Polecane posty

adrian3005    49

Pierw to weź akt rodziców, z którego notariusz przepisywał informacje do twojego aktu, jeżeli tam nie ma służebności to notariusz zrobił błąd, ale wątpię w to i dana slużebność tam jest. Najlepiej niech babcia napisze oświadczenie, że rezygnuje z służebności na twoją korzyść i w księgach ją wykreśla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

u mnie dziadki też mieli wpisaną służebność i tez składałem oświadczenie że nie prowadzą działalności produkcyjnej i nie korzystają z tych budynkówi że są w podeszłym wieku. podpisali się wysłałem i czekam na przelew. u mnie to było w mazowieckim, nie wiem jak to jest w innych oddziałach. w świetle prawa mają prawo mieć służebność a różne odziały różnie podchodzą do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Babcia ma służebnośc na budynek mieszkalny a w akcie nie jest to wyszczególnione, wpisane jest tylko służebnośc w polowie budynków nie pisze że to budynki gospodarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

wpis w księdze nie wiem ale może to być nawet 200zł + babci rezygnacja poświadczona w gminie albo u notariusza.

Spróbuj tak jak ja na oświadczenie wtedy nic Cie nie kosztuje


ale w Twoim akcie masz tylko wzmiankę że babcia ma służebność, czy w Twoim akcie jest wyszczególnione co obejmuje ta służebność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

dziś załatwione z księgami wykreślenie wpisu o służebności to 100zł za każdy przynajmniej tu tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

To Twój błąd że nie dopilnowałeś notariusza a podpisałeś to, a jego błąd bo ma obowiązek sprecyzować co dokładnie obejmuje służebność. 

Radziłbym Ci złożyć ten akt w arimr ewentualnie zadzwonić i zapytać czy możesz dołączyć babci oświadczenie precyzujące tą służebnośc albo możesz to złożyć a jak sie arimr doczepi do wtedy pozwolą Ci to sprostować takim oświadczeniem bądź w inny sposób a wtedy określą w jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oświadczenie babci powinno Ci załatwić sprawę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

Witam,

Przedwczoraj rzucili w Agrobiznesie temat MR i mówili coś że jest możliwość że starczy kasy jeszcze dla 3/4 tys. osób( jakieś przesunięcia czy coś w tym stylu) i tak chciałem się zapytać czy wiecie coś na ten temat? Czy jest w tym coś prawdy czy poprostu taka ściema żeby dać jakieś złudne nadzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu307    0

NA 4ha gospodarstwo zajmujace sie produkcja roslinna czyli siew pszenica i rzepak jaka bedzie wielkosc doplaty w 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

tu nie jest temat o dopłatach tylko Młody Rolnik i z ty związana premia. na stronie arimr jest kalkulator to se oblicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusza    10

A myślicie że każdy chce się wiązać z wsią na stałe? Nie jeden przekalkulował że lepiej z dziewczyną czy żoną na zachód śmignąć i zarobić po 10 tys na głowę miesięcznie niż krowie pod ogon zaglądać albo siedzieć rok na wsi na zasmarkanych kilku ha, płacić krus a potem zatrudnić się w biedronie :) 100 tys to fajna kwota jak się jest pewnym że chce się być na wsi i pracować na wsi.

Za granicą nie jest tak kolorowo jak Ci się wydaje. Z narzeczoną jestem już od paru lat za granicą i tylko czekamy na kolejny nabór na MR. Edytowano przez kusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie twierdzę że każdy ma kolorowo za granicą. Są różne przypadki i tak to należy rozumować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mój kolega nie brał MR ale przejął gospodarstwo w ubiegłym roku, gospodarstwem zajmuje się ojciec zz rodzeństwem młodszym a on sam za granicę jeździ co jakiś czas, sam powiedział że jemu ta praca w gospodarstwie nie potrzebna,  papierki mogą być na niego ale on robił nie będzie, no i dokładnie tak jest, woli pojechać na 2-3 miesiące, potem wróci, z miesiąc poimprezuje (nie wydaje oczywiście wszystkiego), potem dodatkowo znajduje sobie pracę gdzieś przy wykończeniówkach, nigdy nie narzeka że przemęczony, ma czas i zapas pieniędzy na wyjazdy weekendowe, wolne bierze jak uważa i mówi że "pie..... gospodarkę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

tak to sobie można pisać jak się jest młodym i do tego kawalerem

jak długo tak będzie robił??? a jak założy rodzinę??? przecież nie zawsze będzie wolnym ptaszkiem....

byłem młody i robiłem podobnie ale wszystko się zawsze kończy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio2lab    0

Wasze forum przynosi szczęście. Wczoraj tu napisałem, że oczekuję w stresie od 4 listopada. A wieczorem zawitało na koncie sto tysięcy. No to można inwestować w gospodarstwo. Miłego dnia wszystkim :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek_A    4

mój kolega nie brał MR ale przejął gospodarstwo w ubiegłym roku, gospodarstwem zajmuje się ojciec zz rodzeństwem młodszym a on sam za granicę jeździ co jakiś czas, sam powiedział że jemu ta praca w gospodarstwie nie potrzebna,  papierki mogą być na niego ale on robił nie będzie, no i dokładnie tak jest, woli pojechać na 2-3 miesiące, potem wróci, z miesiąc poimprezuje (nie wydaje oczywiście wszystkiego), potem dodatkowo znajduje sobie pracę gdzieś przy wykończeniówkach, nigdy nie narzeka że przemęczony, ma czas i zapas pieniędzy na wyjazdy weekendowe, wolne bierze jak uważa i mówi że "pie..... gospodarkę"

 

Nie czaje po co na siłę robić z kogoś gospodarza, nie to nie, może ktoś z młodszych będzie chciał być rolnikiem to jemu powinni przepisać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

12.12 wniosek

23.12 poprawka

29.01 kasa na koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

Witam.
Mam jedno pytanie. Ponieważ chcę skorzystać z najbliższego naboru MR ale chodzi mi po głowie pewna sprawa.
Otóż, jeżeli dostanę MR to będę mógł sprzedać jakąś część ziemi? Chodzi o taką działkę która nie pasuje mi z żadnej strony. A w tym samym czasie w dzierżawę wezmę ok.20ha?
Czy można coś takiego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przeszło.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj