Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Piszesz pismo, że rezygnujesz ze spełnienia założeń biznesplanu i chciałbyś zwrócić pieniądze. Pewnie przyślą Ci pismo co i jak. Miałem taki tylko jeden przypadek u siebie ale człowiek się rozpił więc nie wiem jak wyglądała tam windykacja bo nie ma z gościem już kontaktu dobrych parę lat. Proponuję Ci kontakt ze swoim OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mój doradca jest zapewne na urlopie bo jest weekend. Czy odsetki są naliczane od tej kwoty?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oddajesz równe 100 000 PLN jeśli zrobisz to od razu. Dopiero po pewnym czasie na pewno doliczają odsetki. Nie powiem Ci jak wygląda dokładnie procedura. Może wstrzymaj się jeszcze trochę. Jakoś się wszystko ułoży. Po co pochopnie decydować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ze starego PROWu z Młodego rolnika koledze przyszlo pisemko takie że musi od firm od których kupował maszyny rolnicze wyciagnac takie oswiadczenie że zapałcił kase tejże firmie handlujacej maszynami. W nastepnym roku juz konczy mu sie mlody rolnik. Mieliscie podobna sytuacje?? Wiem tylko o tym że trzeba zlozyc faktury potwierdzone przez notariusza albo przez agencje i w tym czasie wypełnic takie formularze skad była brana maszyna i czy było placone przelewem czy gotówka a tu jeszcze takie coś. Smieszne to troche!! Ciekawe czy mi takie coś przyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Być może płacił gotówką a na fakturze względem tego nie ma odpowiedniej adnotacji. Raczej nie martwiłbym się tym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi czytałeś ten projekt o nowym MR. rzuciły ci się w oczy jakieś haczyki na które warto zwrócić uwagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Jeszcze się nie wczytywałem. Nie miałem kiedy. Dwa ostatnie tygodnie spędziłem głównie w samochodzie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zwiększenie progu o 10 % to akurat myślę że żaden problem, problem w wielu przypadkach będzie przeskoczyć 15 ptk.

 

to wyobraź sobie że masz 25 ha sadu i 35 tys początkowej watrości ekonomicznej, 10% to 3,5 tys, mały problem?

zamiast premiować wartość ekonomiczną ponad wymaganą, jeszcze jest się za to karanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Słuchaj, nikt nie każe Ci składać na Młodego, jak wiesz że nie przeskoczysz 10% wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Panowie może podpowiecie. Dziewczyna złożyła wniosek, premia przyznana. Teraz złożyliśmy zmiane wniosku i przyszlo pismo z zaznaczonymi kilkoma polami zeby poprawic i wyjasnic dlaczego takie zmiany. Tzn wygląda to tak jakby sie czepiali ze chcemy zmienic biznesplan no ale po to wlasnie byl ten wniosek skladany aby go zmienic wiec troche nie rozumiem agencji. A tak sie pechowo nalozylo ze dziewczyna akurat za granice wyskoczyła na 2 tygodnie a 7 dni jest na odpowiedź agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie kolego pisma przewodniego nie dołączyliście albo zmiana była źle zrobiona. Stówka na ziemi nie leży więc lepiej niech wraca.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kiedy to pismo przewodnie się dołącza i co w tym piśmie przewodnim trzeba umieścić? chce zmienić trochę PRG biznes plan. muszę to pismo pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Witam

Mam pytanie odnośnie skorzystania z tej dopłaty na młodego. Czy w chwili składania wniosku trzeba być ubezpieczonym na KRUSie czy nie ma takije potrzeby? 

Jeśli bym musiał to w jakim czasie trzeba się zarejestrować ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Nie musisz być ubezpieczony w KRUSIE.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Rolnikzlubelskiego sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

Witam  mam takie pytanie. 

czyjesli  premie  chcialem przeznaczyc na maszyny rolnicze  a  teraz  chce  ja przeznaczyc  na  cos innego  to moge  to  zmienic  czy juz  sie nie   da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Witam ,

 

Mam pytanie odnośnie rejestracji umów dzierżaw dziesięcioletnich  w Starostwie Powiatowym  , czy jest to niezbędne czy wystarczy podpisanie umów w obecności notariusza / dla "daty pewnej" / . Jeśli chodzi o KRUS to będę ubezpieczony obowiązkowo w oparciu o grunty własne /niedzierżawione/  , a umowy niezarejestrowane w Starostwie  KRUS nie interesują .... nawet jeśli są spisane u notariusza .

 

Pytam by nie było problemów przy złożeniu wniosku o wypłatę  premii . :mellow:

 

I drugie pytanie techniczne czy  180 dni jest liczone od daty otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy do dnia złożenia wniosku o płatność , czy ewentualne poprawki i wyjaśnienia  również muszą być dokonane w ciągu tych magicznych 180 dni  ?

 

 


Witam  mam takie pytanie. 

czyjesli  premie  chcialem przeznaczyc na maszyny rolnicze  a  teraz  chce  ja przeznaczyc  na  cos innego  to moge  to  zmienic  czy juz  sie nie   da?

 

Jeśli nie upłynęło 180 dni od daty otrzymania decyzji to możesz . Musisz złożyć zmianę do złożonego wcześniej wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

nie musisz rejestrować umów w starostwie.po co masz robić u notariusza jak możesz to zrobić w gminie taniej.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy ktos brał belarusa 920.4 na MR czy spełnia on wymogi,niby ma to euro 3 tio nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powoli, powoli. Ryzakk1 można zrobić zmianę do momentu rozliczenia się z Agencją z wydatkowania premii. Termin 180 dni nie ma tu nic do rzeczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

mam 25 ha więc ciągnik 120 km by dostał jak nic, tylko wpisałem 75-90 km ramy i lipe odwaliłem, mogę jeszcze zrobić zmianę? Ostatnie poprawki były miesiąc temu, a kontrole o samodzielności prowadzenia gospodarstwa 3 tyg temu i kiedy mogę się spodziewać pieniędzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmianę możesz zrobić a pieniądze będziesz miał w terminie około 2-3 tygodni od momentu kiedy wniosek o płatność będzie zatwierdzony i przekazany do płatności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

czyli w ciagu tych 3 lat  mozna  zrobic  zmiane  na  cos innego  niz na to co chcialem wydac  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj