Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam87p    23

mam takie pytanko

w biznesplanie MR mam zadeklarowanych 35 sztuk i jakie moge mieć odchylenie od tego zeby nie trzeba było robic żadnych zmian w biznesplanie

 

a MR wydaje na mszyny zgrabiarke Taarup 9471s evo przyczepe do bel i owijarke samozaładowaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Czy przy MR trzeba mieć kurs BHP? I trzeba mieć jakieś zaplecze BHP w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

W biznesplanie w MR miałem podane tylko zboża i ziemniaki łącznie  20 ha, a w tym roku mam 0,5 ha nowej uprawy (trawa na gruncie ornym). Czy muszę to zgłaszać w agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam takie pytanie przepisali mi rodzice gospodarstwo i teraz musze isc do rejestru gruntuw zmienic to wszysto na siebie czy to juz notariusz dał znac ze jest inny wlasciciel ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Najlepiej idź do notariusza jeśli jeszcze nie zaniósł papierów do starostwa i zrób to sam, nie wiem jak u ciebie ale u mnie musiałbym na zmiany czekać jakiś miesiąc ale udało się załatwić w tydzień, najpierw w starostwie w sekretariacie pytaj gdzie to masz iść aby podbili ci pieczątkę, następnie do geodezjii do zmian do pokoju co zajmuje się twoją gminą, poproś panią/pana że ci się śpieszy, stracisz 5zł na czekolade ale bedziesz miał szybciej załatwione, następnie sam zmiany odbierasz i wieziesz do gminy aby wydali ci kwitek o hektarach przeliczeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Notariusza miałem 27.04 wiec juz papiery poszły pewnie ,pozostało czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Witam może ktoś podpowie wniosek do warszawy 4.05.2015 kiedy mogę spodziewać sie przelewu na konto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lowca131    0

Hej nowy nabór wniosków już w lipcu wiecie może coś odnośnie nowej modernizacji czy będzie można łączyć z młodym rolnikiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Notariusza miałem 27.04 wiec juz papiery poszły pewnie ,pozostało czekac

 

No to jak tak to jedyne co możesz zrobić to iść do geodezjii i zapytać jak sprawy stoją i wtedy ewentualnie przyśpieszyć.

 

Witam może ktoś podpowie wniosek do warszawy 4.05.2015 kiedy mogę spodziewać sie przelewu na konto ???

 

A ja tak zapytam, kiedy wniosek składałeś?? Czy były jakieś poprawki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

10 kwiecień wysłany wniosek o płatność / 23 kwiecień telefon - potrzebne dodatkowe oświadczenie / 24 kwiecień wysłane oświadczenie / 8 Maja kasa na koncie :D


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pojawił się projekt rozporządzenia i informacja o przeprowadzeniu szybkiego procesu legislacyjnego w związku z planowanym terminem naboru w lipcu br.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi gdzie znajdę ten projekt z chęcią bym sobie poczytał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czytałeś już ten projekt jakieś nowości itp coś możesz o tym powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie Ministerstwa w zakładce legislacja szukajcie. Ja nie miałem czasu żeby się wczytać. Całe dni spędzam ostatnio w samochodzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy Młody Rolnik produkujący w swoim gospodarstwie pasze na własne potrzeby (śrutę zbożową) musi mieć numer producenta pasz nadawanego p[rzez powiatowego lekarza weterynarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

tak musisz mieć.jeśli byś sprzedawał zboże to powinni od Ciebie to żądać.na razie nikt tego nie woła(małe wyjątki).

lekarz powiatowy ci to wyda,za małą opłatą...

każdy producent pasz to powinien mieć...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1
rafalkom555

30.03.2015 złożony wniosek w odziale oraz zmiana biznespalnu (powiększenie gospodarstwa)

4.04 wniosek przesłany do warszawy

kiedy mogę sie spodziewać przelewu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi czytam to i głupieje do reszty spełnić to wszystko żeby móc złożyć wniosek masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak musisz mieć.jeśli byś sprzedawał zboże to powinni od Ciebie to żądać.na razie nikt tego nie woła(małe wyjątki).

lekarz powiatowy ci to wyda,za małą opłatą...

każdy producent pasz to powinien mieć...

składa się jakiś wniosek i uiszcza stosowną opłatę?:)

czy jeszcze jakieś dokumenty są potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

tak ja płaciłem 15zł,za papierek i to wszystko.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak znalazłem czytam zaraz mnie do wariatkowa odwiozą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawcio018 na wypłatę premii Agencja ma czas do 60 dni od złożenia kompletnego wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj