Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

10045zetor najlepiej przejedz się na kawę do oddziału to się dowiesz z tego co zauważyłem  w każdym oddziale chcą czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

We wnisku na pewno zobowiązałeś się do spełnienia standardów w zakresie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt (jeśli cośnie dotyczy to należy tak zaznaczyć).

Katry weryfikacji można pobrać w pliku excel ze strony ARiMR, ale nie trzeba ich odsyłać tylko trzymać z innymi dokumentami na wypadek kontroli z ARiMR.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/Inst_karta_wer_180309.pdf

Do Agencji należy wysłać oświadczenie : http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/osw_stand_180309.pdf

 

Witam. Czy na tym oświadczeniu trzeba coś skreślać/zaznaczać (mam produkcję roślinną)? Data oceny gospodarstwa nie może być późniejsza niż 3 lata od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej? Jeżeli premię MR otrzymałem w 2008r to Listy Kontrolne ze strony ARIMR mam pobrać np. w wersji 2010r czy mają być na aktualnych formularzach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Czy Młody Rolnik musi ubezpeczać uprawy? Czy agencja się do tego nie doczepi, jeśli nie będzie ubezpieczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

 

Dziś dowiedziałem się w ODR że data oceny gospodarstwa czyli ta co w listach kontrolnych nie może być wcześniejsza niż data odebrania tego pisma od listonosza i jeżeli na oświadczeniu są gwiazdki a na dole nie jest wyjaśnione co oznaczają to nic nie skreślać/podkreślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

Witam, jakie są warunki obliczania kwoty na zakup ziemi, na jakiej podstawie liczą wartość 1ha? Chcę kupić działkę na biznesplan z MR

Edytowano przez berniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziś dzwoniłem do Agencji w sprawie Aneksu, bo miałem zmiany w biznes planie, otóż złożyłem podanie w 27.03.15r., a jeszcze do tej pory nie rozpatrzony :mellow: i do tego Pani powiedziała, że mogę mieć kontrol, ale nic nie wiadomo. Podkreślę, że wniosek o płatność złożony został 19.03.15r, wiec trzeba długo jeszcze czekać na przelew. Pozdrawiam! Co Pan Freetaxi myśli o tym?

Edytowano przez kondzio1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam

Napiszę jak ja to rozumie ws tych list kontrolnych.

Są 2 wersje, albo wysłało sie oświadczenie o spełnieniu wymogów razem z wnioskiem o przyznanie pomocy  ,albo nie i są 3 lata od przejecia gospodarstwa na dostosowanie do standardów.Jak sie nie wysłało z wnioskiem to te liste wypełnia sie w przeciągu tych 3 lat jak sie spełni wymagania(tak mówił doradca co pisał mi wniosek).Teraz pewnie dostają pismo ci co nie złożyli tego razem z wnioskiem.Ja też jestem z naboru 2010 i narazie nic nie dostałem. Liste wypełniłem kilka dni po przejeciu gosp. i drugą jak wyszła(bo są 2 rodzaje , do 2010 stara wersja i od 2011 nowa) w 2013. Tak mi sie wydaje , ale nie sugerujcie sie tym,to moje przypuszczenia :D najlepiej to zadzwonić do arimr I zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam Panowie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ARiMR wypłaca premie dla młodego rolnika (w dwóch ratach czy po złożeniu przez beneficjenta wniosku o płatność otrzyma on już cała sumę, czyli 100 tys.)?

ze starego naboru jest cale 100 na koncie,z nowego naboru będzie w dwóch ratach.

żeby otrzymać kasę najpierw musisz złożyć wniosek o płatność MR.nikt ci bez tego kasy nie przeleje.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

otrzymałem decyzję o przyznaniu pomocy. Chcę się szybko uporać z formalnościami, ale mam kilka wątpliwości:

1. Jeżeli nie zdążę przepisać ziemi na siebie do 15 czerwca to wniosek o dopłaty bezpośrednie składa tata na siebie?

    i tak samo osoba od której dzierżawię ziemię? Jeżeli nie będę miał numeru gospodarstwa i nie podpiszę umowy dzierżawy u notariusza do 15    

    czerwca to wniosek o dopłaty składa tamta osoba? a potem składam w Agencji jakiś wniosek o przepisanie dopłat na mnie?

2.  Zamierzam hodować bydło opasowe. Wpisałem w PRG, że będę też trzymał jedną krowę mamkę. Czy mogę zrobić zmiany i zrezygnować z tej

     krowy? A jeżeli będę chciał za jakiś czas trzymać jedną krowę dla siebie to znowu będę musiał robić zmiany? wszystko musi się zgadzać z tym co      jest w Biznes Planie?

     Jeżeli wpisałem, że będę co roku kupował 10 byczków i trzymał 10szt byków powyżej 12 mcy i 10 szt buhajków poniżej 12 miesięcy to muszę się

     ściśle trzymać tego co podane przez 5 lat? nie mogę ani zwiększyć ani zmniejszyć obsady? bo różnie to bywa- zwierzę może zachorować i paść.

3.  staram się o młodego rolnika jako kawaler- czy muszę gdzieś zgłaszać zmianę stanu cywilnego po ślubie?

4. mam 9,5ha na własność, reszta dzierżawy /jestem z woj.lubelskiego/. Czy muszę uzupełnić powierzchnię gruntów do średniej krajowej 10,48ha?

5. Na jaki okres podpisać umowę dzierżawy z rolnikiem od którego dzierżawię pole? 5 lat czy 10?

6. w jaki sposób dokonać zmian w PRG? piszę drugi biznes plan uwzględniając zmiany- czy składam osobie prowadzącej mój wniosek jakąś deklarację chęci zmian w biznes planie? 

 

Bardzo proszę o odpowiedź 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

Właśnie się dowiedziałem od MR, który dziś poszedł zasięgnąć informacji do innego ODR niż ja, że data oceny gospodarstwa powinna być nie dłuższa niż 3 lata od daty nabycia gospodarstwa. Czy ktoś mógłby potwierdzić jaka data jest właściwa bo mnie ODR chyba wprowadził w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

W przyszłym tygodniu planuje brać sie za przepisanie pola mam pytanie do jakich urzędów po kolej się udać bydło przepisuje i świnie także na siebie ponieważ będę modernizował obory z pieniędzy MR i jeszcze jak chce zrobić zmianę to wypełniam tylko tę stronę co zmieniam i tyle i jadę z tym do agencji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Numer gospodarstwa i przemieszczenie zwierzaków zrobisz w BP. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

dzisiaj wyslalem liste kontrolna, wpisalem dzisiejsza date, tak mi powiedziana w odr, wszystko musi byc na tak lub nd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam pytanie ponieważ we wniosku mam napisane ze mam 15 ar sadu jabłoniowego, a mam 15 arów sadu ale wieloowocowego wiekszosc bedzie jabłoni ,ale pare drzew bym zostawil innych niz jabłoni,i co teraz z tym bedzie   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Hej czy u Was tez robia takie problemy? U mnie np. sie doczepili do u. dzierzawy ziemi podpisana 21 marca u notara bylem 23 i juz mi mówia ze nie zawarta na 10 lat o 2 dni sie czepiaja co za ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juziak    0

Witam mam pytanie czy ktoś w mazowieckim  miał kontrol z agęcji po złożeniu wniosku o płatność dofinansowania na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj