Polecane posty

Pawel29    76

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie bo dziś w ODR w Augustowie pani, która tam pracuje powiedziała mi bardzo ciekawą rzecz. 

A mianowicie chodzi o to że ja mieszkam w woj. podlaskim a przymierzam się do zakupu 16ha ziemi w warmińsko-mazurskim będzie to moja pierwsza ziemia wcześniej nic na siebie nie miałem i po zakupie mam zamiar składać na MR jak będzie nabór i chodzi o to że Pani z odr powiedziała że ta ziemia położona jest w województwie gdzie średnia wojewódzka wielkość gospodarstwa wynosi  22ha z hakiem i ja mając te 16ha ziemi na pewno nie załapię się na dofinansowanie chyba że jeszcze dokupię ziemi lub wydzierżawię?? Czy ta Pani miała rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie, ale gdybym dziś potwierdził podpisy, to miałbym zatwierdzone 9 lat i 7 m-cy dzierżawy - umowę dzierżawy mam od 1.09, zarejestrowana w geodezji Starostwa Powiatowego kilka dni później. musiałem zrobić aneks wydłużający dzierżawę o pół roku, potwierdzić w gminie podpisy i ponownie zgłosić do Starostwa - od dnia potwierdzenia (gmina lub akt) liczona jest data pewna.

 

 

 Mój wydzierżawiający jest za granicą i na pewno nie wróci tu, by potwierdzić podpisy. Znalazłam coś takiego: " czynność prawna ma datę pewną także w razie umieszczenia na obejmującym czynność dokumencie jakiejkolwiek wzmianki przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza – od daty tej wzmianki"  Na moim dokumencie dzierżawy jest adnotacja urzędnika wydz. geodezji Starostwa Powiatowego i uważam, że umowa ma datę pewną.

Bardzo dziękuję, JaroWM i malopolanin64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawel29 pewne to są podatki i nie skończę co jeszcze :) Wychodzi na to, że Pani z tzn. doradztwa skutecznie wybija Ci kwestię zakupu ziemi i aplikowania o MR. Póki co to nie ma przepisów krajowych, które regulują Twój czy jakikolwiek inny przypadek więc zastanawiam się skąd ludzie biorą takie nowinki. Jaskier01 zakładam, że w Twoim przypadku sprawa dotyczy aneksu i podpisów pod nim? Dobrze rozumiem? Wydaje mi się, że będziesz potrzebować podpisu tej osoby i raczej Ci to nie przejdzie. Przepisy przepisami ale czy jest czas na batalię prawną z osobami, które rozpatrują wniosek o płatność? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi mam pytanie odnośnie tych kredytów pref. w 2015, czy dobrze rozumiem działanie "2. Inwestycje polegające na tworzeniu lub powiększeniu gospodarstw rolnych przez młodych rolników", tzn. kupując powiedzmy 10ha za 350000zł zwracają mi 60% z kredytu? Jak przy braku środków takie działanie. Wiesz coś więcej na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Trzeba zaciągnąć kredyt a agencja zwróci ci do 60% inwestycji powtarzam do a nie 60 zależy od kwoty kredytu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ok rozumiem do, ale kredyt komercyjny? Bo przeważnie przy jakiś zwrotach wymagają wspomagania się komercyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Jaskier01 zakładam, że w Twoim przypadku sprawa dotyczy aneksu i podpisów pod nim? Dobrze rozumiem? Wydaje mi się, że będziesz potrzebować podpisu tej osoby i raczej Ci to nie przejdzie. Przepisy przepisami ale czy jest czas na batalię prawną z osobami, które rozpatrują wniosek o płatność? 

 

Dzięki Freetaxi. Umowa dzierżawy zrobiona była po konsultacji z prac. OR Agencji, więc zakladam, że aneksow nie będzie, tylko nikt nie powiedzial, ze podpisy maja być potwierdzone. Właściciel ziemi "pozbył" sie jej umową dzierżawy i po prostu wyjechał, jego prawo, a mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie bo dziś w ODR w Augustowie pani, która tam pracuje powiedziała mi bardzo ciekawą rzecz. 

A mianowicie chodzi o to że ja mieszkam w woj. podlaskim a przymierzam się do zakupu 16ha ziemi w warmińsko-mazurskim będzie to moja pierwsza ziemia wcześniej nic na siebie nie miałem i po zakupie mam zamiar składać na MR jak będzie nabór i chodzi o to że Pani z odr powiedziała że ta ziemia położona jest w województwie gdzie średnia wojewódzka wielkość gospodarstwa wynosi  22ha z hakiem i ja mając te 16ha ziemi na pewno nie załapię się na dofinansowanie chyba że jeszcze dokupię ziemi lub wydzierżawię?? Czy ta Pani miała rację?

 

W tym naborze ustawili tak punktacje, że w województwach z zauważalnie wyższą średnią niż ogólnopolska dostać premie to ogromne szczęście, tak jakby gospodarstwa o takiej samej powierzchni różniły się od siebie czymś poza położeniem. Być może w następnym naborze zmienią tą patologiczną punktację.

 

Poczekaj na nowe zasady, a w tym naborze zapomnij o premii mając gospodarstwo w warmińsko-mazurskim, bo to było marzenie.

Edytowano przez ErykMastalarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Dzięki Freetaxi. Umowa dzierżawy zrobiona była po konsultacji z prac. OR Agencji, więc zakladam, że aneksow nie będzie, tylko nikt nie powiedzial, ze podpisy maja być potwierdzone. Właściciel ziemi "pozbył" sie jej umową dzierżawy i po prostu wyjechał, jego prawo, a mój problem.

 

a kupić i wysłać mu bilety na tanie linie lotnicze i nawet zapłacić za 2 nieprzepracowane dniówki???

 

gorzej jak jest za wielką wodą, wtedy można notarialnie pełnomocnika ustanowić za ok. 100$ w konsulacie.

 

także sprawa do załatwienia, tylko chęci muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
Napisano (edytowany)

W tym naborze ustawili tak punktacje, że w województwach z zauważalnie wyższą średnią niż ogólnopolska dostać premie to ogromne szczęście, tak jakby gospodarstwa o takiej samej powierzchni różniły się od siebie czymś poza położeniem. Być może w następnym naborze zmienią tą patologiczną punktację.

 

Poczekaj na nowe zasady, a w tym naborze zapomnij o premii mając gospodarstwo w warmińsko-mazurskim, bo to było marzenie.

A jeżeli była by taka możliwość żeby oprócz tych 16ha w warmińsko-mazurskim ojciec przepisał by na mnie jeszcze około 10ha w woj podlaskim tu gdzie mieszkamy to wtedy jak by wyglądała sytuacja czy możliwe żeby przy takiej ilości ziemi otrzymać Młodego Rolnika? I jeszcze jedno czy tę premię można przeznaczyć na zakup ziemi czy nie?

Edytowano przez Pawel29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisałem Ci kolego żebyś poczekał na przepisy krajowe. Na razie to możemy sobie pogdybać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale gorze tez sie nie spieszy z tymi przepisami a wszyscy czekaja, zeby nie było tak ze przepisy ogłosza miesiac przed naborem bo wtedy wiele nie bedzie dało sie wykombinowac i sie dostosowac jakoś.
O przesuniecach następnych srodków na MR tez cisza  jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli była by taka możliwość żeby oprócz tych 16ha w warmińsko-mazurskim ojciec przepisał by na mnie jeszcze około 10ha w woj podlaskim tu gdzie mieszkamy to wtedy jak by wyglądała sytuacja czy możliwe żeby przy takiej ilości ziemi otrzymać Młodego Rolnika? I jeszcze jedno czy tę premię można przeznaczyć na zakup ziemi czy nie?

 

Tak jak napisał freetaxi, trzeba poczekać na przepisy krajowe, ale można założyć, że coś się zmieni w zróżnicowaniu punktacji w poszczególnych województwach. W tym naborze zdarzało się tak, że w jednym punktowano taki sam areał 400% większą ilością punktów, niż w innym, co doprowadziło do tego, że w niektórych praktycznie premii nie przyznawano(marginalna ilość), a w innych było to banalnie proste.

 

 

Różnica w punktacji na poziomie 20%-30% za powierzchnię między województwami jest jeszcze do zrozumienia biorąc pod uwagę fakt, że pobocznym celem MR są zmiany agrarne, ale 100%-300% to szkodliwa skrajność.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

dzis rano w programie tydzień na pasku byla informacja o zgodzie unii na przesuniecie pieniędzy dla 3000 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak coś to może dla ponad 900 a nie dla 3000. Media trąbią a oficjalnego komunikatu MRiRW nie ma.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Cos mi sie w to wierzyc nie chce Skad Jak przeciez zadnych informacji o tym nie bylo nigdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Do kiedy trzeba czekać ma takie oficjalne informacje ? Do kiedy musi być lista z tego naboru zamknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dziś rano (Niedziela) Na pasku w programie tydzien Była taka informacja że jest zgoda na przesunięcie pieniedzy na 2300 wniosków ( pomyliłem sie napisałęm wczesniej że 3000) plus te 1000 co już od dawna wiadomo daje 3300 wniosków. W piątek dzwoniłem do prowadzącego mój wniosek i powiedział że jest szansa że dostanie jeszcze kilka tyś osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

Oglądałem dziś TYDZIEŃ i moje oczy widziały informacje "na pasku" że 23 mln euro przesuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj