Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

Dzisiaj składałem wniosek o płatność. W łódzkim lekko ponad 70% złożyła wnioski o płatność, a niektórym już w tym tygodniu kończy się termin. Lista zaktualizowana ma być za nie cały miesiąc i wtedy dowiemy się ile osób nie złożyła wniosku o płatność.

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eSeczka    11

Analizowaliście już nowe projekty? Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z osobami które posiadają grunty rolne o powierzchni większej niż 1 ha których właścicielami stali się gdy jeszcze nie mieli ukończonych 18 lat. W dodatku nie przerwanie ciągle uczęszczają do szkoły i niedługo już ale jeszcze nie ukończyły 25 lat oraz pobierają rentę z tytułu śmierci rodzica. Takie osoby są zdyskwalifikowane, czy mają szansę na MR w nowej perspektywie?

 

Nie mam zbytnio czasu i głowy do czytania wytycznych, czy mógłby mi ktoś obeznany szybko odpowiedzieć?


Na FB             Yulia Evmenchikova

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

eSeczka w PROW 2007-2013: 

 

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

 

 

  1. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia i kontynuowały naukę, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;
  2. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

A gdybym teraz wpisał na ojca zwrot, to później w sierpniu mógłbym skorzystać z pełnej puli czy to by mi się odliczyło co ojciec by skladal teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

O zwrot niech składa ojciec w końcu legalnie kupił paliwo wtedy prowadził działalność więc muszą uznać. W gminie powiedzieli że normalnie składać tylko faktury do momentu kiedy prowadził on i tyle. Nie jego wina że są terminy do rozliczania.

 

Czekam na kasę potem chce wysłać zapytanie o używany sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Freetaxi a czy jakbym teraz został współwłaścicielem firmy to nie bedzie to kolidowało z MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w jakim sensie współwłaścicielem? Rozwiń temat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Firma zajmująca sie kupnem i sprzedażą borówki. I znajomy chce stworzyć nową firme bo w tej firmie co ma teraz tzw. Grupa producencka kupuje zbyt dużo owoców i agencja mu się czepia. A jakbyśmy stworzyli nową firme to wszyscy sprzedawali by owoce do tej firmy i potem ta grupa producencka kupiła by owoce od tej nowej firmy. Chodzi głównie o to żeby nie było takiego bałaganu z fakturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Witam.

Dzisiaj zlozylem wniosek o wpis do ewidencji. A jak to jest z ta umowa dxierzawy w gminie bo facet w Krusie powiedzial ze trzeba to tez zarejestrowac w geodezji. Czy moglby mi to ktos dokladnie wytlumaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Mam takie pytanie czy jak dostanę kase z Agencji to musze kupic ciągnik tylko z własnego regionu ( województwa) czy takiego przepsiu nie ma i moge z całej Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Możesz z całej Polski kupić.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Lista na mlodego wydłuzyła się o okolo 1000 osob bylem na 8209 i zalapałem sie teraz. wczesniej lista stanela na 7878 coś takiego a pierwsza lista wynosila równo 7800 wnioskow.
Po dorzuceniu pieniedzy premie z listy otrzymuje okolo 8900 czy 8800 osob dokladnie nie pamietam. Z tego co wiem juz wiecej chyba nie dozuca do tej puli, ale czekac warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mam pytanie jak wygląda kwestia działek, jak do dzierżawy działkę które w wypisie z rejestru gruntów jest w większości użytkiem rolnym, a w praktyce to w większości las i krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

arekc73 - generalnie mozesz byc udzialowcem sp. z O.o. wg mnie


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Lista na mlodego wydłuzyła się o okolo 1000 osob bylem na 8209 i zalapałem sie teraz. wczesniej lista stanela na 7878 coś takiego a pierwsza lista wynosila równo 7800 wnioskow.

Po dorzuceniu pieniedzy premie z listy otrzymuje okolo 8900 czy 8800 osob dokladnie nie pamietam. Z tego co wiem juz wiecej chyba nie dozuca do tej puli, ale czekac warto :)

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

 

Premie dla młodych rolników już w drugim kwartale bieżącego roku będzie nabór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Majkel207 proponowałbym wpisać stan faktyczny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Premie dla młodych rolników już w drugim kwartale bieżącego roku będzie nabór .

 

skąd takie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest artykuł na stronie ARiMR. Sawicki zapowiada uruchomienie naborów inwestycyjnych w II kwartale tego roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Mam takie pytanie czy jak dostanę kase z Agencji to musze kupic ciągnik tylko z własnego regionu ( województwa) czy takiego przepsiu nie ma i moge z całej Polski?

 

 

Możesz z całej Polski kupić.

Jest rejonizacja, nie każdy diler chce rozmawiać jak jesteś z innego województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chyba koledzy słuchają polityków a to tylko gadanie głupie moze być bo żadnych oficjalnych info nie widać. Sawicki najpierw mówił nawet o pierwszym kwartale tego roku a w drugim to obecny młody rolnik nie będzie zamknięty więc gdzie mowa o nowym naboze. Niech przedstawia przepisy krajowe a nie zapowiadaja nabory bez żadnych konkretów.

Freetaxi to jakiś nowy artykuł czy ten co był kiedyś?

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Sawicki już sporo bzdur nagadał w tym roku, więcej warte są informacje które można się dowiedzieć od ludzi z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ten co ostatnio był. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj