Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    29

To mozesz mrozic flaszke :P Zazdroszczę Ci szczerze tez bym chciał miec tylko 300 miejsc do zółtej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Farmer podaje do informacji, że MRiRW dostało zgodę na przesunięcie środków ale co ciekawe na stronie Ministerstwa cisza... No chyba, że ja się nie mogę doszukać :)

 

Był poprzedni artykuł 28stycznia, jest link do niego w tym nowym artykule, pisali że pytali o dodatkowe środki ale odpowiedzi nie uzyskali.

O ten: http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlodzi-moga-poczekac,55247.html

No i teraz pytanie, po jakim kursie będzie przeliczane, kiedy będzie aktualizacja i o ile przesunie się lista, średnio jest lista co 4tygodnie, raz wcześniej o tydzień raz później, no i czy uwzględnią w tej liście już część tych ludzi co minął im termin na złożenie wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zgodzę się ale dziwne, że MRiRW nie podaje oficjalnego komunikatu skoro ponoć jest ta zgoda :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Z umową się zgodzę bo brakuje 1 dzień do 10 lat ale z wypisami bym debatował. Tylko, że we wrześniu a nie na 2-3 tygodnie przed upływem 180 dni od otrzymania decyzji. 

Może  się to komuś przyda:

Kolejna rozmowa a Agencja i powiedzieli żeby spisać aneks do   umowy na 11lat i nie podawać od kiedy do kiedy trwa  nie będzie wtedy problemu z data podpisania w gminie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

Mogę złożyć wniosek o zużyty materiał siewny na siebie do ARR gdy faktury są na ojca? Gospodarstwo prowadze od połowy stycznia bieżącego roku. Tak samo jest z zwrotem za paliwo, ja mam składać czy ojciec gdy faktury na niego?

 

kolego ja mam te sama sytuacje kazali nam pozabierać akt notarialne od gospodarstwa ojca tez mam zabrać i przyjechać z fakturami do ARR konta bankowe itp

bo faktura za materiał jest na ojca a działki nim obsiane są moje od miesiąca i dokumenty będziemy wypełniać u nich maja nam pomóc to załatwić :D

a z ropom baby od ropy w gminie powiedziały że nie będzie zwrotu ale jak mi sie uda to załatwić tak w ARR to w gminie powinna być ta sama procedura co w ARR

ale do ARR dopiero się wybieramy za tydzień bo teraz z cukrownia załatwiamy sprawy a mamy do ARR 60 kilometrów i trzeba sobie jeden dzień poświecić żeby to załatwić

i jak uda nam sie w ARR załatwić to pomyślnie to w gminie tak samo chcemy zrobić i powiedziec babom w gminie że ARR załatwiło tą sprawę a oni nie umieją tego tak samo załatwić i grande zrobić u naczelnika będziemy za tydzień w ARR to dam znać czy pomyślnie to przebiegło :D

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Aha i zapomniałem dodać odnośnie kontroli że mają narzucone żeby skontrolować wszystkich młodych rolników podlegających pod ARIMR w Krakowie oczywiście tych któzy złożyli już wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też miałem coś w tym stylu. musiałem zrobić aneks do dzierżawy wydłużający ją - dla Agencji "data pewna" liczy się od dnia potwierdzenia podpisów w gminie (lub akt notarialny). od potwierdzenia ma być min. pełne10 lat.

 

wypisy z rejestru gruntów też dostarczałem 4 x 50 zł...

 

 

jeśli chodzi o kontrolę, to najlepiej przez najbliższe 3 lata z gumiaków nie wychodzić, tylko ciężko spać w nich :)

 

jak jest dodatkowa kasa na MR, to niech streszczają się z pozytywnymi decyzjami - kupa ludzi ma już przejęte gospodarstwa, a miesiące płyną nieubłaganie...

O jakim potwierdzeniu podpisow piszecie? Ma byc data pewna i taką mam przy rejestrowaniu umowy dzierżawy w Starostwie Powiatowym. Wymagają jeszcze, zeby było potwierdzenie podpisów w gminie lub u notariusza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

U mnie w agencji uznawali albo potwierdzenie własnoręczności podpisów u notariusza albo w gminie przez wójta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

ten Geoportal niedokładnie jest zrobiony niż mapy z starostwa tak sobie patrzyłem na swoje działki i porównywałem z tym portalem granica działki przez środek budynku przechodzi a na mapach starostwa obok budynku jest granica nic ciekawego ten Geoportal xD

I agencja tym czymś się posługuje xD a ten budynek ma 100 lat to chyba wcześniej powstał niż ten portal xD

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

ten Geoportal niedokładnie jest zrobiony niż mapy z starostwa tak sobie patrzyłem na swoje działki i porównywałem z tym portalem granica działki przez środek budynku przechodzi a na mapach starostwa obok budynku jest granica nic ciekawego ten Geoportal xD

I agencja tym czymś się posługuje xD a ten budynek ma 100 lat to chyba wcześniej powstał niż ten portal xD

geoportal jest bradzo dokładny. zdjęcia moga byc zrobione pod kątem i przy obiektach przy granicy albo wąskiej działce może być takie złudzenie, że "wchodzi" na inną działkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziś byłem w agencji żeby się rozliczyć z zakupów i dodatkowo zanieść zmiany we wniosku i biznesplanie. A więc tak: pisze się podanie jak się chce zmienić biznesplan - nie jest to pismo przewodnie wzięte z stoiska agencyjnego. Podanie zwykłe, adresat, nadawca, numer sprawy, treść i załączniki. Inwestycję i wszelkie dokumenty z nią związane dostarcza się wraz z pismem przewodnim - inne niż w przypadku uzupełnień dokumentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

czy składając zmiany w biznes planie (zmiana w działkach- zwiększone ESU i doszła mi maszyna którą posiadam) można jednocześnie złożyć wniosek o płatność?
czy trzeba najpierw złożyć zmiany we wniosku a dopiero później wniosek o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak raz w lubelskim złożyłem zmianę do wniosku o przyznanie pomocy (zmiana powierzchni na niższą) i za jednym zamachem wniosek o płatność to coś im się zdublowało w systemie. Ostatecznie trzeba było wniosek o płatność wycofać i złożyć od nowa. Od tamtej pory najpierw składam zmianę i czekam na pismo chociaż ostatnio klientce z Białej Podlaskiej powiedzieli, że może puścić wszystko za jednym zamachem bo czasu zostało mało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

geoportal jest bradzo dokładny. zdjęcia moga byc zrobione pod kątem i przy obiektach przy granicy albo wąskiej działce może być takie złudzenie, że "wchodzi" na inną działkę. 

 

wcale dokładny nie jest ten geoportal mam mapy z geodezji bo wyciągałem jak gospodarstwo przepisywaliśmy i widze jakie sza uszczerbki w geoportalu i niedociągnięcia  według map starostwa droga polna ma szerokość 3m a według geoportalu jest 3 razy taka szeroka to wychodzi gdzieś 10 metrów szerokości a przez 20 lat ta droga nie była nigdy taka szeroka że tak zrobili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

wcale dokładny nie jest ten geoportal mam mapy z geodezji bo wyciągałem jak gospodarstwo przepisywaliśmy i widze jakie sza uszczerbki w geoportalu i niedociągnięcia  według map starostwa droga polna ma szerokość 3m a według geoportalu jest 3 razy taka szeroka to wychodzi gdzieś 10 metrów szerokości a przez 20 lat ta droga nie była nigdy taka szeroka że tak zrobili

 

 

i wychodzi na to jak bym zaorane teraz było podług portalu  6 metrów drogi a według starostwa wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

O jakim potwierdzeniu podpisow piszecie? Ma byc data pewna i taką mam przy rejestrowaniu umowy dzierżawy w Starostwie Powiatowym. Wymagają jeszcze, zeby było potwierdzenie podpisów w gminie lub u notariusza? 

 

dokładnie, ale gdybym dziś potwierdził podpisy, to miałbym zatwierdzone 9 lat i 7 m-cy dzierżawy - umowę dzierżawy mam od 1.09, zarejestrowana w geodezji Starostwa Powiatowego kilka dni później. musiałem zrobić aneks wydłużający dzierżawę o pół roku, potwierdzić w gminie podpisy i ponownie zgłosić do Starostwa - od dnia potwierdzenia (gmina lub akt) liczona jest data pewna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj