Polecane posty

freetaxi    947

Wydaje mi się, że powinienieś szukać informacji w OR u osoby prowadzącej wniosek a nie BP.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Masz racje ale osoba prowadząca mój wniosek okazała się osobą bardzo nie wiele wiedzącą co teraz zrobić, umie napisać wniosek ale nie wiele więcej

Edytowano przez jaro1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osoba prowadząca wniosek w Arimr a osoba, która pisała Ci wniosek to chyba kto inny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

chodziło mi o to że ten kto pisał mi wniosek nie wie co teraz a osoba która prowadzi mi wniosek z agencji karze dzwonić do wojewódzkiej i pytać osoby która nadzoruje cały program młody rolnik, tylko w takiej sytuacji nie wiem czy to dobry pomysł pytać się takiej osoby o takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czytając artykuł na stronie agencji o wykorzystaniu środków można mieć jeszcze jakaś mała nadzieje ze jakieś przesunięcia będą jak się policza że wszystkimi programami i może jeszcze trochę tych milionów zostać na młodego. czy uważacie że się mylę i na żadną kasę nie ma już szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Myślę, że jeśli chodzą plotki, że będzie kasy dla 19.000 osób to jeszcze trochę dorzucą. Lepiej by zrobili jakby zamiast rozpisywać nowy program dali kase wszytskim z tego naboru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

chodziło mi o to że ten kto pisał mi wniosek nie wie co teraz a osoba która prowadzi mi wniosek z agencji karze dzwonić do wojewódzkiej i pytać osoby która nadzoruje cały program młody rolnik, tylko w takiej sytuacji nie wiem czy to dobry pomysł pytać się takiej osoby o takie rzeczy

Jeżeli chcesz zmienić formę przejęcia z darowizny na dzierżawę najlepiej jakbyś złożył zmianę do PRG. Co do dzierżaw to właścicieli zasadniczo weryfikuje się na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków. Ale na wypisach też można znaleźć nr księgi wieczystej i dane z księgi sprawdzić w internecie, chociaż to raczej nie często jest robione.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Witam. Mam pytanie a mianowicie przepisana ziemie miałem 25 marca no i złożyłem wniosek o wydanie zaświadczenia z gminy do KRUS - u i od razu w  ARIMR o wydanie numerów producenta i siedziby stada. Nie jestem jeszcze w w KRUS- ie ubezpieczony ale czy skoro mam już te numery to  mogę składać wniosek o dopłatę i najważniejsze czy mogę kupić cielaki? Najbardziej chodzi mi o te cielaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możesz robić zakupy na rozliczenie mr już po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. A wniosek o płatność też możesz złożyć ale po co jak nie masz wszystkich dokumentów? Chyba że mija Ci 180 dni. Ale jak złożysz bez kompletu dokumentów to możesz dostać pismo o uzupełnienie i masz 7 dni i co jak się nie wyrobisz z zaświadczeniami?


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

czasu to ja mam dużo bo dostałem sie na liste w lutym tylko chodzi o to czy mogę kupić te cielaki żeby później sie nie okazało ze miałem zwierzęta za szybko a chodzi tu głownie o dopłaty do zwierząt  aby złożyć już wniosek o płatność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

To co założyłeś w biznesplanie to możesz realizować szczególnie że masz decyzję

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

No to dobrze nie bylem pewny czy  moge jak nie jestem ubezpieczony jeszcze w KRUS- ie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKrybus    1

Mam pytanie czy moge pracować jezeli załapałem sie teraz na młodego rolnika bo w Krus powiedziano mi ze moge sobie dorobić na umowe zlecenie połowe minimalnej pensji czyli jakieś 800zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Wymogiem jest pozostawać w ubezpieczniu jako rolnik czyli w KRUS. Skoro oni nie mają nic przeciwko to znaczy że cię do ZUS nie wywalą i możesz dorabiać.

 

Edit.

Pamietaj 800zł brutto

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

Mam pytanie odnośnie młodego rolnika wykształcenia jak to jest to trzeba mieć średnie i kwalifikacje rolnicze . Czy podstawowe gimnazjalne by wystarczyło i te kwalifikacje R  3 .   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak jest z kurami nioskami jaj konsumpcyjnych, mogę je hodować (sprzedaż bezpośrednia jaj) jest to dział specjalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam pytanie po ostatnim przesunięciu załapałem się na żółtą listę i chce zrobić zmiane do wniosku i nie wiem czy mogę to zrobić po otrzymaniu decyzij czy po złożeniu wniosku o płatność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zmieniasz działki to najlepiej przed złożeniem wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

  Orientujecie się może czy jeszcze dołożą coś gotówki  dla więcej osób   ostatnio lista sporo się przesunęła brakuje mi jeszcze 600 miejsc

Edytowano przez m11031993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a wie ktoś może tak konkretniej czy to przesunięcie dotyczyło też osób które nie złożyły wniosku o płatność czy tylko te 60 mln ? 

 

Dzwoniłem teraz na infolinie ARIMR i niby ta lista jest uaktualniona tylko o te 60 mln. Jednak widzę że tu każdy pisze co innego.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Narazie nikt nic nie wie trzeba czekać na pewno jak coś będzie wiadomo to ktoś się podzieli. 300 osób z skali kraju to trochę mało i podejrzewam że więcej wniosków nie złożyło. Ilość ok 1500-2000 była by bardzo realna ale można sobie gdybać. A czy będzie jeszcze kasy coś to wszyscy mamy nadzieję że tak okaże się pewnie w ciągu miesiąca dwóch Bo wątpię że wydali już co do grosza a cała kasa która zostanie pójdzie na młodego.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

przyszła dziś decyzja z ostatniego przesunięcia.

 

Strukturę upraw zmienić przed czy po zlozeniem wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj