Polecane posty

pablo21    29

Czyli pewnie do naboru z młodego 2014 nic już nie dodadzą i koło lipca sierpnia możemy się spodziewać naboru 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie spotkałem się z sytuacją gdzie Agencja nie wyraziłaby zgody. 

 

Czyli kupować i nie czekać na decyzję z ARiMR i nie obawiać się o nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego nie nie napisałem :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można działać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotkamil    16

Ktoś wie czy jest może szansa na jeszcze jakieś przesunięcia  ? :P

Edytowano przez gotkamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek323    1

A jak bedzie lista można już działać z przejmowaniem czy czekać na decyzje ?/

O co chodzi z tą listą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W związku z informacją o dołożeniu 60 mln euro na premie dla młodych rolników lista będzie zaktualizowana niebawem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

niebawem- mniejmy nadzieję, że w ciągu tygoniu...

freetaxi a wiesz coś czy lista będzie uwzglądniała też osoby, które nie złożyły papierów w ciągu pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huanmontoja    4

Witam. 

Jestem obecnie na ok 14 tys. miejscu na liście, jak myślicie będą jeszcze jakieś przesunięcia ?? Bo z tego co rozmawiałem z ludźmi to zawsze tak było że znajdowała się kasa żeby wszyscy, którzy składali wniosek się załapali. Bo jeżeli nie to nie wiadomo czy brać się za składanie wniosku na te 60 tys.  czy czekać lub składać ponownie na młodego( jezeli nie minie termin 12 miesięcy) ??? 

Edytowano przez huanmontoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Wiadomo coś czy w tym roku będzie kolejny nabór na Młodych Rolników?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie ale nie wiadomo dokładnie kiedy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A w projekcie nie piszę czasami że pierwszy pobór ma być w 2 kwartale? Czy ja źle przeczytałem legislacje?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Faktycznie w legislacji jest zapis "W przypadku pierwszego naboru wniosków termin, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, może przypadać na drugi kwartał roku kalendarzowego".


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam sierpień/wrzesień,  założenia nie są jeszcze nawet na etapie finalnych konsultacji, do tego będą mieli co robić z przesuniętymi środkami.

 

Dla mnie to i tak bez znaczenia, bo jestem z zachodniopomorskiego, a tutaj z prawie 30 ha(darowizna) i 50 tys euro wartości ekonomicznej w obecnym naborze jestem na 15 tys miejscu, a zanosi się na to, że w przyszłym będzie dla naszego województwa jeszcze trudniej (analizując nowe zasady)

Edytowano przez ErykMastalarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ale po co wylewać żal na użytkowników tego portalu, tracić własne zdrowie denerwując się i czas tworząc kilka kont, lepiej zrobić coś kreatywnego, zainwestować w siebie. Samemu coś wymyślić, może jakaś praca, na gospodarstwie świat się nie kończy.  Osobiście życzę Ci żeby już w tym naborze znaleźli środki na te 15,aby Ci starczyło a najlepiej wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia.

To nie są żale, moja wypowiedz nie jest emocjonalna, tylko stwierdzająca fakty.

Nie wiem o jakich kontach piszesz, ale w odróżnieniu od Ciebie odpisałem użytkownikowi na jego pytanie, twoja wypowiedz nic nie wnosił.

 

ps. Trochę szkoda, że moje województwo nie ma tak silnego lobby jak twoje, dzięki temu trafiło tam najwięcej premii w Polsce, w następnym naborze też nie powinno być gorzej :) (nowe zasady skrajnie anty województwa o wysokich średnich, usunięty zapis o punktowaniu wartości ekonomicznej, który był we wcześniejszej wersji kryteriów, co w praktyce je dyskwalifikuje)

Edytowano przez ErykMastalarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/112_lista_rankingowa/Lista_rankingowa_KRAJ_2015_03_27_10_43.pdf

 

nowa lista :)

 

Jeżeli dobrze rozumiem, aż ok 2500 osób nie złożyło wniosków o płatność w terminie albo dobrowolnie zrezygnowało z premii? 

Freetaxi - czy masz może jakieś info z ARiMR kiedy lista ulegnie kolejnej aktualizacji, tym razem o te 60mln € o których wspominał ostatnio minister?

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

kurde:/ zabrakło mi 50 miejsc:/

czy tylko 300 osób nie złożyło wniosków o płatność? Freetaxi wiesz coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

,,zaszły zmiany wynikające z zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii."

czy to oznacza że tyle osób nie złożyło wniosków, a lista po przesunięciu środków jeszcze raz się przesunie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj