Polecane posty

freetaxi    947

"Samodzielne prowadzenie gospodarstwa" to trochę inna kwestia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a żeby ubiegać się o MGR trzeba przejść kurs skróconej rachunkowości bo taki kurs był u nas tydzień temu i się  późno dowiedziałem i przeszedł mi koło nosa i mówili podobno że bez tego kursu nie mogę startować na MGR  ?

Izba to organizowała i podobno obiad gratis był z ue

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A są jakieś przepisy odnośnie tej rachunkowości bo wydaje mi się, że to co napisałeś to nieprawda. Chyba, że przez natłok obowiązków mogłem coś przeoczyć? 

Edit: obiad z UE? Bez komentarza :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

tu masz link przeczytaj co to za kurs nawet na stronie to ogłosili

http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=4156&nr=1

taki lokalny portal to jest naszej okolicy ta strona internetowa

i jakieś dyplomy dostali a ja tego nie mam bo się zapóźni dowiedziałem i nie byłem

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podaj mi konkretne przepisy odnośnie tego co kryje się pod "uproszczoną rachunkowością" a jutro jestem u Ciebie z dwudaniowym obiadem i niespodzianką :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

oni pewnie nie mają naco wydawać kasy albo jakies kożyści maja z tego i przy okazji wszystkich wyżywią uczestników z środków ue :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

a żeby ubiegać się o MGR trzeba przejść kurs skróconej rachunkowości bo taki kurs był u nas tydzień temu i się  późno dowiedziałem i przeszedł mi koło nosa i mówili podobno że bez tego kursu nie mogę startować na MGR  ?

Izba to organizowała i podobno obiad gratis był z ue

Obiad za darmo, bo pewnie był zrobiony z tych owoców i warzyw wycofanych z obrotu na rynku Polskim. A mięso to już z Duńskich warchlaków hehe :)  :P  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Obiad za darmo, bo pewnie był zrobiony z tych owoców i warzyw wycofanych z obrotu na rynku Polskim. A mięso to już z Duńskich warchlaków hehe :)  pewnie tak

Pewnie tak trzeba gdzieś pościć tą nadprodukcje hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, mam pytanie odnośnie naboru na Młodego Rolnika w tym roku, znane są już wymogi tzn. chodzi mi konkretnie o wymóg złożenia wniosku maksymalnie 12 miesięcy po przejęciu gospodarstwa. Wiadomo czy będzie to 12 miesięcy czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest na razie projekt rozporządzenia a w nim termin 12 miesięcy. Ale to tylko projekt więc może coś się zmienić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Jest na razie projekt rozporządzenia a w nim termin 12 miesięcy. Ale to tylko projekt więc może coś się zmienić. 

 

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Witam, było już to poruszane na forum kilka razy, ale krążą nadal sprzeczne informacje na temat doboru maszyn do gospodarstwa ( takie tabele z wielkością maszyn w stosunku do wielkości gosp.) tak jak na MGR (PROW 2007 - 2013). Czy mógłby ktoś to dokładnie wyjaśnić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego pisałem wnioski w każdym OR w kraju oprócz opolskiego. W niektórych czepiali się tego, bardzo pilnowali a w innych nie robili problemów np. z większą mocą ciągnika. Ja zawsze mówiłem, że wpisać to co oni sobie tam życzą przy weryfikacji wniosku. A zawsze można potem zrobić zmianę do wniosku. Może się udać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Dzięki, a w jaki sposób najlepiej sprawdzić czy dany sprzęt się załapie czy nie? Czy jeśli podeśle ofertę dilera to ktoś z ARiMR udzieli rzetelnej odpowiedzi (najlepiej na piśmie) czy sprzęt się kwalifikuje czy nie? Bo trochę strach podesłać im np. fakturę za ciągnik za 200 tys. i liczyć, że "może" się uda ;) .  

Edytowano przez 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

Witam . Czy jeśli bym teraz kupił traktor za gotówkę i wziął fakturę . Czy jeśli by mi przeszedł młody rolnik mogę tą fakurą dodać kupno za te 100tys i odbić traktor że był kupiony za te pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zależy czy złożyłeś wniosek na młodego w poprzednim nabierze czy dopiero chcesz składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak Sajmon1133 zaliczą Ci ten ciągnik jeśli chodzi o ostatni nabór. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

A jeszcze jedno mam pytanie do was Panowie . Jak to będzie z tym marcowym naborem na młodego... ? Jak mogą robić te nabory jeśli jeszcze nawet pół "młodych" nie jest wypłaconych ze starego ? Czyli ze starego pójdziemy w od stawkę ? Czy tak jak słyszałem ze starego będą w pierwszej kolejności dostawać . A Ci którzy złożą już w marcu będą odstawieni na drugi plan dostawania funduszy . Pytam ponieważ już się gubię z Tym młodym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlaskie    0

Może ktoś mi odpowie na pytanie. Mam możliwość kupić rozrzutnik z 2007 roku, zupełnie nowy, nie był nigdy używany, stoi u dealera w krzakach. Czy można kupić maszynę nową, starszą niż 5 lat? Bo słyszałem już różne głosy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W marcu naboru na młodego nie będzie na pewno a jak się potoczy z nami z poprzedniego naboru z listy białej tego nie wie nikt mi jeszcze dużo brakuje żeby dostać ale za mną jeszcze jest 8 tys ludzi więc nie wiem ale podejrzewam że pójdziemy w odstawkę i trzeba będzie składać na nowy nabór I na przywileje nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na MGR. Jeśli by się udało to wolałbym  Inaczej spożytkować te 100 tyś jako wkład własny- np na zakup nowego ciągnika. Jaką max moc można było zakupić do gospodarstwa 39 ha do tej pory? Czy są już przepisy określające takie sprawy?

 

Marek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj