Polecane posty

freetaxi    947

Co ja mam Ci doradzić? Wydaje mi się, że Twoje obawy są bezpodstawne. Jeśli wszystkiego przypilnujesz i poprowadzisz zgodnie z przepisami to nie będzie problemu. Jeśli jednak nie będziesz składać wniosku o płatność to zrób wycofanie. Wtedy ktoś szybko skorzysta za Ciebie. A jak wiadomo trochę osób czeka...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

5.01.2015r złożenie wniosku o płatność

12.02.2015r wezwanie do uzupełnienia braków (dosłownie chodzi im o pierdoły)... :blink:


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Może ktoś się orientuje czy kupując ziemię za premię MR można się ubiegać o umorzenie podatku gruntowego? Nie byłoby to uznane za podwójne finansowanie ze środków publicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

witam.w kwietniu sie zenie. mam pytanie, czy moja pszyszla malzonka moze sie starac o premie na mlodego rolnika. dodam , ze nie posiada ona zadnej ziemi na sobie a ja nie kozystalem z wczesniejszych programow na mlodego rolnika czy tez na modernizacje. jak to dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

5.01.2015r złożenie wniosku o płatność

12.02.2015r wezwanie do uzupełnienia braków (dosłownie chodzi im o pierdoły)... :blink:

 

Młodszy brat męża musiał jechać do nich, bo w polu podpisu wpisał tylko nazwisko, a było im potrzebne i imię i nazwisko :wacko: Rozumiem czepianie się o podpis czytelny/nieczytelny, ale jeśli nazwiskiem podpisujemy się na dowodach osobistych, to czy to jest podstawa do ciągania człowieka po 30-40 km w jedną stronę? Niestety, jeśli takie są wymogi to trzeba się dostosować i zagryźć zęby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy. Zrobisz zmiany i złożysz sobie wniosek o płatność. 

 

Dwa pytanka:

Czy otrzymuje się jakąś informację o pozytywnym rozliczeniu premii? Chodzi mi o sytuację - zawieziono papiery  (oświadczenie, akty notarialne/faktury, potwierdzenia przelewów)  - czy wyślą jakiś papierek że przyjęto rozliczenie wydatkowania inwestycji?

 

Czy po dostarczeniu podania wraz ze zmianami odnośnie areału obsiewów przyjdzie decyzja o pozytywnym rozpatrzeniu podania? (zmiany w biznesplanie NIE były większe niż 30%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Jak jest z użyczeniem budynków? Nie będzie wszystko, a tylko część by w razie kontroli nie mieli się czego czepić. Pytanie odnośnie jednego który chcę wpisać. Strych ponad 200m (do magazynowania zbóż) garaż 100m na zakupione maszyny itp. W tym samym budynku jest też część mieszkalna, która jest wynajęta pewnej rodzinie. Część gospodarcza ma osobne wejście. Lokatorzy nie mają dostępu do niej, będzie z tego problem czy przejdzie? 

 

Czy wie ktoś jakie wymagania musi spełniać pomieszczenie na środki ochrony roślin? Nie chodzi o żadną szafę itp. A pomieszczenie. jakiś link czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

wie ktoś może jak w pdf listy  włączyć okienko w którym mogę wpisać swój znak sprawy aby sprawdzić na którym miejscu jestem ?

 
 
 

"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Witam.

Niedawno miałem kontrolę w związku z młodym rolnikiem,okazało się że wystąpiły różnicę w sekcji Produkcja rolna.Ja podałem co innego oni zmierzyli że są odstępstwa od tego,teraz muszę nanieść poprawki.Czy ktoś orientuję się jakie kroki muszę wykonać żeby to poprawić?Czy muszę wypełniać wszystko od nowa(Wniosek o przyznanie pomocy i Plan rozwoju gospodarstwa) czy wystarczy napisać jakieś sprostowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

@westa właśnie u mnie jest taka sama sytuacja m. in. brak imienia przy podpisie i 100km do dojazdu. Niby nic wielkiego ale dzień w plecy :blink:


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Witam.

Niedawno miałem kontrolę w związku z młodym rolnikiem,okazało się że wystąpiły różnicę w sekcji Produkcja rolna.Ja podałem co innego oni zmierzyli że są odstępstwa od tego,teraz muszę nanieść poprawki.Czy ktoś orientuję się jakie kroki muszę wykonać żeby to poprawić?Czy muszę wypełniać wszystko od nowa(Wniosek o przyznanie pomocy i Plan rozwoju gospodarstwa) czy wystarczy napisać jakieś sprostowanie?

możesz mieć 30% różnicy i nie trzeba zgłaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zgłosić powinno się każdą zmianę, tylko w przypadku gdy nie przekracza tych magicznych 30% nie trzeba pisać podania o zgodę na zmianę. Zachciało się kaski to teraz trzeba się pilnować :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

Witam. w następnym tygodniu mija mi 180 od dnia doręczenia decyzji... wczoraj złożyłem wniosek  o płatność i jednocześnie zmianę biznesplanu(zwiększyło się ESU i powierzchnia użytkowa)... co będzie w przypadku gdy np znajdzie się jakiś błąd w działce np będzie o 1 ar mniejsza? czy później będę musiał robić znowu zmianę biznesplanu czy do tych 180 dni pow działek musi się zgadzać na 100% a jak nie to po premii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Bez ofensywy, ale co niektórzy robią przez te pół roku, że tak późno składają takie ważne papiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szukają dzierżaw bo z tym ostatnio co niektórzy mają problemy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Witam. Mam pytanie odnośnie wydawania kasy. Będę hodował bydło opasowe i w związku z tym mam pytanie czy za premie mogę kupić cielaki? Czytałem ze niby pieniądze można przeznaczyć na zakup stada podstawowego ale czy te cielaki przejdą? Wolał bym zwierzęta bo na nie jest 8% Vat a na maszyny 23% a tata jest          vat-owcem więc bydło na mnie i siewnik zbożowy  a opryskiwacz kupiłby tata zawsze było by 7 tyś zwrotu podatku   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możesz kupić ale muszą być to zwierzęta hodowlane i stworzyć stado podstawowe, nie możesz kupić utuczyć i sprzedać.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Czyzby przestali wyplacac premie w ostatnich dniach tylko jedna osoba pochwalila sie. Sam czekam 26.01 drobniutka poprawka i cisza.

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Witam, mam takie pytanie w ubiegłym tyg złożyłem do ARiMR wniosek o płatność bo dostałem MR, chce kupić stado podstawowe bydła mlecznego, czy muszę czekać z zakupem aż mi kasę przeleją na konto czy mogę kupić stado za własne pieniądze w tej chwili? Bo już by mi się te jałówki przydały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możesz już kupić.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ziemie teraz cala premia poszła i ojciec tez sporo dolozyl . i mam pytanie czy do tej ziemi przysługuje ulga podatkowa ????? bo juz czas zeby ja złozyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj