Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

W biznesplanie są zawarte dane na dzień składania wniosku. Oznacza to że tam gdzie masz 2014 rok zmian już się nie dokonuje. Można zmienić biznesplan w zakresie inwestycji, wielkości produkcji, rodzaju produkcji. - to tak na chłopski rozum :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tu chodzi o deklarację w zakresie użyczonych maszyn czy budynków. Moim zdaniem nie ma to wpływu na uzyskaną premię więc szkoda papieru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

zbliża się 27 luty ostatni dzień na rozliczenie mojego MR i dzień zakupu działki od ANR, jakie dokładnie dokumenty rozliczające MR muszę zawieść do agencji (co do jednego papierka) Gdy zakupię dwie działki w 2013, 2015 i talerzówkę w 2013. Akty notarialne i faktura wystarczą, czy coś jeszcze jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli za talerzówkę płaciłeś gotówką pamiętaj, że na FV musi być adnotacja "zapłacono gotówką". Jeżeli chodzi o ziemię to najlepiej jeśli w akcie będzie zapis "zapłacono gotówką w obecności notariusza". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Na akcie z 2013 mam zapis "Przedstawiciel ANR potwierdza, że kupujący zapłacił na rachunek Agencji przed tym aktem notarialnym całą cenę" Podejrzewam że w akcie z 27 lutego będzie podobny zapis bo to też od ANR ziemia tylko że u innego notariusza. Na fakturze z talerzówki jest pieczątka "zapłacono gotówką" Tylko że ostatnio oglądałem tą talerzówkę i nie mam na niej żadnych numerów, ani tabliczki znamionowej nie będzie z tym problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To jeszcze potwierdzenie przelewu przydałoby się jeśli chodzi o tą ziemię. Z talerzówką dopytaj w OR jak będziesz składał dokumenty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio6045    47

Przejąłem gospodarstwo otrzymałem premie na młodego rolnika a wniosek na dopłaty 2015 przyszedł na poprzedniego właściciela co z tym zrobic?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisać na siebie na czystym druku, który znajdziesz na stronie Agencji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowe wnioski na doplaty musisz napisac wniosek o zrobienie mapek satelitarnych na dzialki ktore bedziesz skladał. Bo teraz kazda dzialka musi byc zaznaczona na "zdj. satelitarnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a można zabrać te mapki z wniosku poprzedniego właściciela czy muszą być nowe wyrabiane? Sprawa mojego mr utknęła w gminie bo teraz wnioski o paliwo przyjmują i dopiero w marcu wydadzą zaświadczenie do krusu. A w krus pani mi powiedziała że jak złożę tam papiery to za miesiąc najszybciej zaświadczenie będzie bo miesiąc decyzję wydają o tym że jako rolnik będę ubezpieczony. Teraz nie wiem czy jechać robić zmiany w biznesplanie czy poczekać i razem w wnioskiem o płatność złożyć zmiany.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

nie potrzeba do krusu papierka z gminy  .... starczy ci  podatek z poprzedniego roku  i na tej podstawie +  akty notarialne   wypis z rejestru gruntów   powinno to w sumie wystarczyc w krusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Witam, Jestem ubezpieczony w KRUS od listopada 2012 roku, ale tylko jako domownik, pomagam rodzicom w gospodarstwie. Czy mogę ubiegać sie o MR w następnym rozdaniu ? czy już jestem skreślony ? bo wiem, że nie można być dłużej jak rok a ja już jestem ponad 2 lata. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz się ubiegać. ubezpieczony jako domownik możesz być nawet kilka lat.

ważne żebyś nie miał na siebie ziemi i nie był ubezpieczony jako rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jesli chodzi o nowe wnioski na doplaty musisz napisac wniosek o zrobienie mapek satelitarnych na dzialki ktore bedziesz skladał. Bo teraz kazda dzialka musi byc zaznaczona na "zdj. satelitarnych"

 

Skąd wziąć ten wniosek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Witam,

 

Orientujecie się czy zmieniło się coś w tegorocznym naborze w porównaniu z tym ostatnim? Bo chodzę do technikum (w tym roku matura) tylko nie jestem na profilu rolniczym, zamierzam iść na studia rolnicze i nie wiem czy mogę złożyć w tym roku wniosek bez wykształcenia rolniczego, czy mogę uzupełnić wykształcenie, czy w dniu składania wniosku mam mieć już wykształcenie rolnicze (tak mi się coś o uszy obiło)? 

 

Z góry dzięki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie potrzeba do krusu papierka z gminy .... starczy ci podatek z poprzedniego roku i na tej podstawie + akty notarialne wypis z rejestru gruntów powinno to w sumie wystarczyc w krusie

nie da rady tak bo mam dzierżawę od ojca na 18ha. A jemu zostało 1.5ha swojego i 21ha dzierżawy w gminy która też jest w nakazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekk16    0

Witam. Mam takie pytanie skoro w biznes planie wpisałem zakup działki za premię MR a teraz mam opcje przejąć gospodarstwo i za premie chciałbym kupić jakiś ciągnik co teraz zrobic jest możliwa taka zmiana we wniosku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możliwe ale musisz złożyć zmianę do wniosku z podaniem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podanie ze zmianą do wniosku. Napisałem Ci wcześniej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekk16    0

Ok dzięki. A może ktoś z was już miał taką lub podobną sytuacje i pisał takie podanie ? Chodzi mi o jakieś porady co i jak zrobić zeby było szybko i dobrze bo czas goni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Normalne podanie do dyrektora swojego OR. "Proszę o zmianę założeń biznesplanu w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Zmianie ulegną planowane inwestycje, itd".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

wiadomo coś o nowych przelewach?

poprawki złożone 26 stycznia a stan konta wciąż ten sam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Podrzuci ktoś link do tabelki do liczenia pkt za bezrobocie lub ktoś poda ile pkt będzie za bezrobocie w powiecie kłobudzkim (woj. śląskie)

Edytowano przez Mosull

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj