Polecane posty

guex1    1

Czy mogę wziąść dopłate  z jednej działki gospodarstwa ojca żeby przejść przez dywersyfikacje upraw bo aktualnie mam wszystko zasiane jedną rośliną.

czy to prawda że tej dzierzawy w tym wypadku ustnej nie musze zgłaszać do biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal9450    104

Podlaskie 15ha. Mi zabrakło 21 miejsc do żółtej listy. :( Także pewnie nie ma już na co liczyć.


20.03.2008r - 20.03.2016r :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Jak najbardziej masz na co liczyć, weź pod uwagę że nie wszyscy Ci co załapali się po tych wszystkich przesunieciach złożą dokumenty, wiele osób sobie odpuściło już po pierwszej liście. Mi brakuje 2tys miejsc i jakaś nadzieja jeszcze jest ;)

 

pp1208 i szczypka: jaki problem było wpisać działki siostry czy tam ojca do wniosku i napisać umowe dzierżawy, no chyba że rodzeństwo też uprawia swoją część ziemi.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A mi brakuje 3.5 tys miejsc do żółtej i dopokij oficjalnie nie zamknęli naboru mam nadzieję że kasa się znajdzie i dla mnie. A jak zamkną to wtedy będzie się papiery na nowe rozdanie składać.
Ale złość jest bo jakbym wpisał więcej ha a mogłem to już bym dostał po tych przesunieciach kasę :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szybciej sie z diabłem dogadasz niż z moją siostrą.A na umowy dzierżawy w mojej okolicy nie mam co liczyć, jeden rolnik wywłaścił przez zasiedzenie 2 hektary od jednego dziadka.rozeszło się po ludziach i teraz tylko ustne wchodzą w grę.Plus taki że się go ludzie wystraszyli i już 4 kawałki ja uprawiam a po żniwach jeszcze 3 dojdą ale tylko ustne umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

 babka co mi wniosek pisała to mówiła ze jak dzierzawa to tylko notarialna a na taką to sie nikt nie godzi. Szkołe miałem skonczoną w lipcu a dokumenty składałem w maju. teraz mam i szkołe i jeszcze doszło mi 14 ha dzierżaw ale teraz to juz wiadomo.... byc moze dołozą cos a jezeli nie to mam nadzieje ze ruszy nowy MR do sierpnia, bo u mnie w sierpniu mija 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z dzierzawa notarialna było tak samo u mnie też mówił mi facet co mi pomagał ze umowa dzierżawy tylko notarialna i dlatego miałem wpisane tylko 14 ha a uprawiam teraz ponad 75 ha z tendencją szybkiego wzrostu I oprócz czekania nic mi nie zostało. Bo już 35ha dzierżaw z datą pewną jak by co na nowy nabór mam umówione Że ludzie mi spokojnie podpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tego czy coś dołożą albo czy ruszy nowy nabór w tym roku to" najstarsi górale nie wiedzą" takie u nas porzekadło  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Aneksy złożyłem po terminie 180 dni i z datą też przekraczającą 180 dni bo nikt nie poświadczy podpisów z datą wsteczną. Zdążył bym w terminie gdyby Agencja wydajniej pracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A dzis taka miła niespodzianka i prezent na koncie. Wniosek skladany 16.02 poprawka 13.03 a dzis wpłynął przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

czy warto korzystać z usług tej lub podobnej firmy?

 

mam przyznane te 100 tys. i teraz szukam kogoś kto pomoże mi ułożyć dokumenty w taki sposób żeby

dało się połączyć pieniądze z innymi funduszami np modernizacją

 

http://www.doradcaprow.pl/prow/Mlody-Rolnik-2014,564/

 

Poczytaj kilka stron wstecz tego wątku to zobaczysz kto Ci może pomóc. Z mojej strony polecam kolegę fretaxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W biznes planie mam zadeklarowane budowe płyty gnojowej i szamba na gnojówkę jak mam sie z tego rozliczyć. Czy wystarczą faktury za materiał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kondzio1992 po złożeniu wniosku o płatność żadna decyzja nie przychodzi więc pozostaje Ci tylko czekać na przelew. Romuald90 porobisz sobie zmiany i po problemie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

freetaxi jeszcze jedno pytanie w sprawie tej płyty gnojowej. Jak mam się z niej rozliczyć.? Płyta gnojowa będzie miała powierzchnie 40m2. Dziękuję za odpowiedź na pierwsze pytanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Trochę dziwne że po poprawkach pani chce Ci jeszcze wysłać pismo. Pisma jakie są wysyłane na etapie rozpatrywania wniosku o płatność to pismo o złożenie wyjaśnień, pismo o możliwości zapoznania się z dokumentami w sprawie, które jest wysyłane przed decyzją o odmowie przyznania pomocy lub pozostawieniu bez rozpatrzenia.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Skoro masz wpisane w biznesplanie koszt 70, a w rzeczywistości 120 to sam jesteś sobie winien, bo biznes plan robiłes sam, albo w odr i tak im powiedziałeś

Po drugie biznes plan składa się z paru podpunktów, Ty akurat piszesz o tych pod końcem.

Założeniem biznes planu jest przejęcie gospodarstwa zadeklarowane w biznesplanie, przejście na krus i wyrobienie sobie nr w agencji, 

Następnym założeniem jest złożenie wnisku o płatność, gdy dostaniesz kasę realizujesz kolejnę założenie, którym jest zakup maszyn 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego to jak już dojdzie do zakupu to zmienisz sobie biznesplan. Grunt, żebyś miał wydatkowane minimum 70 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj