Polecane posty

pawelnick1    0

powierzchnia gospodarstwa sie nie zmieni :) ale powierzchnia upraw owszem ... wiec niewiem czy agencja bedzie miala cos do tego , 

 

 

powierzchnia gospodarstwa nie moze sie pomniejszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Ja jak byłem to powiedzieli,że maszyny mają być nie starsze niż 5-lat i nie brane na dofinansowanie.Czyli w każdym oddziale co innego mówią.Jeśli by ci dali na piśmie,że coś takiego można robić,można ryzykować.

Wydaje mi się,że facetce coś się pomyliło.takie jest moje zdanie.Jak by można było tak robić to nowe sprzęty by nie schodziły.Każdy kupował by używane.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/Dok_wyd_MR_300309.pdf

 

Mam pismo z centrali ARiMR ze mozna brac starsze (chyba centrala wie lepiej niż pani z regionu). Pozatym dogadywałem juz szczegóły w regionalnym ARIMR W oddziale z działem inwestycyjnym, mają wytyczne właśnie z warszawy takie ze maszyna może byc nawet 30 letnia i starsze ale w wypadku maszyn starszych niż 5 lat rzeczoznawca z SIMP musi stwierdzic ze jest sprawna technicznie i wtedy wszystko jest jak najbardziej w porządku. Właśnie składam zmiane do wniosku będę brał wszystkie stasze niz 5 lat. Osoba z którą rozmawiałem mówiła że ludzie juz składaja potwierdzenia kupna i to na bardzo stare sprzęty (ARiMR Lublin).

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam pytanie ponieważ obejmuje po rodzicach gospodarstwo z budynkami całe i u notariusza rodzice maja zapisane słuzebnosc mieszkania połowe domu i ogródek przy domowy ,czy nie bedzie agencji przeszkadzac ten ogrodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Mam pytanie ponieważ obejmuje po rodzicach gospodarstwo z budynkami całe i u notariusza rodzice maja zapisane słuzebnosc mieszkania połowe domu i ogródek przy domowy ,czy nie bedzie agencji przeszkadzac ten ogrodek?

u mnie przeszkadzał, wystarczyło oświadczenie że z ogródka nie będą korzystać. najlepiej napisać to od razu w piśmie przy wniosku o płatność, bo później jakby co to poprawki i wydłużenie całej sprawy o kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

wydaje mi się, że lista na młodego rolnika przesuwa się ciągle, a tylko zo miesiąc jest zamieszczana.

a czy ktoś wię czy istnieje szansa dowiedzieć się teraz o ile lista się w tej chwili przesuneła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Dla chętnych. W firmie SZKOLTEX w przyszłym tygodniu odbędzie się kurs na opryskiwacz-chemizacyjny, kurs podstawowy, z tego co wiem są jeszcze miejsca, cenę powiedzieli mi 100zł.

Edytowano przez iva11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura    0

Chodziło mi jakie warunki trzeba spełnienia młodego rolnika 2015 i od kiedy rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

30 Marzec decyzja, 8 kwiecień notariusz, 10 kwiecień nadany nr gospodarstwa, 13 kwiecień wniosek do krusu, 23 kwiecień decyzja z krusu. Jutro wniosek o płatność w miarę to poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

tez sie dowiadywałem odnosnie tego czy maszyna moze byc starsza niz 5 lat /// otóż moze cCIĄGNIK  byc starszy niz 5 lat ale tylko dofinansowany z premi Mlodego Rolnika 

 

tylko ciągnik może być starszy czy też  inne maszyny dotyczy np beczkowozu ??

 

czy ten rzeczoznawca obowiązkowy?

 

a i jeszcze mam pytanie

 

bo chce zmiany w biznesplanie porobić to muszę składać go przed wnioskiem o płatność i  czekać na akceptacje czy

najpierw wniosek o płatność i potem zmieniać biznesplan?

Edytowano przez michatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Mam pismo z centrali ARiMR ze mozna brac starsze (chyba centrala wie lepiej niż pani z regionu). Pozatym dogadywałem juz szczegóły w regionalnym ARIMR W oddziale z działem inwestycyjnym, mają wytyczne właśnie z warszawy takie ze maszyna może byc nawet 30 letnia i starsze ale w wypadku maszyn starszych niż 5 lat rzeczoznawca z SIMP musi stwierdzic ze jest sprawna technicznie i wtedy wszystko jest jak najbardziej w porządku. Właśnie składam zmiane do wniosku będę brał wszystkie stasze niz 5 lat. Osoba z którą rozmawiałem mówiła że ludzie juz składaja potwierdzenia kupna i to na bardzo stare sprzęty (ARiMR Lublin).

kolego jeśli można wstaw to pismo.Jak możesz.

Jeśli tak można mam na oku jedną maszynę,lecz jest starsza niż 5lat.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

wiesz co ciezko mi powiedziec bo interesowal mnie tylko ciagnik ... ale pisalem z innymi uzytkownikami to pisali mi ze inne maszyny tez moga byc ale nie jestem tego pewny :/ mysle ze opinia rzeczoznawcy bedzie potrzebna poniewaz niektorzy zaczna cos kombinowac no i bedzie tez potrzebne powierdzenie zaplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianAdamski   
Gość SebastianAdamski

Witam. Mam pytanie do freetaxi,czy za pieniądze z młodego rolnika będę mógł kupić ziemię,która jest aktualnie dzierżoniowa notarialnie. Dzierżawa ta będzie we wniosku na MR I będzie podstawą wyliczenia wartości ekonomicznej gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

aha dzięki za odpowiedź - w sumie żeby można było starsze to więcej maszyn by się kupiło komisy też faktury mogą wystawić

 

a zmiany w biznesplanie porobić to muszę składać je przed wnioskiem o płatność i  czekać na akceptacje czy

najpierw wniosek o płatność i potem zmieniać biznesplan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje stosownej argumentacji na 37ha o ciagnik 137km. W odr mi powiedzieli ze raczej nie przejdzie, mial ktos podobny problem? Dodam ze mam 50szt bydla i nie mam zadnego innego ciagnika ktory ma mniej niz 20lat (2x c-360 i 1224)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Dziś w agrobiznesie słyszałem, że ubiegający się o MR nie może rejestrować zwierząt. Ktoś może potwierdzić czy to już na 100% jest pewna informacja. Pytam bo we wcześniejszym rozporządzeniu było napisane, że jednak może rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Witam

Mam pytania odnośnie młodego rolnika. Czy wystarczą same faktury za maszyny lub zwierzęta, żeby się rozliczyć ? Można płacić gotówką czy tylko przelewy są brane pod uwagę ?

Biznesplan kiedy najlepiej zmieniać ? Przed złożeniem wniosku czy po otrzymaniu pieniędzy ? Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

Panowie potrzebuje stosownej argumentacji na 37ha o ciagnik 137km. W odr mi powiedzieli ze raczej nie przejdzie, mial ktos podobny problem? Dodam ze mam 50szt bydla i nie mam zadnego innego ciagnika ktory ma mniej niz 20lat (2x c-360 i 1224)

 

przyznaja ci :0 ja mam o polowe mniej ziemi ale w biznesplanie napisalem ze chce ciagnik o mocy 14o km no i tam napisalem pare argumentow no i mi przyznali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

m

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Sporo pytań ;) Zakupiona może zostać każda maszyna starsza niż 5 lat jeśli jest potrzebna w gospodarstwie, może mieć i 30 i więcej lat jeśli jest sprawna i gotowa do urzytku. Z rzeczoznawca sprawa wygląda tak że według centrali ma on być potrzebny  jeśli są jakieś wątpliwości tj. bardzo stara maszyna, zbyt niska cena, zbyt wysoka itd. Ale np mój oddział regionalny przyjmóje z góry że ma wątpliwości do wszystkich maszyn starszych niz 5 lat i wymaga oceny rzeczoznawcy(żeby nie kupowali ludzie szrotu) najlepiej stowarzyszonego w SIMP (wykaz rzeczoznawców w polsce w necie) o specjalności maszyny rolnicze, jednak musze zapytac jeszcze czy np z PZMOT mogą być też. Wobec tego każdy musi sam zapytać czy jego oddział chce zawsze rzeczoznawce, czy tylko wtedy jeśli coś podejrzewają. Potrzebne jest jeszcze podpisane oświadczenie przez sprzedajacego ze maszyna taka i taka o numerze seryjnym ... nie jest finansowana ze środków UE.  Dowodem zapłaty moze być adnotacja od umowy K/S bądz faktury vat o zapłacie gotówką bądz potwierdzenie przelewu. Dzwońcie i nękajcie swoje agencje bo to najlepszy sposób jeśli chce się wiedzieć wszystko konkretnie. Jeśli ktoś chce pismo z centrali o tym ze mozna takie maszyny kupować można śmiało słać maile do arim albo listy słać  Adres: Centrala ARiMR , Poleczki 33, 02-822 Warszawa
Email: info@arimr.gov.pl

na mail odpowiadają elektronicznym pismem w ciągu tygodnia. Pozdrawiam.

A jeszcze dodam że zmiany można wprowadzić zawsze a przed kupnem maszyn używanych należy dopisać UŻYWANE

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Panowie potrzebuje stosownej argumentacji na 37ha o ciagnik 137km.

 

masz jakaś prase przecież trawy robisz kosiarka jakaś wieksza stare nie dają rady, a przeciez ciągnik kupujesz na lata i bedziesz sie rozwijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj