Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jeszcze nie ma. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przynajmniej się wyjaśniło tylko nowy sprzęt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już było pewne od jakiegoś czasu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Napisano (edytowany)

I 70% minimalnej wielkości gospodarstwa wlasnksciowe a reszta może być w dzierzawie. Czyli mam powiedzmy 7.5ha na własność przy średniej krajowej 10 Z groszami i powiedzmy 25ha dzierżawy i mi to zalicza, chyba że źle rozumiem.
Ciekawe czy będę mógł zrobić tak żeby w biznes planie wpisać że kupię powiedzmy za premie 4ha pola i będzie mi się to zaliczać do arealu minimalnego? Oczywiście zakupu dokonałbYm po ogłoszeniu list na młodego już a potem bym sobie te pieniądze odebrał z premii przejdzie coś takiego?

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Witam. Mam pytanie i sie trochę niepokoję gdyż wniosek o płatność wysłałem 27,04 a dzisiaj otrzymałem pismo z Poznania (mój oddział) ze proszą o szybkie złożenie wniosku o płatność lub informacje jeżeli wniosku o płatność nie bede składał. Czyżby mój wniosek zaginął? zwrotke otrzymałem z dniem 28,04 i z pieczątka ARIMR  osoby która go odebrała. Czy ktoś jeszcze dostał takie pismo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pablo21 ja tak samo pojmuję ten zapis. Kaczus wniosek wysłałeś 27 a jak sam napisałeś pismo z Agencji datowane było dzień później więc wystarczy jutro zadzwonić sobie do swojego OR i rozmówić się w tym temacie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

jutro jadę na kawkę do regionalnego  może mi to Kasia wytłumaczy  :) ten kto to napisał szacun dla niego.urzędniczy bełkot  :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak właśnie wyglądają rozporządzenia :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1
Napisano (edytowany)

mi wygląda na to że jednak mogę mieć krowy na siebie zarejestrowane i wniosek na dopłaty także mogę złożyć, jeśli gospodarstwo dostałem jako darowiznę :) a mimo wszystko mam szanse dostać premię 

Edytowano przez piotrek255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytając na jakiej zasadzie będą naliczane punkty ciężko będzie oj ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
Napisano (edytowany)

Witam.

 

W grudniu spełniłem wymogi z wniosku MR, otrzymałem wypłatę pomocy i zakupiłem maszyny zgodnie z założeniem.

W gospodarstwie mam 8 h dzierżawy na podstawie zaakceptowanych przez agencję umów oraz 10 h swojego.

Obecnie moi rodzice chcą przejść na emeryturę i przepisać na mnie i brata (nie rolnika) po  5 h na głowę.

Wobec powyższego chciałem zamienić niewygodne dzierżawy (właściciel już zapowiedział że mi ją wypowiada z rocznym ustawowym wyprzedzeniem) i w to miejsce włączyć 5 h własności od rodziców i 5 h dzierżawić od brata.

Napisałem o zmianę działek do agencji a w odmownej odpowiedzi dostałem uzasadnienia że przekroczyłem termin 180 dni na zmianę powierzchni zgodnie z paragrafem (21ust1 punkt 5.1) rozporządzenia.

W przypadku beneficjentów, którym wydano decyzję o przyznaniu pomocy z zastrzeżeniem dopełnienia, w terminie 180 dni od dnia doręczenia tej decyzji, warunku określonego w § 15 ust. 3 pkt 1, dyrektor oddziału regionalnego Agencji wyraża zgodę na zmianę założeń biznesplanu w zakresie powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie rolnym pod warunkiem, że:

1) beneficjent wystąpi do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1, nie później niż w terminie 180 dni od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy;

 

Faktycznie termin ten przekroczyłem, ale sądziłem że to bez znaczenia skoro powierzchnia zostanie zachowana a nawet się zwiększy.

 

Co mogę jeszcze zrobić żeby zmienić te działki, może powołać się na par. (22ust1 punkt 1a) odnośnie siły wyższej jaką jest rozwiązanie umowy dzierżawy z przyczyn niezależnych od beneficjenta?

 

Ponadto jeżeli teraz powiększę gospodarstwo (rok bazowy) w za rok odpadnie mi 8 ha dzierżawy to będzie problem z nadwyżką w roku 5 w stosunku do bazowego.

Planuje pojechać do agencji żeby porozmawiać w tej sprawie, ale na co się powołać?

Bardzo proszę o wszelką radę i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

czyli to już pewne że przed złożeniem wniosku trzeba mieć na siebie co najmniej 1 ha zapisany dopiero wtedy składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego jak to rozumiem to pole trzeba będzie mieć na własność co najmniej 1 ha tak jak te nieszczęsne 13 tysięcy euro ale to chyba się wylicza według stanu gospodarstwa które się przejmuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Będzie ciężko uzyskać te 15 punktów wiec raczej każdy kto będzie miał wymagana liczbę punktów dostanie premię

O przesunieciach w starym naborze juz można zapomnieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Napisano (edytowany)

Który to zapis o tym minimalnym 1ha przy składaniu wniosku?

Chodzi o to że rozpoczęła urządzanie gospodarstwa ale nie prowadziła go to znaczy nie składala na siebie dopłat itd ? Ten zapis sensu wogole nie ma oprócz tego że albo ryzykujesz i składasz wniosek albo nie składasz wogole bo potem już w następnym naborze premii już się nie dostanie.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ciekawe czy realny jest ten lipcowy termin naboru, jak tak to powinni już niedługo go ogłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W piśmie jest jasno zazczaczone, że termin lipcowy jest "planowany".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może wymagania jakie należy spełnić po otrzymaniu przelewu z ARiMR? MR prow 2007-2013

chodzi mi o taką wersję "w pigułce" co do kiedy należy dopełnić, żeby nie było problemów.

 

1. Otrzymujemy przelew

2. w ciagu 60 dni po upływie 1 roku- zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS jako rolnik

3. w ciągu 3 lat od daty wypłaty pomocy:-wydać 70% premii i udokumentować

                                                               - uzupełnić wykształcenie (jeśli trzeba) i dostarczyć oświadczenie

                                                               - wyrobić numer producenta pasz u lekarza powiatowego weterynarii

 

dopiszcie co jeszcze trzeba dopełnić w jakim terminie. przyda się taka ściągawka dla wielu Młodych Rolników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Czy ja dobrze czytam, zew nowym mlodym rolniku gospodarstwo juz na wstepie musi miec wielkosc ekonomiczna 13.000 euro ? Czyli ponad 9 esu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie esu tylko w euro nowe przeliczniki znajdziesz na necie linka nie dodam bo gdzieś mi się zapodział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj