Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    11

Biura Powiatowe będą rozpatrywały nowy nabór z prow 14-20


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Jaro1014 teoretycznie umowy dzierżawy na działki z podobną sytuacją przechodziły. Edi25 decyzje o przyznaniu pomocy będą zapewne wysłane w najbliższym czasie. 

 

W powiatowym biurze agencji słysząc o danej sytuacji kazali mi dzwonić do wojewódzkiego biura agencji do pani która nadzoruje cały program młody rolnik i nie wiem czy w tej sytuacji dzwonić do niej jeżeli takie umowy przechodziły? Co musiał bym zrobić jeżeli przy trzech działkach chciał bym zmienić darowizna na umowę dzierzawy i czy za pół, może rok moge te działki przejąć darowizną jak już będą wyprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

freetaxi jak do 19000? jakim cudem?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwierz1221    0

Ja mam pytanie jak juz uzyskalem mlodgo to w jakim czasie musze przedstawic faktory zakupu maszyny ??

Edytowano przez zwierz1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Jest ktoś na forum kto otrzymał premie ubezpieczył się w krus i pracuje na umowe zlecenie ?? Jak tak to proszę o prywatna wiadomość- mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Mam pytanie odnośnie zapowiadanego naboru MR z PROW 2014-20

 

"Młody rolnik – osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako jedyny kierujący gospodarstwem, czyli do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący.

Osoba ubiegająca się o przyznanie pomocy winna rozpocząć urządzanie gospodarstwa rolnego przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.
Urządzanie gospodarstwa rozpoczyna się z chwilą, gdy osoba ubiegająca się o przyznanie pomocy stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne, a kończy się z chwilą rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa jako kierujący gospodarstwem."

 

I niech mi ktoś przetłumaczy na polski ten urzędniczy bełkot.:

-czy przed złożeniem wniosku o pomoc z MR muszę być właścicielem gospodarstwa (gruntu), czy też mogę formalnie przejąć to gospodarstwo po zaakceptowaniu wniosku przez ARiMR?

-z wyżej cytowanego tekstu wynika, że, muszę być formalnym (notarialnym) posiadaczem gospodarstwa i powinienem rozpocząć jego "urządzanie" przed złożeniem wniosku. Czyli muszę je przejąć, wolno mi w nim pracować, ale Nie wolno mi  jeszcze  rejestrować zwierząt czy tez występować o dopłaty bezpośrednie.

-jeżeli chodzi o rejestrację zwierząt to co w sytuacji gdy będzie mi brakowało areału upraw do 13 tys euro SO i będę musiał nadrobić to np krowami mlecznymi? przecież siłą rzeczy trzeba je zarejestrować na siebie 

 

Osobiście uważam również, że proponowany próg 13 tys euro jest zaporowy dla gospodarstw które nawet spełniają wymóg minimalnej powierzchni.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maches dzisiaj klient dzwonił z lubelskiego, że ma przelew z rana na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

U mnie nie ma kasy a podobno wniosek trafił do centrali 17,03,2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To dostaniesz na dniach. Nie masz się co martwić :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O plotkach gdzieś zasłyszanych w mediach. O żadnych konkretach mi nie wiadomo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na uzupełnienie szkoły jest 3 lata, liczy się to od daty złożenia wniosku czy od daty przyznania środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Młodzi rolnicy, którzy z przyczyn od siebie niezależnych a przewidzianych rozporządzeniem nie zdołają uzupełnić wykształcenia w terminie, będą to mogli zrobić w okresie 3 lat i 9 miesięcy od doręczenia decyzji przyznającej pomoc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Naprawdę nikt nie orientuje się jak to będzie z terminem przejecia gospodarstwa a złożeniem wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie złożenia wniosku przyznanie pomocy dobrze byłoby jeśli nie byłbyś właścicielem gospodarstwa. A jeśli już jesteś to okres ten nie może być dłuższy niż 12 miesięcy. Tyle wiemy póki co. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli jak dostanę list z pozytywną decyzją to od tego momentu mam 3 lata na uzupełnienie szkoły tak? dobrze zrozumiałem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziękuję za odpowiedź :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

W momencie złożenia wniosku przyznanie pomocy dobrze byłoby jeśli nie byłbyś właścicielem gospodarstwa. A jeśli już jesteś to okres ten nie może być dłuższy niż 12 miesięcy. Tyle wiemy póki co. 

 

Również dziękuje za odpowiedź

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Freetaxi pisałeś mi wczoraj że takie umowy przechodziły byłem w powiatowym biurze agencji i kazali mi dzwonić do wojewódzkiej agencji do facetki która nadzoruje całego młodego rolnika nie wiem czy dzwonić i się upewniać? A jak bym chciał zmienić trzy działki z darowizny na dzierzawe to co teraz musze zrobić i czy jak za jakieś pół roku wyprowadze te działki to bede ja mógł wtedy przejąć darowizną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj