Polecane posty

tadzio    11

Dowód rejestracyjny powinieneś przedłożyć w Agencji.

 

ok :) dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, mam pytanie odnośnie przesunięcia 60 mln na MR, kiedy będzie wiadomo? Sawicki mówił że nowy nabór na MR będzie najpóźniej do końca II kwartału, jednak doszły mnie ostatnio słuchy że nowy nabór najwcześniej będzie wrzesień-październik,ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór. Starego programu tak szybko nie zamkną ze względu na przesunięcia środków. Macie jakieś info w tej sprawie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze konkretnych informacji. KE ma 4 miesiące na odpowiedź. Jeśli nie odpowie w tym okresie, decyzja jest z automatu pozytywna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby polaczyc MR z MGR to kiedy mozna cos kupic zeby rozliczyc z MR I MGR bo MR to juz od momentu skladania wniosku a MGR tez tak jest? Czy mozna kupic wczesniej a jak sie pozniej zalapie to dopiero to rozliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo bo nie ma przepisów krajowych odnośnie MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koszt kwalifikowalny był uznany jeśli inwestycja była zrealizowana najwcześniej w dniu ogłoszenia listy rankingowej o ile mnie pamięć nie myli. Jeśli było inaczej to niech ktoś mnie poprawi.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

A jak sie ma sprawa ze składaniem wniosku przez Internet przez młodego rolnika?

Potrzebne sa jakieś mapki?

Wniosek o dopłaty przyjdzie na osobę, która składała go w roku ubiegłym. Co do załączników graficznych to spotkałem się z informacją, że można skreślić nazwisko i wpisać swoje dane. Ale to już proponuję dowiedzieć się u źródła w swoim BP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie bo materiał graficzny będzie dostępny w aplikacji i takie rozwiązanie polecam każdemu. W podobny sposób wypełniam obszarówki swoim klientom bo mieszkają na terenie całego kraju więc musiałbym dołożyć do paliwa :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sani    1

mam pytanie a mianowicie: Jeżeli mam 18 lat i uczęszczam do Technikum Rolniczego 2 kl mogę się starać o Premię na MR? Czy muszę ukończyć szkołę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz złożyć wniosek o przyznanie pomocy a wykształcenie musisz uzupełnić. Skończysz technikum i po problemie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sani    1

Czyli gdyby mi przyznali premię to pieniądze bym dostał przy wypłacie tych wszystkich premi czy dopiero po ukończeniu szkoły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Witam, mam pytanie odnośnie przesunięcia 60 mln na MR, kiedy będzie wiadomo? Sawicki mówił że nowy nabór na MR będzie najpóźniej do końca II kwartału, jednak doszły mnie ostatnio słuchy że nowy nabór najwcześniej będzie wrzesień-październik,ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór. Starego programu tak szybko nie zamkną ze względu na przesunięcia środków. Macie jakieś info w tej sprawie? Pozdrawiam.

",ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W nowej perspektywie finansowej młody rolnik otrzyma premię w dwóch ratach: najpierw 80 000 PLN a po realizacji założeń biznesplanu 20 000 PLN


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie masz czym :) Czekaj cierpliwie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

",ponieważ trzeba zamknąć stary programarrow-10x10.png, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

 

Kasa doplat dla mlodych Ci nie przepadla bo to mozesz brac tylko 5 lat jak za rok zlozysz to jeszce 5 razy dostaniesz takze nie martw sie na zapas. A co maja powiedziec tacy co np. maja 26lat i od 4 lat prowadza gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Arimr Poznań jest bardzo opieszała ostatnią poprawkę wysłałem 17 grudnia i nadal pieniędzy brak , dzwoniłem kilkakrotnie i to rozpatrywanie bardzo wolno im coś szło , ostatnio 16 lutego rzekomo było ma biurku kierownika i czekała za zatwierdzeniem , kiedy może kasa w końcu być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Pamiętajcie że składając wniosek na dopłaty jako młody rolnik trzeba mieć decyzję o przyznaniu MR i zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUSie lub nie podleganiu ubezpieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

a co z tymi 34 mln przesuniec na MR, o ktorych była mowa na forum dwa miesiace temu? czy to jest wliczone w ten 60 mln czy to osobna pula pieniedzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj