Polecane posty

przemo2014    2

witam serdecznie grono forumowiczów, mam do was pytanie,jestem MR z 2011 roku, w biznesplanie miałem modernizację budynków inwentarskich polegającą między innymi na wymianie pokrycia dachowego z starej dachówki na blachę trapezową, dzis przysłali mi pismo odnośnie dostarczenia im dodatkowo zgłoszenia robót budowlanych, miał ktoś taką sytuacje? do czego im to potrzebne? pytanie szczególnie do Freetaxi bo jestes w tym szpecem, pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Chcą sprawdzić czy zrobiłeś wymianę zgodnie z prawem. Prace budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę wymagają zgłoszenia. Niektóre nic nie wymagają, niestety różnie to jest interpretowane w starostwach, w nadzorze budowlanym.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Dostałem decyzję o przyznaniu młodego rolnika i zastanawiam się nad kolejnością załatwiania formalności

-wiosek o nr NIP 

-przejęcie areału 

-numer gospodarstwa

-ubezpieczenie w Krusie jako rolnik

Dobrze myślę czy w innej kolejności najlepiej zacząć  ?  

I jeszcze pytanie ile czekaliście na nr NIP ?

Edytowano przez Tomek9a1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po co Ci numer NIP do MR? Reszta w porządku chociaż zawsze zaczynałem od numeru gospodarstwa :) Ale akurat nie ma to większego znaczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

nie pamietam czy zrobiłem zgłoszenie robót budowlanych ,co jesli nie a agencja chce taki papierek?

Edytowano przez przemo2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Doradca z Odr wspominał coś o tym NIP ze do numeru gospodarstwa jest potrzebny :D ale skoro nie potrzebny to jeszcze lepiej. To w takim razie ile średnio czeka się na numer gospodarstwa?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A to zależy od Biura Powiatowego. Czasami od ręki a najpóźniej 2-3 tygodnie się zdarzało.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

witam serdecznie grono forumowiczów, mam do was pytanie,jestem MR z 2011 roku, w biznesplanie miałem modernizację budynków inwentarskich polegającą między innymi na wymianie pokrycia dachowego z starej dachówki na blachę trapezową, dzis przysłali mi pismo odnośnie dostarczenia im dodatkowo zgłoszenia robót budowlanych, miał ktoś taką sytuacje? do czego im to potrzebne? pytanie szczególnie do Freetaxi bo jestes w tym szpecem, pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz

zgodnie z prawem budowlanym w przypadku wymiany pokrycia, bez zmiany konstrukcji, wymagane jest odpowiednie zgłoszenie do pinbu.

w przypadku ingerencji w konstrukcję, wymagane jest pozwolenie na budowę.

w każdym działaniu PROW, w przypadku budowy, przebudowy, itp. wymagane jest bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa budowlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

zgodnie z prawem budowlanym w przypadku wymiany pokrycia, bez zmiany konstrukcji, wymagane jest odpowiednie zgłoszenie do pinbu.

w przypadku ingerencji w konstrukcję, wymagane jest pozwolenie na budowę.

w każdym działaniu PROW, w przypadku budowy, przebudowy, itp. wymagane jest bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa budowlanego.

 

a co jesli agencji nie przedstawię takiego zgloszena? nie pamietam czy zgłaszałem ale chyba tak bo to bylo 3,5 roku temu, Starostwo powiatowe wystawi mi kopie tego zgloszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

a co jesli agencji nie przedstawię takiego zgloszena? nie pamietam czy zgłaszałem ale chyba tak bo to bylo 3,5 roku temu, Starostwo powiatowe wystawi mi kopie tego zgloszenia?

jak podchodzą do takich braków nie wiem, a kopię powinno sie dać wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Jak już mam MR to trzeba robić jakieś sprawozdanie czy coś takiego co roku, czy tylko do rozliczenia po 5 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jak mozna dowiedziec sie czy wiosek o płatnosc został rozpatzony. woj.Mazowieckie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do Warszawy do OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

nie pamietam czy zrobiłem zgłoszenie robót budowlanych ,co jesli nie a agencja chce taki papierek?

W modernizacji byś miał koszt niekwalifikowany jak nie masz uregulowanych papierów w sprawie budowy. Ale mr to specyficzne działanie jak to widać po kwalifikowaniu maszyn starszych niż 5 lat i najważniejsze że rozliczyłeś koszty takie było częste podejście, ale nie mogę Ci zagwarantować że ktoś Ci to tak łatwo puści. Najlepiej jakbyś to uregulował.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W łódzkim wychodzi na to, że każdy kto złożył wniosek o płatność w ostatnim czasie raczej może liczyć na kontrolę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

W modernizacji byś miał koszt niekwalifikowany jak nie masz uregulowanych papierów w sprawie budowy. Ale mr to specyficzne działanie jak to widać po kwalifikowaniu maszyn starszych niż 5 lat i najważniejsze że rozliczyłeś koszty takie było częste podejście, ale nie mogę Ci zagwarantować że ktoś Ci to tak łatwo puści. Najlepiej jakbyś to uregulował.

 

dzieki Endriu za wypowiedz odnosnie mojego problemu, ten temat nie dawał mi spac i dzis od rana jechalem prosto do starostwa i okazało sie ze jednek te prawie 4 lata temu miałem zgłoszone w budowlance zmiane pokrycia dachowego , nauczka na przyszlosc dla innych ktorzy nie wiedzą o takich sprawach, Ja mogę odetchnąc z ulga,ksero od razu mi tego zgloszenia zrobili i pozostło wysłac do ARiMR, dzieki raz jeszcze wszystkim za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na przyszłość pilnujcie takich spraw bo potem źle się to może skończyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

przemo2014 dopilnuj jeszcze terminu rozpoczęcia prac. Jeśli zechce arimr protokół wykonania prac, to abyś nie wpisał terminu rozpoczęcia późniejszego niż 2 lata od terminu rozpoczęcia wpisanego w zgłoszeniu.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Witam. Dokonałem zakupu maszyn które miałem w biznesplanie i Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy mogę się rozliczyć z premii  Nabór 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz w poniedziałek :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam wszystkich. mam pytanie dot. młodego rolnika. chciałbym się zapytac czy mozna łaczyc mlodego rolnika z prow? np. chce pobudowac obore, i czy jak sie bede starac o mlodego to czy bede mogl tez wziasc prow czy nie  mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj