Polecane posty

Momo    5

Witam , jest ktoś w temacie bo mam mieć zapisane gospodarstwo rolne a jestem po szkole zawodowej , musiał bym machnąć jakąś szkołe rolniczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Chyba ostro wzięli się za sprawdzanie wniosków, pół dnia dzwoniłem do Białostockiego BWI na kilka nr, aż w końcu odebrali, 20 stycznia wniosek poszedł do realizacji :D @freetaxi możesz przepowiedzieć kiedy +- będzie przelew?? ;)

 

Bez żadnych poprawek, kontroli jak na razie też nie było, wniosek złożony 2 stycznia. Więc służebność dożywocia na UR (połowa przekazanej powierzchni) nie stanowi problemu. Mało tego byłem w banku w sprawie kredytu i dowiedziałem się, że księgi obciążone wpisem służebności nie stanowią dla nich problemu przy kredycie hipotecznym, bo gdyby tego nie honorowali to 80% kredytów by nie udzielili ;)

nie narzekam na białostockie bwi,wniosek złozony 9 stycznia,dzisiaj kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

mam działkę na środku pola która kiedys była dróżką prowadzoncą do łąki, ,pole ma 1,94 a pole po drozce 0,34, lącznie 2,28 ha,czy agencja sie dopatrzy ze jest wiekszy areał pod zasiew zbóż niz byc powinien,przy kontroli MR dokłądnie sprawdzają każde pole i chodzą z GPS robiac pomiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam  mam pytanie ładnie premie otrzymałem premie młodego rolnika  obeszło się bez poprawek i mam gospodarstwo 20 ha i te gospodarstwo ma 3 działki geodezyjne i jest na 1 księdze wieczystej i teraz pytani czy mogę wystąpić z wnioskiem do sądu  o odłączenie dwóch działek geodezyjnych od tej 1 księgi wieczystej i założyć 2 nowe jeszcze żeby każda działka geodezyjna miała osobną księgę wieczysta bo aż strach brać kredyt na hipotekę jak mam 1 księgę wieczysta a tak jak by coś nie pykało nie daj boże   to bank tylko zabierze jedna działkę a nie całe gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Mi zawsze ta służebność ( i to jeszcze na ponad 10 ha) nie będzie pasować. U ciebie przeszło na taki areał a inni mieli problem z 0,10 ha. A przelewu możesz spodziewać się około 11 lutego. A w razie problemów w innych wnioskach będę krzyczał, że w podlaskim OR po kilkanaście ha przechodzi i jest dobrze :)

 

Sam nie mogę w to uwierzyć, dlatego odetchnę dopiero jak zobaczę "setke" na koncie ;) Jutro jadę zamawiać przyczepę, może trafię jeszcze na resztki promocji, tak jakoś ten luty szczęśliwie się zaczyna ;)

 

Dziękuje Ci za wszelką pomoc i pozdrawiam, teraz czekamy na MGR ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

będę starał się o MR... jakie papiery? co potrzeba? co mam zrobić żeby się załapać? ile ha? jakie wykształcenie? itp

LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ!

jeszcze nie został ogłoszony nowy nabór MR a nawet nie został zakończony poprzedni a Wy już macie pełno pytań i problemów z tym związanych... nie zdziwiłbym się jak by nowy nabór był by dopiero w 2016 a do tego czasu dużo może się zmienić... zanim będzie nowy nabór to jeszcze kilka razy wam się odmieni czy chcecie gospodarzyć czy nie... a na większość waszych pytań znajdziecie odpowiedź cofając jedną ewentualnie dwie strony wstecz(tylko problem polega na tym że trzeba je przeczytać) bo codziennie kilka osób zadaje te same pytanie i padają te same odpowiedzi...

a dla niecierpliwych polecam zaparzyć sobie relanium na uspokojenie i spokojnie poczekać na ogłoszenie nowego naboru ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

łukasz19899 zgadzam się z Tobą za wcześnie na pisanie o dokładnych zasadach. Tylko większość ludzi chce jak najszybciej wziąć 100 tysięcy żeby rok na krusie zleciał i pójść do pracy. Moim zdaniem niestety ci którzy mają mniej 30 ha ziemi ornej i tylko produkcję zbóż nie mają nie mają szans się utrzymać sami. Chyba że rodzice gdzieś pracują i coś tam pomogą. A ci którzy nie mają tak komfortowej sytuacji przez rok będą robić na czarno a potem na zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pedro2 to już nie chodzi o kwestię wpływu na konto a o to, że Agencję też ktoś kontroluje i żeby się do takich kwestii nie czepiali :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Jak wozicie papiery typu np biznesplan i zmianę wniosku to wpisujecie tam gdzie się trzeba podpisać datę kiedy wniosek składacie czy to nie ma znaczenia bo może być np data dzisiejsza a wniosek wieziecie jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia. Tylko nie wpisuj daty nazajutrz :)

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

5.01 złożony wniosek o płatność dziś 5.02 kasa na koncie :) Podlaskie. 

Freetaxi, jeśli chodzi o podanie do zmiany wydatków (chcę część ze zwierząt na budowę przesunąć) to jest dostępny jakiś wzór w agencji? czy klasyczne podanie do dyrektora samemu trzeba napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Klasyczne podanie. Wzorów na stronie Agencji nie ma. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Panowie jutro mam kontrole. wniosek o płatnosć złozony 08.01.2015 i ma ktoś wzór umowy użyczenia i maszyn i budynku? CIagnik mam na współwłasność a masyzny użyczenie czy wszystkie maszyny wpisać na jednej umowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj sobie w google pod hasłem "umowa użyczenia". Jest tego dużo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Jakieś wzory pościągałem i poprzerabiałem na swoją potrzebe a i wszystkie maszyny jeśli sa od jednej osoby moge zamieścić na jednej umowie? Określać czas użyczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Takze czekamy na kontrole o przebiegu postaram sie jutro napisać ale po rozmowie telefonicznej babeczka bardzo fajna dokałnie powiedziałą co przygotować, chciała jakieś rachunki no ale powiedziałęm ze przejołem gospodarstwo w ziemie niedawno i jeszcze nic nie kupowałem to potwiedziałą ze obędzie sie bez ;) Tylko ze nakazu płatniczego też jeszcze nie mam na nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1988    1

Witam. Czy ktoś dzisiaj oglądał Agrobiznes? Otóż pan Sawicki powiedział,że narazie MR z nowego PROW nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a ja mam pytanie do kolegów co przepisywali buraki cukrowe w cukrowni czy limit musi być przepisany notarialnie bo my nic takiego nie napisaliśmy w akcie a jutro jade z ojcem do cukrowni z ojcem to przepisać na mne i kazali nam zabrać akt notarialny z sobą  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Do mnie to przyjechał doradca surowcowy i załatwił wszystko.Też w akcie nic nie mieliśmy nic o przekazaniu limitu a chciał xero aktu. Teść napisał podanie o przekazanie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Do mnie to przyjechał doradca surowcowy i załatwił wszystko.Też w akcie nic nie mieliśmy nic o przekazaniu limitu a chciał xero aktu. Teść napisał podanie o przekazanie na mnie.

 

ok dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj