Polecane posty

24 listopada dostałam Młodego Rolnika. Ziemie i budynki dostałem  w dzierżawę od rodziców. Z biznesplanu wynika, że muszę zacząć  hodowlę bydła  mięsnego i trzody chlewnej po 3 latach. Czy rodzice mogą do tego czasu trzymać tam zwierzęta i dalej zgłaszać na siebie urodzenie? Czy ja muszę od razu trzymać na siebie hodowle? Czy jeśli oni będą trzymać na siebie to będę mógł od nich odkupić i je na siebie zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Jak ja mam pustą rubrykę struktura zasiewów więc moge siać co chcę i ile chcę?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego wydzierżawiłeś ziemię i budynki. Teraz chcesz aby rodzice nadal prowadzili działalność produkcyjną w postaci hodowli zwierząt. Pamiętaj, że użytki i budynki wykorzystywane do produkcji rolnej nie mogą stanowić przedmiotu współwłasności lub współposiadania, w wyjątkiem małżeńskiej wspólności majątkowej. Ja bym nie ryzykował. Jak już musisz to rób przemieszczenie zwierząt na siebie. Będziesz spokojnie spał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No przecież Ty wydzierżawiłeś od niego ten budynek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

no skoro osoba która Cie prowadzi tak mówiła to to ok ale na wszelki wypadek dopytaj jeszcze kogoś żeby lipa nie wyszła bo ja znam tą wersję co powiedziałem. 

To znasz złą wersję!!! Nie spałem całą noc przez Ciebie i już chciałem opieprzać babkę prowadzącą wniosek.....ale znalazłem czarno na białym.

Poczytaj z strony http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/wnioski-z-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Pobierz instrukcje wypełniania prg  http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_2014_PRG_Instrukcja_wypelniania.pdf

I tam masz jak BYK 

 

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (70 000 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ja mam pustą rubrykę struktura zasiewów więc moge siać co chcę i ile chcę?? 

O czym ty mówisz? Gdyby tak było nie miał byś wyliczonego ESU. Jesteś na białej, nie dostałeś jeszcze premii? To tak, możesz siać co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kamil zrób przemieszczenie zwierząt na siebie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Freetaxi to czyli nawet jak miałem 13 lat i byłem ubezpieczony jako domownik to to się zalicza?

Byłeś ubezpieczony jako domownik czy przy rodzicach? Bo to różnica. Jak opłacali za ciebie składki to staż masz, jak nie to niestety ale nie będziesz miał tego liczone.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No przydałoby się jeśli nie masz produkcji zwierzęcej wcale ujętej albo dopiero za kilka lat miałeś zamiar przejąć zwierzaki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Kolego wydzierżawiłeś ziemię i budynki. Teraz chcesz aby rodzice nadal prowadzili działalność produkcyjną w postaci hodowli zwierząt. Pamiętaj, że użytki i budynki wykorzystywane do produkcji rolnej nie mogą stanowić przedmiotu współwłasności lub współposiadania, w wyjątkiem małżeńskiej wspólności majątkowej. Ja bym nie ryzykował. Jak już musisz to rób przemieszczenie zwierząt na siebie. Będziesz spokojnie spał.

nie za bardzo to rozumiem. Ojciec wydzierżawia mi część gospodarstwa i przekazuje część zwierząt urzycza maszyny i budynki. Ale budynki są nadal jego własnością i prowadzi w nich swoją hodowlę bo ma 50lat i do emerytury jeszcze ponad 15lat. Jak to rozwiązać? Na umowie dzierżawy mam wpisać że dzierżawie sama ziemie czy też ziemie z budynkami czy nic nie pisać tylko oddzielną umowę urzyczenia budynków i maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4
Napisano (edytowany)

nie za bardzo to rozumiem. Ojciec wydzierżawia mi część gospodarstwa i przekazuje część zwierząt urzycza maszyny i budynki. Ale budynki są nadal jego własnością i prowadzi w nich swoją hodowlę bo ma 50lat i do emerytury jeszcze ponad 15lat. Jak to rozwiązać? Na umowie dzierżawy mam wpisać że dzierżawie sama ziemie czy też ziemie z budynkami czy nic nie pisać tylko oddzielną umowę urzyczenia budynków i maszyn.

ja mam tak samo :) budynki ojca, ojciec ma krowy, umowa uzyczenia miedzy wami ze uzycza ci czesc budynku na hodowle i  tyle, ojceic ma krowy a ja hoduje cielaki i opasy :), umowa na dzierzawe ziemii, umowa uzyczenia na budynki, notarialna mam umowe dzierzawy na ziemie na 10 lat i miedzy ojcem a mna umowa uzyczenia budynkow do hodowli, mam numer producenta bez problemu zalatwiony i numer siedziby stada, i niby mamy 2 stada na jednej posesji, wiec  nie wprowadzajcie w blad

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przez te 3 lata  ojciec może trzymać tam zwierzęta, dobrze że zapytałem. A czy ma on jakiś czas na zamknięcie swojej produkcji?


Myślałem, że przez te 3 lata ojciec może trzymać am zwierzęta, dobrze,że się dowiedziałem. Dzięki. A czy ojciec ma jakiś czas na zamknięcie swojej produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Nie ma jakiegoś ustalonego terminu. Przemieszczenie możesz w każdej chwili zrobić. Pamiętajcie, że umowa dzierżawy a umowa użyczenia to co innego.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

A czy można wydzierżawić część budynku? Cały budynek to obora plus przechowalnia na ziemniaki. Jako że mam tylko produkcję roślinną to chciałbym wydzierżawić tylko przechowalnie. I chciałem się zapytać czy to przejdzie, bo kiedyś czytałem że musi być cały budynek? Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A może lepiej będzie użyczyć :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czyli spisać umowę dzierżawy na ziemie o budynkach i maszynach nic nie pisać. I spisać umowę użyczenia w której wpisać że ojciec urzycza mi maszyny i część budynków która będzie mi potrzebna do produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy w poprzednich naborach jeśli się łączyło MGR z MR, to na MGR wystarczyła dzierżawa notarialna? jeśli chcę wziąć ciągnik 110 km to wystarczy mieć 30-40ha umów notarialnych?

czy taka umowa musi być na 10 lat czy może być na krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie musiała to być umowa notarialna. Popatrz na stronie Agencji odnośnie MGR jest ekspertyza w zakresie doboru maszyn. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za MR zakupiłem ziemie i by było płacone gotówką i jest zapis w akcie, że sprzedający otrzymał kwotę przed podpisaniem tego aktu. takie coś przejdzie w agencji? nie beda się tego czepiać? jak złoże dokumenty potwierdzające poniesione koszty to agencja wyśle mi jakiś list, że jest wszystko dobrze albo wezwie do poprawek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zapis jest w porządku. Jak będzie coś nie tak to na pewno dostaniesz wezwanie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Gdzieś ostatnio czytałem że z starego PROW trzeba się rozliczyć do końca 2015 roku, bo tak wymago UE? CZy z MR ostatniego naboru musze się rozliczyć do końca roku czy mam na to 3 lata jak to było w przepisach? Czy to rozliczenie do końca roku tyczyło się tylko MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj