Polecane posty

freetaxi    947

Lepiej przed złożeniem wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możesz tez zmienić razem z wnioskiem jak już wiesz co uprawiasz w tym roku. Po to żeby przy ewentualnej kontroli przed wypłatą dane z prg się zgadzały. :-)

A co do ilości wniosków które wypadną bo nie będą złożone wnioski o płatność to 300 wcale nie jest nierealną liczbą i na 1000 lub więcej bym nie liczył.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

Czyli teraz przepisać gospodarstwo, dostać nr gosp z ARiMR i ubezpieczyć się w KRUS bo chyba nic więcej jak narazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

W wniosku o doplaty bezpośrednie moge podać mniejsza powierzchnie niż do wniosku mlodego rolnika ? Kilka dzialek bedzie nie jest uzytkowana rolniczo wiec nie wiem jak je podac do doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Wniosek o MR się trochę różni od dopłat bezpośrednich, bo w MR wpisywałeś dane z wypisu z rejestru gruntów, a agencja o dopłaty ma ten swój PEG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

przyszła dziś decyzja z ostatniego przesunięcia.

 

Strukturę upraw zmienić przed czy po zlozeniem wniosku o płatność?

 

dzwoniłem dziś do kobiety która prowadziła moje poprawki, powiedziała że najpierw wniosek płatność, potem o dopłaty a dopiero potem zmianę struktury zasiewów żeby mieli z czym porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Abyś zdążył przed kontrolą bo oni porównają z tym co masz w rzeczywistości:-)
A jak wiesz co masz i wiesz że odbiega to od tego co zadeklarowałeś o ponad 30% to możesz składać zmianę i teraz a to już arimr sprawa kiedy i jak sobie to sprawdzą czy z czym porównają. Ważne że ty wiesz że się zgadza to i im musi się zgodzić.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

no ale mówiła to kobieta z Kieleckiego OR, mówi że przed jeżeli zmieniły mi się działki a jeżeli chodzi o strukturę to mogę po... postaram się zrobić to tak że najpierw poprzepisuje wszystko na siebie, złoże o dopłaty w miedzy czasie wniosek i przy składaniu wniosku o płatność dostarczę zmiany struktury zasiewu, liczę że tak to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No tak powinno być ok. Tak jak pisałem najwygodniej z wnioskiem o płatność. Bo taka zmiana nie blokuje weryfikacji wniosku o płatność a i w wypadku kontroli nie bedziesz musiał sie tłumaczyć.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A czy może być tak że ojciec w tym roku złożył wniosek o dopłaty a za kilka tygodni przepisuje gosp na mnie i ja dopiero za rk składam wniosek o dopłaty bezpośrednie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie powinno tak być bo Ty deklarujesz że samodzielnie prowadzisz działalność. Można na Ciebie przepisać ten wniosek.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a wie ktoś może tak konkretniej czy to przesunięcie dotyczyło też osób które nie złożyły wniosku o płatność czy tylko te 60 mln ? 

 

Dzwoniłem teraz na infolinie ARIMR i niby ta lista jest uaktualniona tylko o te 60 mln. Jednak widzę że tu każdy pisze co innego.

 

lista przesunęłą się też o tych co nie złożyli wniosku o płatność, przesunąłem się o 300 miejsc do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To proponuję wniosek o dopłaty wycofać i złożyć na siebie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Wniosek na siebie (znaczy młodego rolnika) będzie już większy o płatność dla młodych rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jeśli zaznaczysz odpowiednią rubrykę we wniosku o dopłaty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można a nawet trzeba. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

czy na premie z mlodego rolnika moge kupic uzywana ladowarkie teleskopowa  od gospodarza 15 letnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia nie możesz kupić maszyny czy urządzenia starszego niż 5 lat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Czy młody rolnik musi być zameldowany w miejscu jego gospodarstwa? Czy zameldowanie w innej miejscowości jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co wiem to zameldowanie nie ma nic do rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

Witam. Czy mogę za premie młodego rolnika kupić chwilowo inna maszynę niż ta w biznesplanie a za pół roku ta co mam w nim ujęta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Witam. A ja mam problem. Dostałem decyzje o przyznaniu MR, Przejąłem ha i zebrałem wszystkie niezbędne dokumenty, złożyłem wniosek o płatność 3 tygodnie przed upływem 180 dni od decyzji o MR. Jednak trzeba było spisać aneksy do umów dzierzawy które zostały złożone już poterminie 180 dni. I teraz prowadzący wniosek mówi że prawdopodobnie będzie odmowa wypłaty MR. Czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj