Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Osiągnięcie tych 15 punktów będzie bardzo ciężkie policzyłem swoje tak mniej więcej wyszło mi 12.80 do osiągnięcia 15 daleka droga  :(

projekt oznacza że możliwe są zmiany to są dopiero konsultacje do zatwierdzenia tego projektu jeszcze trochę czasu upłynie 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donkamillo    1

są jeszcze jakieś realne szanse że dorzucą jakąś pulę pieniędzy do poprzedniego naboru? szczerze mówiąc to tylko na to liczę bo te 15 pkt ciężko osiągalne, jak sobie wyliczyłem tak obiektywnie to mi wyszło trochę ponad 15 ale jak oni będą oceniać to jeszcze nikt nie wie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiecie co to jest ten plan nawozowy pierwsze o tym słyszę i nie wiem o co w tym chodzi dają za to 2 pkt warto zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
Napisano (edytowany)

i musisz robić co roku badania gleby żeby stwierdzić czego w glebie brakuje i czy nie przesadziłeś z jakiś składnikiem. Ja osobiście bym się w to nie pchał bo to zbędne koszta, zwłaszcza jak ktoś ma dużo działek.

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Napisano (edytowany)

@pablo21 jak masz 7,5 ha na własność to możesz mieć do tego 2,25 ha dzierżawy zaliczone tylko bo 30 % z 7,5 ha tyle daje właśnie więcej do punktacji nie zaliczą. Była u mnie na uczelni firma consultingowa i praktycznie wszystko co mówili o młodym sie pokrywa z projektem. Takie działanie ma ograniczać powstawanie "sztucznych" gospodarstw jak wcześniej gdzie rodzice przepisali coś tam i młody kase dostał na sprzęt który i tak był u obu używany. Na jedno to dobre na drugie nie koniecznie. W tym albo przyszłym tygodniu będe już załatwiał papiery żeby mieć gospodarstwo na Siebie.

Nie nie nie to jest wbrew rozsadnemu myśleniu i wbrew interpretacji tego zapisu, powierzchnia minimalna to jedno a powierzchnia gospodarstwa na wniosku to drugie i to są dwie całkiem inne rzeczy. Gdyby było tak jak mówisz to młodego przy tej punktacji dostało by kilkaset osób na cały kraj. Dzierżawy liczyły się i liczyć się będą i mnie nie przekonasz tym że przy kilkudziesięciu ha umów dzierżawy z data pewna zalicza mi 10 ha do funduszy bo to jest śmieszne i do podważenia z której strony by nie patrzeć :-) bo co z biznes plan wpisze zakup ciągnika 130Km który z modernizacji według przepisów mogę dostać a w papierach na młodego będę miał zaliczone 10ha tak samo na kredyty preferencyjne będę miał powiedzmy 4razy większy areał niż zaliczony do młodego rolnika?

Do tego w moim przypadku nie miałbym możliwości osiągnąć 13 tys euro dochodu, i taki młody rolnik dał by szanse tylko ludziom który od kilkunastu lat mają dużo ha na siebie a nie tym którzy chcą się rozwinąć.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na takiej że mu za granicą na saksach nie poszło i chce sam obrabiać ziemię, w umowie dzierżawa  jest na10 lat, ale nie ma nic co do sposobu rozwiązania poza odesłaniem do KC, którego przepisy dają możliwość jednostronnego wypowiedzenia z rocznym wyprzedzeniem.

W umowie miałem zapis że "właściciel nie wypowie umowy przez 6 lat" ale agencja nakazała go usunąć aneksem przed wypłatą pomocy.

 

Przepisy KC dają możliwość rozwiązania umowy na czas określony w 3 przypadkach. Rozwiązanie za zgodą stron, nie płacisz czynszu lub użytkujesz pola niezgodnie z umową. Inaczej nie ma szans. Roczny tryb wypowiedzenia dotyczy umów na czas nieokreślony. 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Tak nam to na uczelni firma consultingowa z Lublina wyjaśniała, wtedy to było w projekcie jeszcze, euro agro consulting dokładnie, możliwe jest że coś się zmieniło. Dzwoń pytaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Narazie to chyba zostaje poczekać jeszcze trochę bo nawet te firmy na dobrą sprawę interpretują to jak chcą o o błąd nie trudno przy tych rozporządzeniach. A ja jestem uparty i na chwilę obecną będę się upierał przy tym że racja leży po mojej stronie. Bo gdyby było tak jak mówisz rozporządzenie mówiło by o powierzchni gospodarstwa a nie wprowadzało pojęcie powierzchnia minimalna gospodarstwa i odnosiło się do niego często a w rozporządzeniu występuje też sama powierzchnia gospodarstwa wiec uważam że to dwie różne rzeczy. Ale nawet te minimalne 70% że średniej krajowej lub wojewódzkiej na własność to już będzie w wielu przypadkach dużo nie omówiąc już o punktacji progu dochodu i zwiększeniu go o 10 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

O zwiększenie progu o 10 % to akurat myślę że żaden problem, problem w wielu przypadkach będzie przeskoczyć 15 ptk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja bym się tymi 15 nie przejmował narazie bo to nic pewnego i na pewno to pójdzie w dół ostatnio był próg 7pkt przy innej punktacji ale jednak dużo niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanie w ziznes planie mam wpisane modernizacja obory na opasy za podaną kwotę i czy jak zrobie za część tych pieniędzy odprowadzenie ścieków czy to przejdzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W to że obniżą próg poniżej 15 pkt to wątpię modernizacja gospodarstw też będzie wyśrubowana ogólnie ciężko będzie cokolwiek dostać jakieś dofinansowanie tylko najwięksi coś dostaną ale też będą mieli spore problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja też jestem takiego zdania jak Pablo21 a jak będzie to się okaże niebawem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

panowie, czyli w moim przypadku jak mam gospodarstwo od 08.2014 roku i teraz złoże wniosek o dopłaty to juz odpadam ?? 

Mozna złozyc wniosek i dopłaty i mniec pare "groszy" wiecej albo nie składac i mieć szanse na 100tys, ale nikt nie gwarantuje ze tym razem sie załapie. dobrze mysle ? ma ktoś podobna sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Ja też jestem takiego zdania jak Pablo21 a jak będzie to się okaże niebawem. 

 

też chciałbym aby było jak pisze Pablo bo mam 6,5 ha na siebie od miesiąca i możliwość wzięcia w dzierżawę kolejnych 6ha co w woj. lubelskim stanowiło by przyzwoitą wielkość i miałbym uzupełnione do średniej krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Witam kupuje nowe maszyny za MR i jak ma wyglądać faktura z zakupu maszyn. Czy jeszcze potrzebuje jakis dokument, bede płacił przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

Przedstawiciel wystawia ci fakturę i pod to podpinasz odcinek z przelewu.

A jeszcze niech Ci napisze numer maszyny.....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Wniosek o płatność można wysłać drogą pocztową ? czy trzeba osobiście się fatygować :D i ile średnio czeka się na przelew jak wszystko jest w porządku bez poprawek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o płatność można wysłać pocztą. Po co gonić kilometry. A jeśli chodzi o wypłatę to Agencja ma 60 dni na wypłatę. Średnio około miesiąca poczekasz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ile maksymalnie trzeba zwrócić pieniędzy jeśli nie uzupełnię wykształcenia i wywiążę się z biznesplanu?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak oddajesz z własnej "inicjatywy" to oddajesz taką kwotę jaką otrzymałeś w ramach premii, czyli 100 000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jaki czas mam na to? Jeśli premię otrzymałem w listopadzie 2014 to kiedy muszę to oddać?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A to już chcesz rezygnować w tej chwili?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak brałem tą "wspaniałą kasę" mleko było po 2 zł teraz jest po 1zł, do tego doszło uzupełnienie wykształcenia, choroby innymi słowy nie mam jak uzupełnić wykształcania. Do kiedy trzeba zwrócić te pieniądze?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj