Polecane posty

szpeniek26    5

Ja mam upierdliwą babe co sprawdza wniosek i powiedziała że to nie przejdzie, w poniedziałek jade do notariusza i załatwiam sprawe notarialnie koszt wszystkiego ponad 400zł ;[

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

dlaczego są w ogóle problemy ze służebnością? przecież ziemia jest własnością młodego rolnika i koniec. czy to nie nadgorliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Oni mają ciągle tą samą śpiewkę. Ma Pan sam prowadzić działalność gospo a jeżeli jest służebność to oni uważają że babcia co ma 90 lat będzie pomagać i robić wszystko za młodego ..

głupota i tyle, trzeba sobie z nią jakoś radzić


Witam.
Mam jedno pytanie. Ponieważ chcę skorzystać z najbliższego naboru MR ale chodzi mi po głowie pewna sprawa.
Otóż, jeżeli dostanę MR to będę mógł sprzedać jakąś część ziemi? Chodzi o taką działkę która nie pasuje mi z żadnej strony. A w tym samym czasie w dzierżawę wezmę ok.20ha?
Czy można coś takiego zrobić?

 

W nowym naborze chyba nie będzie można brać dzierżawy od tak sobie, trzeba od skarbu państwa lub od gminy, od sąsiada nie będzie się dało.

Jak będziesz chciał tamtą działkę sprzedać to poprostu nie wciągaj jej do MR i po sprawie. chyba że ta działka jest duża i zapewni Ci dużo pkt za powierzchnię.

A 20 ha potem można śmiało brać, tylko oczywiście między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

 

Różnie ludzie piszą, ale czym mniej w akcie to lepiej później w skarbówce. Od przepisania krów to przecież jest ARIMR, gdzie się robi przeniesienie stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką dziwną sytuacje bo przyznano mi MR. pani w gminie powiedziała mi że podatek rolny to musi go płacić właściciel a nie dzierżawca i powiedziała mi ze umowa dzierżawy  dla gminy nie jest wiążąca jest nieważna i fikcyjna by wyciągnąć kasę. Czy jest to prawdą że obowiązek płacenia podatku rolnego ma właściciel  czy ma go płaci dzierżawca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

nakaz podatkowy będzie na właściciela a kto będzie go płacił to wasza sprawa. Jak zgłosisz w gminie w podatkach to będziesz mógł odliczać podatek akcyzowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak tata jest właśćcielem  111 ha i jest w trzeciej grupie czy stawce podatkowej i wydzierżawił 60 ha to i tak on będzie płacił ta trzecia stawkę bo jest właścicielem 111 ha  a uprawia  50ha czy tylko od tych 50ha  co uprawia musi płacić a za te 60ha będzie płacił dzierżawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Tego to już nie wiem, ale skoro ojciec przekazuje Ci w dzierżawę to jest dla gminy sztuczny podział więc raczej podatek będzie tak jak był bo podatek jest przypisany zawsze do właściciela a dzierżawca rozlicza się z właścicielem na podstawie czynszu dzierżawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Witam. Mam pytanie, a mianowicie byłem dzisiaj zamówić maszyny i okazało się że kosiarce dyskowa którą miałem brać producent zamienił plastikową tuleje na jakąś inną i zmienił numer katalogowy. A ja w planie rozwoju mam podany numer katalogowy. Czy muszę w takim przypadku robić zmianę planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

numer katalogowy, poważnie ? ale wy lubicie sobie życie utrudniać po co takie rzeczy wpisywać w BP? ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Po co takie dokładne rzeczy wpisywałeś? nie można było że kosiarka i jaka szerokość. Musisz zrobić zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

a jeżeli sprzedawca mi napisze oświadczenie zę to jest ta sama kosiarka tylko o nowym numerze to nie wystarczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

przepisz cały biznes plan zmieniając tylko ten numer kosiarki bo na pewno będą i tak chcieli abyś to zrobił bo im też w papierach musi się zgadzać. Ewentualnie przedzwoń do oddziału arimr, udzielają wszelkich informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaPodpora    0

Przejmując gospodarstwo w ramach młodego rolnika trzeba później składać w ARiMR wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich? Po drugie: CZy ojciec może mieć na siebie zwierzęta mimo, że niie posiada już żadnej ziemii??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

mam pytanko dostałem już pieniązki na konto i do wykorzystania mam 70% tzn 70 tyś ale to netto czy brutto już?????/bo coś bez przerwy przychodzi mi na myśli czy wszystko dobrze robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czy jeżeli dzierżawie od ojca część ziemi wraz z budynkami i mam zwierzęta to ojciec może mieć swoje zwierzęta w tych budynkach czy musi mi wszystkie przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

 

Różnie ludzie piszą, ale czym mniej w akcie to lepiej później w skarbówce. Od przepisania krów to przecież jest ARIMR, gdzie się robi przeniesienie stada.

 

A czemu im mniej tym lepiej?? przecież jakoś to trzeba uporządkować, a skarbówka nie pobiera opłat za "pierwszą linie" pokrewieństwa. a maszyn od ojca nie kupie bo wtedy skabówka na pewno się upomnie o swoje to samo u zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

netto, - agencję nie obchodzi czy jesteś Vatowcem czy też nie.

???? Hmm ....mi osoba prowadząca wniosek powiedziała, że muszę rozliczyć się z 70%, czyli mam mieć wydatki na co najmniej 70000 BRUTTO. Nie dezinformujcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj