Polecane posty

Miodzio1671    0

Freetaxi ale można kupic maszyny nowe za 70 tyś i to musi być a za pozostale 30 tyś kupić ciagnik z np 90 lub dołożyc np 20 tyś i kupic jakiegoś za 50 tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojtek ja już na to nie liczę ;) projekt już mam pustaki też za tydzień budowa rusza.tylko mi chyba tych 100 tysi braknie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dzięki najwyżej budowa potrwa dłużej jakieś 100 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Dzisiaj otrzymałem decyzje o przyznaniu premii,jeszcze wniosek o płatność potem pewnie jakaś poprawka a na koniec kontrola przed wypłata premii,jestem z Łódzkiego i słyszałem ze do każdego przyjeżdżają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z moich klientów z łódzkiego każdy miał lontrolę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Witam.Czy istnieje szansa na przesuniecie listy rankingowej brakuje mi 168 miejsc? :(

 

Wydaje mi się że więcej niż 168 osób nie złożyło wniosku o płatność więc myślę że powinieneś się załapać.

Jeżeli wszystko się zgadza w dokumentach i papierach to kontroli nie trzeba się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amasiak    0

Szanowne Koleżanki i Koledzy, mam kilka pytań:

obecnie nie jestem rolnikiem, pracuje na umowie. Mój Tata ma gospodarstwo które utrzymuje w sumie jako leśniczówkę (3,5ha) są budynki inwentarskie i piękna drewniana chałupa 140m kw w podstawie! ( woj. Podlaskie).  do rzeczy.... chcę przenieść się na wieś i zająć się hodowlą dzików ( nie mylić ze świniodzikami). Mam 33 lata czy i o co mogę się ubiegać? mam na rozruch jakieś 100 tyś gotówki. Jest taki galimatias w tym wszystkim że już nic nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Z moich klientów z łódzkiego każdy miał lontrolę.

 

co sprawdzają podczas kontroli?

dokumenty same czy też budynki, zwierzęta, pola mierzą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy jaką masz produkcję. Generalnie dokumenty. Działki też pomierzyli. Raczej nie powinniście się tym faktem martwić. Generalnie kontrola ma na celu stwierdzenie czy beneficjent samodzielnie prowadzi gospodarstwo. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.Dostałem pismo iż przyznano mi premie młodego rolnika i mam kilka pytań związanych z tym tematem. 

Zacznę wszystko od początku.

-tata prowadzi  gospodarstwo role 30ha i z tego chce przepisać mi 25ha i na tych 30ha ma program rolnośrodowiskowy ostatni rok i czy mogę go ja kontynuować bez żadnych zwrotów.

-Tata podpisał umowę kontraktacyjna na buraki cukrowe w marcu i czy ja teraz mogę przejąć buraki.

-Będzie przepisane na mnie 40 sztuk bydła opasowego.

-I jeżeli  chciałbym połączyć młodego rolnika z prowem to na 25ha jakiej mocy dostane ciągnik.(chciałbym złożyć na 140km) 

-Biznesplan będzie zmieniany bo w tamtym roku były inne plany i wyszło ze lepiej będzie ciągnik z prowem połączyć.

-Ile mam czasu na zmianę biznesplanu po otrzymaniu decyzji.

Edytowano przez mations666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna  w nowym mr  miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?


Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna  w nowym mr  miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Jesteś z naboru 2010 ?  Też to dostałem , ale brzmi troszkę inaczej niż @JoannaH przytoczyła , " Ja niżej podpisany / podpisana * oświadczam ,że w gospodarstwie rolnym na które przekazano pomoc w ramach działania ... ,

                   ... , w ciągu 3 lat od rozpoczęcia działalności rolniczej były/zostały * spełnione standardy w zakresie ... "

 

 

   Nie wiem które skreślić czy "były " czy "zostały"  ?

 

jestem z naboru 2010, chyba trzeba zaznaczyc zostały, ale nie wiem, niech ktos mnie poprawi jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Weź sobie 180Km bo na 25ha to 140 mało. :lol: 

Z burakami możesz mieć problem ale to musisz w cukrowni pytać. Ojciec się pytał w Werbkowicach to mówił inspektor, że nie ma już możliwości przeniesienia umowy ale czy inspektor dobrze mu powiedział to tego już nie wiem.  U mnie z burakami jest podobna sytuacja. Ale mam plan przejąć gospodarstwo po terminie w jakim można składać o dopłaty i raczej nie powinienem mieć z tym problemu (a przynajmniej tak mi się wydaję) i o dopłaty będę składać za rok.
Dziś dostałem awizo, pewnie czuły list od arimru :)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

amasiak ty chcesz dziki hodować dziwne :) ale niektórzy to i ślimaki hodują :) A tak poważniej na mr liczy się średnia krajowa gruntów chyba 10.42 do tego minimum musisz dojść w ciągu 5 lat(ja w tym naborze miałem 10.38 i nic z tego nie wyszło) także z mr możesz mieć duże trudności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna w nowym mr miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?

 

Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna w nowym mr miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?

Nie wiadomo jak to będzie główny projekt europejski mowi że 70% minimalnej wielkości ma byc wlasnksciowe czyli przy sredniej krajowej ok 7ha ale a rozporządzenie będzie dokładnie ile wlasnksciowe i wogole ma być więc trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juziak    0

Witam Panowie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ARiMR wypłaca premie dla młodego rolnika (w dwóch ratach czy po złożeniu przez beneficjenta wniosku o płatność otrzyma on już cała sumę, czyli 100 tys.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Wszedłem poczytać opinie, podyskutować. Też dostałem w tym tygodniu info że dostałem premie dla młodego rolnika ale jak czytam ze ktoś na 25 ha chce ciagnik 140km lub na 17ha opryskiwacz ponad 2 tysl to mi rece opadły. Pytanie mam do tych młodych rolników czy wy kupujecie sprzet dla siebie czy dla rodzicow aby stał i sasiedzi mieli czegozazdrościc. Jak rok temu byłem w agencji składalem wniosek to był obok mnie chłopak może mial 20-22 lata taki swieżo po technikum i jak babka mu powiedziała ze na 30 ha to niedostanie opryskiwacza 1700l to on że mu tata kazał tak wpisac i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oke dzięki. Tylko bym prosił o pomoc nic więcej..

Edytowano przez mations666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy:) obserwuję bacznie cały ten temat od dłuższwgo czasu i mam pytanko. Tydzień temu dostałem przelew za młodego a jestem z łódzkiego:) a moje pytanie jest następujące. Jak wiadomo 100tys na traktor nie starczy, więc trzeba się poratować kredytem. Bank będzie chciał traktor jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Pytanie jest takie, czy nie będzie to kolidowało z rozliczeniem się z młodego rolnika? A i jeszcze jedno. Przechodzę na vat i kiedy mogę rozliczac się z faktury za zakup traktora z urzędem? Gość w salonie twierdził że miesiąc wczesniej powinienem przejsc na vat i wtedy on wystawi fakture. A czy można sie rozliczac z faktur wstecz np za zakup nawozów? Pozdrawiam Mlodych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zostanie mi przyznany opryskiwacz 2200l na 17ha?

 

Jak składałem wniosek to mi się nie przyczepili. Sytuacja identyczna jak u Ciebie.

Wszedłem poczytać opinie, podyskutować. Też dostałem w tym tygodniu info że dostałem premie dla młodego rolnika ale jak czytam ze ktoś na 25 ha chce ciagnik 140km lub na 17ha opryskiwacz ponad 2 tysl to mi rece opadły. Pytanie mam do tych młodych rolników czy wy kupujecie sprzet dla siebie czy dla rodzicow aby stał i sasiedzi mieli czegozazdrościc. Jak rok temu byłem w agencji składalem wniosek to był obok mnie chłopak może mial 20-22 lata taki swieżo po technikum i jak babka mu powiedziała ze na 30 ha to niedostanie opryskiwacza 1700l to on że mu tata kazał tak wpisac i tak ma być.

Tak kolego, masz racje, ale weź też pod uwagę inne aspekty. Ja w momencie składania wniosku wpisałem 17 ha, też pisałem na opryskiwacz 2200 litrów, tylko jest jedno ale, większą część mojej ziemi stanowią dzierżawy, niestety z umowami ciężko, dlatego we wniosku wpisywałem 17 ha, a obrabiam 70  i wiem że nie ja jedyny jestem w takiej sytuacji. Inni np wnioskują na mały areał a duże maszyny bo np ojciec ma jeszcze zobowiązanie wobec modernizacji i nie mogą całej ziemi przepisać. są takie przypadki tak jak mówisz żeby sąsiad widział, ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

to jak to jest chłopaki z tym ciagnikiem powyzej 5 lat ??  moge go kupic okazac sie faktura i agencja nie bedzie sie czepiala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj