Polecane posty

maxi93    2
irgen dzieki za info. A teraz sprawa planu obsiewów ,dostałem teraz na początku kwietnia decyzje o przyznaniu premii,i troche plan obsiewów nie zgadza ,poniewaz tata jeszcze jesienia obsiewał i zrobił to jeszcze niz w planie ,poniewaz myslelismy ze sie juz nie zalapiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To robisz zmianę struktury zasiewów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na umowie dzierżawy musi byc kwota czynszu czy nie musi?

kurde, a ja wpisałem ze nie ma kwoty i juz umowę zgłosiłem  w geodezji to jak teraz zmienić to?

 

freetaxi doradzisz coś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób od razu aneks do umowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Informacje na temat jak napisać aneks do umowy znajdziesz w google.pl 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W niektórych OR życzyli sobie potwierdzenie aneksu a w niektórych nie było to konieczne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie.a powiedz mi czy przy składaniu wniosku o płatność to dodaje sie kopie czy oryginał dzierżawy bo nie wiem w ilu egzemplarzach zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kopia poświadczona za zgodność z oryginałem wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w łódzkim dawałeś orginalną umowę,a oni robili sobie ksero i poświadczali że zgodność z oryginałem.

nie wiem jak jest u Ciebie...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w umowie dzierżawy kiedy pisać zapłatę czynszu tak żeby w agencji przeszło ? w jakim terminie ma byc zapłacony czynsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podaj kwotę i termin zapłaty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

witam, jak agencja podchodzi do zamiany działek po upływie 180 od wniosku o płatność. miałem umowę z sąsiadem i aneks z rocznym wypowiedzeniem i sąsiadowi chyba maszyny w oko zakuły bo mi wypowiedział. mam juz inne działki ale nie wiem czy nie bedzie problemu ze zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

witam !! ZA MŁODEGO będe kupował drobny sprzęt czy jak kupie np teraz sprzet za 20 tys  muszę to głosić ?? czy mogę czekać te trzy lata i wtedy ??

Za 2 lata moge np maszyne za całośc kupić i mniej problemów .

Czy faktury mogą leżeć 2 lata ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa może być rozwiązana po upływie 5 lat od wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

witam !! ZA MŁODEGO będe kupował drobny sprzęt czy jak kupie np teraz sprzet za 20 tys  muszę to głosić ?? czy mogę czekać te trzy lata i wtedy ??

Za 2 lata moge np maszyne za całośc kupić i mniej problemów .

Czy faktury mogą leżeć 2 lata ??

na rozliczenie z premii masz 3 lata.,nie musisz od razu....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam a jak za mlodego bym chcial kupic ziemie a ze mlodego malo na ziemie a trzeba dobrac kredytu sporo to czy bym dostał niskoprocentowy kredyt tj preferencyjny czy jak pieniadze z mr to kredyt musi byc komercyjny czy jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Oczywiście, młody może być np. wkładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

na rozliczenie z premii masz 3 lata.,nie musisz od razu....

 

w sumie tak ale w biznes planie wpisuje się na każdy rok mniej więcej co planujesz - czy na to nie zwracają uwagi byle tylko w 3 lata sie wyrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najważniejsze abyś wydał 70 000 PLN brutto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj