Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

no dzisiaj byłem w bp i jak przejme budynki to tylko moje zwierzęta mogą tam być. Radzili żeby spisać umowę użyczenia budynków wtedy będą mogły być dwa stada tylko muszą być w oddzielnych budynkach albo w jednym ale muszą być ścianą oddzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

ściana pomoże tylko żeby była szczelna tzn. tylko drzwi i to zamknięte. ale najlepiej to nie czytać wcześniejszych postów bo po co, tak samo z umowami aby podpisać a póżniej sie martwić. troszke żal takiej ludzkośći a szczególnie rolników :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Z jakiego przelicznika mocy ciągnika na 1ha wielkości gospodarstwa korzystacie, a raczej - korzysta Agencja? Znalazłem kilka różnych w internecie, tak więc chciałbym prosić o opinię kogoś kto miał już podobny problem, i ma sprawdzone informacje. 

 

poniżej link do pliku znajdującego się na stronie ARiMR, ale ten przelicznik mi się nie podoba, bo kumpel który ma 6ha ziemi dostał w poprzednim naborze na modernizacje ciągnik o mocy 64KM, a wg tego przelicznika na str 25 musiałaby to być maszyna o mocy max 50KM...

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/126_dzialanie/formularz_wniosku_o_przyznanie_pomocy/eksp_pt_zasady_dob_maszyn/Zasady_doboru_maszyn_rolniczych_2008_.pdf

 

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Czy w umowie dzierżawy trzeba pisać że będzie się opłacało podatki rolne, prowadziło gospodarstwo i pobierało dotacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mlooody popatrz sobie na stronie Agencji jest aktualizacja z 2014 roku.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Czy ktoś wie jak odp na te pytanie odnośnie ESU?

Witam wszystkich. Mam kilka pytań odnośnie ESU. Dokładnie chodzi mi o zwierzęta jeżeli mam wpisane w biznesarrow-10x10.png planie 30 szt w tym 15 poniżej jednego roku, to o ile więcej sztuk można by rzeczywiście przekazać z gospodarstwem? I drugie pytanie, jeżeli w tym roku na wiosne przed składaniem wniosku o płatność na dopłaty będe miał na sobie gospodarstwo to na jaki dokładnie termin będzie liczone te ESU, dzień przekazania gosp.?Bardzo proszę o odp

Edytowano przez dareks710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

mam pytanie czy w tym roku bedzie obowiązywal taki sam warunek jak rok temu ze od ostatniej dotacji (modernizacja) trzeba bedzie czekac 5 lat nie nie bedzie mozna przepisac gospodarstwa

 

czekam na szybka i sensowna odpowiedz


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sensownie i szybko odpowiadam, że nie ma jeszcze konkretnych przepisów, które będą określać. Ale wydaje mi się, że tak będzie. Raczej tego nie zmienią.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Czy w umowie dzierżawy trzeba pisać że będzie się opłacało podatki rolne, prowadziło gospodarstwo i pobierało dotacje?

Nie musisz coś takiego pisać.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Jeżeli jestem nastawiony na bydło opasowe, ale mam kilka świń na własny użytek (w innym budynku) i jak kontrola wpadnie na ich trop to daje tylko upomnienie czy  nakłada kare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Czy jesli w biznes planie mam zapisane ze ojciec uzycza mi kilka maszyn i budynek to muszę spisać umowę użyczenia, jeslli tak to kiedy i czy musi być podsteplowana w gminie jak umowa dzierzawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa musi być ale nie trzeba jej rejestrować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Dzieki, ale tylko budynkow czy maszyn też? Czy na umowie dzierzawy musi byc napisane ze bede prowadzil gospodarstwo rolne i oplacal skladki krus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A kto to wie co masz wpisane i jak?? Jeśli masz wpisane użyczenie na maszyny to umowa użyczenia na maszyny, jeśli użyczenie budynków to umowa na użyczenie budynków. Z poprzedniego postu wnioskuje że to i to, więc umowa użyczenia na maszyny i budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

we wniosku o wpis do ewidencji zaznaczylem ze jestem wspolposiadaczem gospodarstwa. I teraz zastanawiam sie czy dobrze zaznaczylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

ESU z roku bazowe agencja liczy sama rzeczywiste po przekazaniu gosp. czy z biznes planu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jacek098 współwłasność może być ale tylko małżeńska. Dareks710 Agencja sama nie liczy takich rzeczy. Jeżeli masz rozbieżności względem stanem faktycznym to musisz robić zmiany. Szczegóły znajdziesz tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dzierżawić budynki to umowa musi byc na budynki, jeżeli na sprzęt to na sprzęt, ale nie musisz niczego rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no a co powiedział coś o nowych wytycznych czy tylko mniej wiecej kiedy coś może ruszyć? jakieś nowe nabory MR, modernizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Powiedział że w połowie marca powinny być przepisy krajowe, czyli będzie coś wiadomo. Odnośnie MGR powiedział że w czerwcu nabór.

Padło też takie zdanie, że na MR zostały przesunięte wszystkie możliwe środki.

Edytowano przez bartekmyx62

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Zastanawiam się czy jeśli będę rozliczał się w Agencji z zakupu silosu zbożowego (60ton) to muszę okazywać się pozwoleniem na budowę płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj