Polecane posty

marasp    7

dzisiaj byłem na szkoleniu organizowanym przez odr i arimr i nikt nie potrafił odpowiedzieć kiedy będzie nowy nabór i kiedy będą znane dokładne wytyczne co do MR i MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A skąd niby mają wiedzieć :) ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

poprawki złożone 10 lutego tez czekam ( wniosek 30 stycznia)

Ja wniosek złożyłem z końcem grudnia 2014 poprawka początek lutego kasy brak :mellow: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ten cały ODR o kant d*py potłuc, po co to w ogóle istnieje :P Nic kompletnie nie wiedzą, jeżdżą do szepietowa na popijawę a nie szkolenia. W zeszłym tyg facetka wróciła z 2 dniowego "szkolenia" i czuć kaca już na korytarzu,  a wyraz twarzy  :( :unsure:  :wacko:  :blink:  <_<  -_-  :huh:. Ja rozumiem, że dokładnych przepisów krajowych jeszcze nie ma, ale cokolwiek już wiadomo z grubsza i miałem wrażenie, że bardziej ogarnięty jestem w temacie niż ona.

 

 

Czy agencja informuje o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku? Wysłane dawno, po tygodniu telefon o poprawki, tego samego dnia je wysłałem i już ponad miesiąc cisza...

Zadzwoń do BWI i powiedzą na jakim etapie jest wniosek ;)

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

a czy jeśli w biznesplanie mialam założone bez bydła a teraz bede je miec i sklładam korekte do biznesplanu to moge od razu zawieść i wniosek o płatność tak mi pani z odr kazała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak kazała tak zrób :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Miałem dać znać kiedy dostanę odpowiedź w sprawie maszyn więc piszę. Wysłałem maila do agencji z pytaniem o te maszyny starsze niż 5 letnie i z tego co wnioskuję po odpowiedzi to jeśli młody rolnik nie korzysta również z "Modernizacji" to jak najbardziej można kupować maszyny starsze niż 5 letnie. Pamiętając o reszcie wymogów, żeby maszyna była sprawna technicznie, potrzebna w gospodarstwie itp. Troche mnie to dezorientuje, bo ciągle było trąbione o tych nowych maszynach a tu sie okazuje ze jednak niekoniecznie. Teraz nie wiem czy zmieniać biznesplan uwzględniając maszyny używane czy juz zostawic tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No cóż wytyczne agencji zmienne są, a już szczególnie w mr :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie jak do tego podejść. Co innego mówi rozporządzenie, co innego kolega dostał w wiadomości. Prośba do Ipog13 możesz puścić mi treść odpowiedzi od Agencji na mój e-mail kontakt@prow2014-2020.pl.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

ipog13 możesz mi też przesłać teks tej odpowiedzi? Bo jestem bardzo zainteresowany tą kwestia i chciałbym się móc ustosunkować. yenon13@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy w tym temacie i nie chcę mi się zbytnio wszystkiego czytać .

mianowicie chodzi mi o wykształcenie czy jest tak samo jak w poprzednich naborach że mogę się starać już po skończeniu szkoły zawodowej czy musi być przynajmniej technikum ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

23.01.wniosek06.02 poprawka(10wizyta w ARIMR ODDZIAŁ WARSZAWA)26.02godzina 17 przelew na moim koncie;-) pozdrawiam.
wniosek o platność oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawellamborghini będziesz mógł uzupełnić wykształcenie jeśli nie masz rolniczego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili chodzę do zsz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych według warunków starego naboru ta szkoła się liczyła do prow i mr tylko nie wiem jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I nic się prawdopodobnie nie zmieni w tej kwestii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1234    0

witam wczoraj sprawdzenie konta iiiii lol mile zaskoczenie od ostatniej poprawki ok 3 tyg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

freetaxi jaka masz opinie na temat tego odzewu w sprawie starych maszyn? Wynika z tego ze mozna kupic ciagnik np z 1980r. byle byl sprawny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam koledzy.
Chodzi mi o zwrot podatku paliwowego.
Faktury są na ojca.w gminie nie nie chcą przyjąć wniosku gdyż nie jest już właścicielem,ale do pewnego czasu był.
Jak jest u was,czy da radę aby starać się o zwrot.
Powiem ze chodzi nie o małe pieniądze.dzięki


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

matingus.ja mialem tak samo to nap dzierzawy na taka powierzchnie ile bylo faktur na paliwo.dokladnie to chodzi o drugą strone wniosku co wpisuje sie wspólposiadaczy ziemi.poszukaj kogos kto ma ha i nie obrabia a dzierzawca nie bierze zwrotu na paliwo.dasz dobra wodke i sie dogadasz z gosciem bo i tak nic nie ma z tego a ty sobie wpiszesz jego dane on ci podpisze i juz rozliczysz faktury z gospodarstwa rodzicow.ja tak zrobilem i bez problemu prawie 1700zl cofne z akcyzy.inaczej nie obejdziesz tego.a gmina nie patrzy czy ty masz jakąś umowe z gosciem czy nie.wazne ze jest imie nazwisko i jego podpis i dla nich sprawa zamknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzarjan8111 ja bym się trzymał jednak rozporządzenia. Z tego pisma jednoznacznie nic nie wynika.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Witam koledzy.

Chodzi mi o zwrot podatku paliwowego.

Faktury są na ojca.w gminie nie nie chcą przyjąć wniosku gdyż nie jest już właścicielem,ale do pewnego czasu był.

Jak jest u was,czy da radę aby starać się o zwrot.

Powiem ze chodzi nie o małe pieniądze.dzięki

spisz na kolanie umowe dzierżawy z ojcem, bo liczy sie stan w ewidencji na 1 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj