Polecane posty

Endriu42    11

Kolego Samsunk, były takie przypadki, agencja odrzucała wnioski ale po sprawach sądowych były przywracane i teraz w wiekszości przypadków jeżeli wnioskodawca udowodni że nie korzystał ze spadku tj. nie prowadził gosp. nie brał dopłat, kredytów preferencyjnych itp. pokaże dokumenty że to kto inny prowadził gosp. to jest to rozpatrywane pozytywnie.
Kolego Kaku lepiej zadzwoń do osoby weryfikującej i dopytaj o co dokładnie jej chodziło.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

W przypadku kontroli przed wypłatą premii co mogą sprawdzać? posiadam praktycznie same dzierżawy, i hodowlę bydła mięsnego? i czy jest duże prawdopodobieństwo takowej kontroli, mieszkam w województwie mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Dzwoniłem... powiedziała, że ten formularz co wkleiłem link jest nieaktualny i że na stronie ARiMR jest jakiś aktualny.. ale szukam i nie mogę znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

czy jesli za rok bede miiała wyższe SU za 3 niższe to nic sie nie stanie czy musze sukcesywnie co roku zwiekszac a spadku nie może być 

Edytowano przez cebula440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dzwoniłem... powiedziała, że ten formularz co wkleiłem link jest nieaktualny i że na stronie ARiMR jest jakiś aktualny.. ale szukam i nie mogę znaleść

To poproś tą osobę o link do bardziej aktualnego. Bo jeżeli wydrukowałeś z tego linka co wskazałeś to powinno być moim zdaniem ok. też nie widzę aktualniejszego. Ale może gdzieś to ukryli  :)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito    0

Czy roczna dzierżawa w formie ustnej bądź pisemnej, ale nie w formie aktu notarialnego wymaga zmiany do biznesplanu w programie "Ułatwienie startu młodym rolnikom"? Dodam, że dzierżawa ta będzie stanowiła ponad 30% gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc same dzierżawy nie przejdą, lipa :P Mam jeszcze jedno pytanie, mój ojciec nie może odpisać mi ziemi bo zgłosił ją do wniosku o dofinansowanie zakupu maszyn i nie może się jej pozbyć przez 5 lat bo będzie musiał zwrócić dotacje  :P ale tak myślę że tata mógł by mnie zrobić współwłaścicielem gruntów tylko teraz pytanie czy dzięki temu ja się ząłapie na młodego rolnika ale też czy tata nie bedzię musiał zwracać dotacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Nie możesz być współwłaścicielem gruntów, tato ma kilka działek których jest współwłaścicielem i właśnie przez to wydzierżawiałem od niego i reszty właścicieli te działki zamiast je przepisywac.

Twój tato nie może się pozbyć gruntów na które składał, a ciekawe co jakby Ci je wydzierżawił, jeżeli masz skąd wziąść te 70% na własność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mam skąd wziąc tych 70%. Jestem z woj Mazowieckiego więc musze mieć na siebie około 6 ha i właśnie tak się zastanawiam czy ta współwłasność by przeszła :P gdyby można było na same dzierżawy składać to bez problemu nawet 100 ha bym ogarną :) a ma ktoś może informacje kiedy rusza przyjmowanie wniosków???

Edytowano przez MateuszBrogowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

W piątek byłem złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa i siedziby stada i powiedzieli że muszę czekać około 2 tygodni,a dzisiaj już jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

jeśli jestem vat-owcem to w jaki sposób mi arimr będzie rozpatrywało faktury za zakupy z biznesplanu? te 70% dotacji będzie kwotą netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

czy w nowym programie wg. projektu mozna miec na wlasnosc 12 ha, a w dzierzawie 30ha i do punktacji bedzie brana calosc arealu czyli 42ha ? Czy tylko 12 ha z wlasnosci i okolo 5 z dzierzaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zależy jakie województwo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

I tak po 2 miesiącach czekania na przelew, dzisiaj dostaje pismo: pt. wezwanie do usunięcia braków formalnych we wniosku..  1. Dostarczony wniosek o płatność nie spełnia wymogów formalnych został sporządzony na nieaktualnym formularzu. Proszę o dostarczenie aktualnego i poprawnie wypełnionego wniosku o płatność -korektę wniosku.

Taki wypełniłem: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/A/Wniosek_o_platnosc__Ulatwianie_startu_nowelizacja_2014.pdf

Jaki w takim razie jest aktualny ? bo nie mogę znaleźć nic innego.. 

 

Kolego freetaxi możesz wypowiedzieć się na ten temat.

Ten wniosek o płatność przecież figuruje na stronie agencji więc co jest nie tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że ktoś się pomylił w Agencji. Innego wniosku nie widzę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@tomasz ja na takim wniosku składałem i nie mieli żadnych obiekcji.

jedź osobiście  i to wyjaśnij,przez telefon nic nie zrobisz..jaki oddział

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

@tomasz ja na takim wniosku składałem i nie mieli żadnych obiekcji.

jedź osobiście  i to wyjaśnij,przez telefon nic nie zrobisz..jaki oddział

Wrocław.. W czwartek pojadę złoże jeszcze raz ten sam wypełniony, zapytam czy faktycznie jest nieaktualny, jeśli tak niech mi dadzą ten właściwy i go na miejscu przepisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuito    0

Ja mam informację odnośnie zakupu maszyn z premii dla Młodych Rolników. Może komuś się przyda.

 

Dzwoniłem do ARiMR oddział w Lubuskim Zielona Góra, otrzymałem informację, że młody rolnik, który planuje kupić maszyny tylko i wyłącznie z premii dla Młodych Rolników (100000zł) może kupić maszynę starszą niż 5 lat, ale nie finansowaną wcześniej ze środków unijnych. Czyli np. używany ciągnik z 2000 roku. Mile widziane jest jakieś zaświadczenie od rzeczoznawcy, który oceni na piśmie stan tech. maszyny.

W momencie kiedy Młody rolnik zechce skorzystać z np. Modernizacji i Młodego rolnika sprzęt nie może być starszy niż 5 lat.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja jak byłem to powiedzieli,że maszyny mają być nie starsze niż 5-lat i nie brane na dofinansowanie.Czyli w każdym oddziale co innego mówią.Jeśli by ci dali na piśmie,że coś takiego można robić,można ryzykować.

Wydaje mi się,że facetce coś się pomyliło.takie jest moje zdanie.Jak by można było tak robić to nowe sprzęty by nie schodziły.Każdy kupował by używane.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/Dok_wyd_MR_300309.pdf

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

tez sie dowiadywałem odnosnie tego czy maszyna moze byc starsza niz 5 lat /// otóż moze cCIĄGNIK  byc starszy niz 5 lat ale tylko dofinansowany z premi Mlodego Rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelnick1    0

witam, 

 

Czy mogę zmniejszyć powierzchnię upraw we wniosku MR 2014 ? na jednej działce wpisalem 0,36ha traw na gruntach ornych a mam tam pryzmy i bele i nie dam rady tego uprawic w tym roku, 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj