowę użyczenia :) A ten dokument nie musi być rejestrowany i może być napisany na kolanie na 2 godziny przed kontrolą z Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w KRUSIE musisz zgłosić dzierżawy,ale w starostwie to chyba nie.ja miałem dzierżawy i nic nie zgłaszałem w starostwie.nawet się pytałem czy zgłaszać,ich to nie interesuje.

 

wydaje mi się, że w starostwie w geodezji trzeba zgłosić dzierżawy- muszą zrobić zmiany i przesłać do gminy żeby podatek był Tobie naliczany. 

a dlaczego w Krusie trzeba zgłaszać? żeby się ubezpieczyć jako rolnik wystarczy akt notarialny że masz 1ha na siebie.

poprawcie mnie jeśli się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

Czy zmiana biznesplanu i struktury upraw powinny wygladać tak że: "zwracam się z prośbą o zmianę struktury upraw która wynosi ponad 30% oraz planowanych inwestycji. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby" i zmiany nanoszę na biznes plan czy strukturę robię na osobnej kartce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany robisz w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

ale jakieś podanie o zmianę dołączyć trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Takie jakie napisałeś.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj