Polecane posty

freetaxi    947

Nie. Ja żadnego wzoru nie widziałem. Liczy się własna wyobraźnia :)

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Tak mazowieckie, chcą aneks przed 25 czy da się tak napisać? Czy sprawa przegrana?

skoro sama umowa jest sprzed 25 i obejmuje prawidłowe działki to CAŁA UMOWA obowiązuje od daty sprzed 25, a zmiana np czynszu po tej dacie nie przekreśla faktu zawarcia samej umowy i jej ważności w danej dacie. nie daj się skołować. chyba za dużo wymagają, albo ktoś chce być berdziej święty od papieża (upierdliwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też tak mi się wydaje, że po prostu trafił na trochę "ciężką" osobę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Czy może ktoś wrzucić tu link do kalkulatora ESU ze strony arimr bo jakoś nie mogę znaleźć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ESU wylicysz sobie np. w planie rozwoju gospodarstwa z młodego rolnika. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

czy w tym odr naprawde wszedzie pracuja kretyni?   jak kolego mogli ci powiedziec ze nie otrzymasz zwiekszonej platnosci do hektara bo w zlym czasie zlozyles wniosek o premie mr?

zwiekszona platnosc do hektara przysluguje osobom do 40 roku zycia i nie prowadza gospodarstwa dluzej niz 5 lat

premia mr nie ma tu nic do rzeczy!!!

tak samo kolego rosponsok  co ty za kretynizmy wypisujesz??!!

widzisz moge odebrac ta odpowiedź dwuznacznie, albo bede mial zwiekszone platnosci przez okres 5 lat albo przez 14 lat bo mam na karku 26 wiosen (nigdy nie mialem na sobie gospodarstwa) i chyba cos w tym jest, w odr swoje, a w agencji swoje  i komu wierzyc? mi wersja ARiMR bardzej odpowiada bo ODR po raz kolejny sieje mi zamęt... jak skladalem wniosek o przyznanie pomocy to mowili ze te wyzsze doplaty beda tylko dla tych co uzyskaja premie a nie dla wszystkich przed 40 rokiem życia 

Edytowano przez pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to zle ci mowili?

zwiekszona przysluguje osobie ktora nie ukonczyla 40 roku zycia, ktora nie prowadzi gospodarstwa dluzej niz 5 lat.    Doplata bedzie przez okres max 5 lat!!!  cy to tak trudno zrozumiec?!!

cholera jasna ,skladalem wniosek mr to czesto zagladalem do tego tematu i to jest szok!! polow  osob piszacych w tym temacie nie rozumie prostego slowa pisanego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Żeby starać się o MR czy jakiś inny program dofinansowania liczą się ha fizyczne czy przeliczeniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

@masa24 nie mam zamiaru sie kłocic bo nie potrzebnie sie unosisz albo nie zrozumiałeś o co mi chodzi, jak chcesz to podam Ci nr tel do mojego ODR , i uzyskasz taka odpowiedz : ''jak wniosek o  przyznanie platnosci na MR złozony w 2014 roku to otrzymasz zwiekszone doplaty z tego tytułu tylko przez 4 lata, nie bylo trzeba sie spieszyc tylko w 2015 skladac bo weszlo nowe rozporzadzenie itd" 

Edytowano przez pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xyz88 liczy się powierzchnia użytków rolnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

pawel5314  to w twoim oderze   i zreszta nie tylko w twoim pracuja glaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Xyz88 liczy się powierzchnia użytków rolnych. 

 

Czyli ha fizyczne. Dobrze rozumie? Łąki tez są wliczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Łąki też się wliczają.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Tak. Łąki też się wliczają.

 

Dzięki bardzo za info. I jeszcze jedno czy ziemia musi być przepisana tylko na osobe która bedzie się starać o dofinansowanie? Chodzi mi o wspólność majątkową małżeńską. Teść przepisze teraz na mnie i na żone razem 8ha (ziemia słaba dlatego pytałem czy fizyczne czy przeliczeniowe). Będziemy mieli około 10.40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

pawel5314  to w twoim oderze   i zreszta nie tylko w twoim pracuja glaby

 

nie uogólniaj - do naszego latałem z różnymi tematami i było ok.

 

 

a spamerowi powyżej kolejny raz bana - ciągle zakłada nowe profile i reklamuje.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

skoro sama umowa jest sprzed 25 i obejmuje prawidłowe działki to CAŁA UMOWA obowiązuje od daty sprzed 25, a zmiana np czynszu po tej dacie nie przekreśla faktu zawarcia samej umowy i jej ważności w danej dacie. nie daj się skołować. chyba za dużo wymagają, albo ktoś chce być berdziej święty od papieża (upierdliwy).

Jeżeli w umowie nie ma czynszu to nie jest to umowa dzierżawy tylko użytkowanie więc zgodnie z wymaganiami MR, nie przejął gospodarstwa do 25 lutego. Dlatego chcą z datą wsteczną. Jeżeli w innym województwie to przechodziło to w razie kontroli papierów tamtym młodym mogą cofnąć decyzję o przyznaniu pomocy.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Czynsz został wpisany jako podatek i nne opłaty np. spółka wodna itd

Edytowano przez Neo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A nie prościej było wpisać 500zł a nie kombinować??

 

A kolejna kwestia dlaczego każdy myśli że młodym rolnikiem jest ten kto otrzymał pieniądze na rozpoczęcie działalności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bo ludzie wymyślają cuda gdzies coś usłyszą a sami nie pomyślą że premia swoją drogą a bycie młodym rolnikiem swoją. Jak przejmie gospodarstwo sam zaczynam je prowadzić i nie mam 40 lat to jestem młodym rolnikiem i przez te 5 lato od przejęcia mam prawo do wyższych dopłat bo kim innym miałbym byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Był artykuł w Tygodniku Poradniku Rolniczym i tam pisało, że osoby przejmujące  gospodarstwo w tym roku  mają 5 lat a osoby które zaczeły w 2014 maja tylko przez 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xyx88 małżeńska wspólność majątkowa w MR jest dopuszczalna.Krassus czynsz został określony w umowie ale błędnie. Neo informuj jak sprawa wygląda, ok? 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Podatet czy spółki wodne to nie jest czynsz zgodnie z KC tylko koszty utrzymania nieruchomości. Czynsz to np. tona zboża czy 500 złotych płacone do 30 września. Jeżeli tego nie będzie w umowie to będzie to zwykłe użytkowanie i dlatego Agencja się czepia.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Podatet czy spółki wodne to nie jest czynsz zgodnie z KC tylko koszty utrzymania nieruchomości. Czynsz to np. tona zboża czy 500 złotych płacone do 30 września. Jeżeli tego nie będzie w umowie to będzie to zwykłe użytkowanie i dlatego Agencja się czepia.

 

 

Art. 693. § 1. Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. § 2. Czynsz może być zastrzeżony w pieniądzach lub świadczeniach innego rodzaju. Może być również oznaczony w ułamkowej części pożytków."

 

podatek chyba można pod to podciągnąć, bo przecież ma on określoną wartość, mimo braku sprecyzowania wprost w umowie.

ale fakt, jest tu pole do różnej interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak czytasz kodeks to przeczytaj dalej czyli do art. 708 KC.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj