Polecane posty

freetaxi    947

No właśnie też nie znalazłem...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Widocznie jeszcze się "tworzą" :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

podsumowanie po trzech latach należy zrobić w ciągu 3-ech miesiecy od dnia wydania decyzji o przyznaniu MR czy od dnia wypłacenia pieniędzy na kato?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W ciągu 60 dni a nie 3 miesięcy według rozporządzenia musisz dostarczyć dokumenty. Liczy się termin od wypłaty pieniędzy a nie od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. Popatrz na  paragraf 19, znajdziesz tam szczegóły http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/D2014_tekst_jednolity_MR.pdf

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja decyzję otrzymałem w poniedziałek, ( z przesunięć) jak mam odpisać zagrodę, ponieważ dzierżawię ziemię, od rolnika 10 ha, i ziemia jest na jednej działce co stara zagroda i dom mam napisać dzierżawa z wyjątkiem zagrody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie czy miałeś wpisaną całą powierzchnię użytków rolnych czy ująłeś już sobie na tym etapie tą "zagrodę" i dom. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxor-xp    10

koledzy czy przed wypłatą MR dostanę jakieś zawiadomienie czy od razu pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile z wnioskiem o płatność masz wszystko w porządku to przelew na konto. Żadnych zawiadomień, decyzji nie przesyłają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponowałbym Ci zrobić tak, żebyś nie miał poprawek. Wtedy będziesz miał szybko premię na koncie. Poprawki, wezwania do wyjaśnień? To wszystko zależy od Ciebie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2012    0

jesli nie jestem na zółtej liście a teraz mam mozliwosc kupna ziemi i miałbym wieciej punktów jest jeste mozliwosc jakiejs aktualizacji czy juz nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ludzie pisali na forum, że po 14 dniach mieli przelew na koncie. Wydaje mi się, że mieli przejęte gospodarstwa w trakcie złożenia wniosku o przyznanie pomocy albo dobrze się wstrzelili w czas :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Freetaxi mam że działka 10,5 ha a w biznesplanie mam ujęte 9,6 ornych, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xyz2012 za dobrze by było kolego :) Dawid3p popatrz na powierzchnię użytków rolnych we wniosku. Zgłaszałeś te budynki we wniosku czy zostały ujęte?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2012    0

freetaxi mozliwa jest zmiana powierzchni na wieksza po ogłoszeniu listy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście, że tak ale nie ma ona wpływu na punktację. Musisz tylko zrobić zmianę do wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

na druku o działkach zdeklarowanych do przyjęcia mam to ujęte, ale mam w rolnych obsianych mam pomniejszone o działkę z budynakmi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A te budynki, zagrody, etc będziesz przejmował, użyczał?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

nie ja tylko ziemię będę dzierżawił, a dom i zagroda zostaje u właściciela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To najlepiej ująć tą powierzchnię jaką się będzie dzierżawi jako sumę użytków rolnych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a jeżeli młody rolnik nie posiada kombajnu i ojciec też a kuzyn mi będzie młócił to ja muszę od kuzyna woląc fakturę za usługę w razie kontroli  ?

bo tak to z rączki do rączki bez faktur się obchodzi :D

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie :) Bez przesady. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj