Polecane posty

gelorolnik    2

jak nowy nabór ruszy w połowie przyszłego roku to będzie dobrze.. ja już się nie wierze w ich obietnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a pamiętacie listopad 2014? syn psl-u mowił, że jeszcze ruszą z MR w grudniu 2014...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Poprostu nabor ten zamkna a drugi otworza. Są prowadzone szkolenia dla pracownikow agencji w celu wypełniania tych wszystkich wnioskow wiec nie widze powodu sprzeciwiajacego aby Mr ruszył np w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Bez oficjalnego harmonogramu możemy tylko gdybać. Trzeba czekać i mieć nadzieję że coś ruszy w tym roku.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A ja widzę problem ze same przesunięcia tych środków co są wypadanie ludzi z listy itd potrwa co najmniej pół roku a mogą być jeszcze przesunięcia Więc ja na nabór w czerwcu nie liczę mimo że bardziej by mi pasował Nowy nabor i zaraz potem modernizacja bo może jakoś by to szło połączyć ale nikt nic nie wie do czasu aż przepisów krajowych nie będzie i terminów naborow. A pewnie z tym jeszcze miesiąc jak nie lepiej zejdzie. A szkolenia to już oddzielna bajka robią szkolenia po gminach i nic na nich konkretnego nie mówią bo nie wiedzą co więc gdzie jest sens ludziom czas zajmować i dawać nadzieję że coś się można dowiedzieć będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Jak tylko dostanę jakąś odp na pewno się podzielę :) I jeszcze jedno pytanko mam. Wniosek i biznesplan robiła nam kobieta z ODR. Jako, że wolałbym z jej usług już nie korzystać (mało kompetentna kobieta), chciałem zapytać czy teraz po przyznaniu premii potrzebuje jeszcze jakiejś jej pomocy przy papierach? Jeśli tak to czy jest możliwość przekazania całego tego "młyna" jakiejś innej osobie? A może już da radę to wszystko ogarnąć samodzielnie? 

 

Też jestem bardzo ciekaw kwesti tych używanych maszyn bo pewnie sam bym zmieniał wtedy biznesplan i brał np. ciągnik z lat dziewięćdziesiątych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Bez przesady kolego, takich wałów jak maszyny z lat 90  to nie przepuszczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Jeśli trzymali by się tego co napisali to czemu miałyby nie przejść? Trzeba by tylko spełnić wymagane warunki i papiery i powinno być ok. Takie moje rozumowanie. Ale zobaczymy jak to wygląda. Wysłałem pytanie czekam na odpowiedz. Chociaz troche się obawiam nawet jeśli odpowiedzą pozytywnie, bo znając nasz kraj to pozniej jeszcze by trzeba zwracać cała premię bo sie komus odmieni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Papier to papier. Zawsze będziesz miał się jak wybronić w razie czego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

No bez przesady kolego wogóle, z wymagań określajacych kupno używanych maszyn podanych w artykule na farmer nie wynikaja żadne ramy czasowe z jakich maja pochodzic maszyny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Mógłby ktoś wstawić link umów dzierżawy ? wiem że to było ale nie chcesz mi się wertować 40 stron :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

 

Dostał to cwaniakuje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Bez przesady kolego, takich wałów jak maszyny z lat 90  to nie przepuszczą :D

Maszyna może mieć i trzydzieści lat byle była by sprawna technicznie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z otrzymałych osób którzy dostali młodego rolnika miał już ktoś kontrole? Na co patrzą i co kontrolują . Chciałbym już przygotowac sie  na zaś żeby mnie nie zaskoczyli, a co najgorsze ukarali ja probiazg. Pozdriawaim Bocian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Witam. Z otrzymałych osób którzy dostali młodego rolnika miał już ktoś kontrole? Na co patrzą i co kontrolują . Chciałbym już przygotowac sie  na zaś żeby mnie nie zaskoczyli, a co najgorsze ukarali ja probiazg. Pozdriawaim Bocian ;)

 

trochę kontroli już było - ludzie mieli je nawet przed złożeniem wniosku o płatność. poczytaj forum wstecz - było z 10 razy o kontrolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 Ja nie spotkałem się z kontrolą przed złożeniem wniosku o płatność. Co tu kontrolować jak nie ma tytułu prawnego do działek, kwestii ubezpieczenia jako rolnik, etc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

pomerdało mi się - po złożeniu wniosku o płatność, a przed przelewem. były opisywane takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Właśnie o to chodzi, że w prostocie tej umowy cały sekret :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Wiosek o zmianę biznesplanu(zmiane maszyn,zmiane powierzchni gosp oraz struktury zasiewów ) składa sie przed wnioskeim o płatnosc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja raz złożyłem razem w lubelskim to ponoć mieli problem. Coś się zdublowało w systemie. Od tamtej pory najpierw składałem zmianę a potem wniosek o płatność po tym jak decyzja przychodziła. Ale jak komuś zostało parę dni to wszystko razem składać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

A wiesz po jakim czasie przychodzi decyzja o przyznanie pomocy od czasu aktualizacji listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już powinna być. W lubelskim już mi na przykład klienci dostają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj