Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krycha094    7

brakuje mi ok 800 wniosków do zielonej  i chciałbym od ojca wydzierżawić kilka hektarów ojciec aktualnie dostał decyzje o przyznaniu dotacji na mgr z dogrywki chcąc żeby wydzierżawił bądź przepisał w ostateczności musi złożyć pismo do arimr czy wyraża zgodę na zmniejszenie liczy hektarów ojca (z racji umowy prow) i pytanko ile czasu agencja ma na wystosowanie takiej decyzji i do kiedy jest termin ostateczny złożenia dokumentów ws dofinansowania na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o płatność z MR musisz złożyć w terminie 180 dni od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. W tej chwili ojciec nie ma jeszcze podpisanej umowy nie ma problemu z dzierżawą. Gorzej będzie po tym fakcie bo zmniejszy mu się powierzchnia a tym samym liczba punktów i zapewne ARiMR nie wyda zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

tyle ze teraz ja jako MR nie jestem niczego pewien ojciec juz raczej na 100%(dokumenty dzisiaj przyszły z umową) ale co zrealizuje dostanie zwrot i napisze pismo tez mi sie zdaje że nie przejdzie (mimo że tylko albo aż 20% ojca miało by na mnie przejść) może gdyby to było po 2 3 latach to jeszcze. Bynajmniej kolega dostał pozytywną decyzję w podobnej sytuacji jak moja tyle że z poprzedniego prowu brał jego ojciec.Czyli  w najgorszym wypadku nic nie dostane z MR albo muszę szukać dzierżaw ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Próbować trzeba a czy ARiMR wyda zgodę to się przekonasz. W innym wypadku tak jak napisałeś trzeba szukać dzierżaw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

próbować będę zresztą 180 dni to jest trochę czasu aby coś załatwić. @freetaxi jak myślisz agencja będzie bardziej przychylna na dzierżawę czy darowiznę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że forma przejęcia nie ma tu nic do rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jednak wróżbita freetaxi zgadł przelew koniec lutego pozdrawiam i do usłyszenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Panowie jak jest z tymi kursami R3? Zadałem pytanie do ARiMR i dostałem pismo z odpowiedzą że R3+ gimnazjum nie wystarczy trzeba mieć zawodówkę, a na stronie ARiMR jest jak wół napisane że wystarczy 8 klas lub gimnazjum i R3. Czy teraz będę zwracał kasę?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Wniosek 08.01. poprawka 19.01. kontrola 02.02 wniosek do agencji do warszawy poszedł 10.02 a 27.02 kasa na koncie i kurde fajnie wygląda taka okrąglutka stówa na rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efarmpl    0

Niestety, R3+ gimnazjum nie wystarczy. Po gimnazjum  kurs R3 trzeba robić równolegle ze szkołą średnią lub zawodową .


efarm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ja tam włożyłem na lokatę na rok i czekam na MGR ma urosnąć o 4 tysiące hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Z tego co wiem z okolicy mojej to każdy ma lub miał bez względu na wszystko. Koleżanka miała dopiero jak kase dostała :D U mnie było tak wniosek złożony 5.02.15 kontrola 26.02.15 to teraz ciekawe kiedy kasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

mam takie pytanko wszystkie budynki bede miała na siebie jednak bydła cześc tato zostawił na siebie aby sobie sprzedac ale nie dłuzej niz jeszcze z rok je bedzie miał i co mam zrobić jeśli te zwierzeta sa w sa w oborze która ja bede miała jak to rozwiązać wrazie kontroli lub formalnie i prawnie żeby nie było problemu może ktos z was miła taką sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cebula440 może być problem. W Twoich budynkach nie mogą być ojca zwierzęta. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

w małopolsce podobno wszyscy mają byc kontrolowani tak mówili CI co u mnie byli akurat małopolskie i bodajże łódzkie całe no i losowo te wnioski które wybiorą w warszawie czyli niektózy mogą mieć dwa razy ale teraz zbytnio to nie mają co sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo. Trzeba czekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

a jesli zawioze wniosek o płatnośc i zaraz po tem tata przezuci na mnie to bydło a ja sprzedam je dla niego to bedzie żle


lub mam dwie obory i umowe użyczenia mu zrobie na druga  a ja w jednej przejdzie tak


bo tato miła sporo takich sztuk wybrakowanych na sprzedaz i chcieliśmy tak zeby te SU za duże nie wyszło mi na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Witam. Tata przepisuje mi ziemie z kredytem agencyjnym no i juz biznesplan jest w banku i teraz jeszcze pani z banku mi powiedziała ze mam napisać wniosek z prośbą o przejecie tego kredytu na nie zmienionych zasadach. I teraz moje pytanie ma ktoś podobny wniosek lub wie jak to coś napisać albo gotowy aby do wypełnienia no wiecie żeby wstydu w  banku nie zrobić  ;)

Mogę liczyć na czyjąś pomoc ?

 

Edytowano przez kaczus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Odnośnie zwrotu akcyzy za paliwo:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zwrot-akcyzy-przepada-przy-zmianie-wlasciciela-gospodarstwa,55889.html

 

A tutaj artykuł z 2012 roku:

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/rolnik-senior-bez-zwrotu-akcyzy,34676.html

W komentarzach można przeczytać że to zależy od gminy czy zwrócą nawet jak gospodarstwo zostanie przepisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To trochę to dziwne. Wychodzi na to, że każda inna gmina inaczej interpretuje przepisy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj