Polecane posty

freetaxi    947

Agencję interesuje Twoje zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Witam mam pytanie, dzisiaj dostałem dokumenty z ARiMR o dopłaty bezpośrednie i notatki odnośnie zazielenień itd.Obecnie pracuję w agromie i opłacam ZUS do tego mam gospodarstwo o powierzchni 3.7ha z czego 3,05 ha ornej ziemi, wiem że to malutko. Moje pytanie jest takie są tam zasady o młodym rolniku i czy coś mi przysługuje z tego tytułu? czy mogę ubiegać się o jakieś dofinansowanie na jakąś maszynę? Czy pozostaje mi tylko dopłata 1250 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy będzie Cie można dopasowac pod jakieś działanie to ciężko w te chwili powiedzieć. O ile można uznać za podstawowe warunki informacje z dokumentu zatwierdzonego przez KE, to odpadasz z Restrukturyzacji małych gospodarstw bo nie jesteś ubezpieczony w pełnym zakresie jako rolnik. Pozostaje Ci tylko poczekać na przepisy krajowe. Druga sprawa to powierzchnia gospodarstwa też nie powala. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam mam pytanie, dzisiaj dostałem dokumenty z ARiMR o dopłaty bezpośrednie i notatki odnośnie zazielenień itd.Obecnie pracuję w agromie i opłacam ZUS do tego mam gospodarstwo o powierzchni 3.7ha z czego 3,05 ha ornej ziemi, wiem że to malutko. Moje pytanie jest takie są tam zasady o młodym rolniku i czy coś mi przysługuje z tego tytułu? czy mogę ubiegać się o jakieś dofinansowanie na jakąś maszynę? Czy pozostaje mi tylko dopłata 1250 Euro.

A dopłaty nie będziesz mieć 1250 euro bo niby za co? Dostaniesz tyle co Ci się należy od arealu twojego i będziesz wyciągnięty pod płatności dla małych gospodarstw i nie będziesz podlegał kontrolom ani zazielenieniu. Wszystko to jest napisane wystarczy doczytać.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Piotrek przepisy krajowe, które wkrótce się pojawią być może rozwieją Twoje wątpliwości. Na razie nie wiadomo nic w tym temacie. Pedro2 wydaje mi się, że będziesz miał wezwanie. Na moje oko trzeba będzie wycofać wniosek o płatność i porobić zmiany do wniosku o przyznanie pomocy. Aczkolwiek czekaj na jakiś kontakt z Agencji. 

 

Wycofać?? 180 dni od otrzymania decyzji mija 20 lutego...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tamtym tygodniu dzwonili mi z Agencji do klientki z lubelskiego i musimy zrobić zmianę do wniosku o przyznanie pomocy, wycofać wniosek o płatność i w jednej kopercie wysłać nowy. Tak więc nie widzę w tym nic dziwnego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ile ma trwać? Wycofujesz i tyle. Bo jeśli rozumiem dobrze to we wniosku o przyznanie pomocy nie miałeś tych czy tej działki leśnej wpisanej? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak dołożą na tyle pieniążków to pewnie tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja mam 14.37 pkt i jestem na ponad 15 tys miejscu i nie liczę że dostanę bo to musiałaby byc jakiś cud. A 13 punktów to już jednak mało jak na ten nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

jak na ten nabór to 2/3 osób miało za mało punktów :) chyba pierwszy nabór w którym nie wszyscy dostali premie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wkrótce :) A na poważnie to ciężko powiedzieć. Trzeba poczekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

jak na ten nabór to 2/3 osób miało za mało punktów :) chyba pierwszy nabór w którym nie wszyscy dostali premie.

No dokladnie. Duzo osob jak ja zlekcewazylo sobie ilosc arealu bo w poprzednich naborach dostali wszyscy a teraz taka niespodzianka ze dostala tylko 1/3 skladajacych może i było to ddo przewidzenia ale że aż tyle wniosków będzie bym nie pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro956    0

a jak myslicie czy osoby ktore sie nie zalapaly na mr w kolajnym naborze beda mieli pierszenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie pierwszeństwa, nigdy nie było. Ranking zapewne będzie ustalany na podstawie punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak za te pieniadze chce kupic ziemie to jak to trzeba zrobic bo zanim zmiana biznesplanu bedzie itd to troche potrwa i moga sprzed nosa sprzatnac wiec zadatek dac jakis i u notariusza to trzeba potwierdzic ? zadatku nie moge wziasc z tych pieniedzy MR i jak to wyglada dlugo trzeba czekac by zmienic biznespaln wydatku tych pieniedzy ? i pieniadze placi sie na konto tej osoby i bank kredyt tez przelewa na jej konto czy jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to wiem ale jaki zadatek dac czy umowe przedwstepna sie robi gdy chce kupic ziemie rolna to jak to trzeba zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W kolejnym naborze duża część tych którzy nie dostali teraz nie dostanie wcale bo nie będą mogli spełnić wymagań względem dochodu który mały nie jest. A czym mniej punktów na liście tym mniejszy areal nie oszukujmy się.

W 2011 roku premie dostał mój znajomy który nie miał nawet 10ha i sama produkcję roślinną a w przyszłym naborze to już będzie można powiedzieć niewykonalne niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Warchest na początek proszę Cię o pisanie zgodnie z zasadami gramatyki i orografii bo z reguły ciężko jest cokolwiek zrozumieć z Twoich zapytań. A jeśli Cię już dobrze zrozumiałem to masz zamiar kupić ziemię i rozliczyć ją w ramach premii. Robisz stosowne zmiany w PRG i składasz razem z podaniem. A kwestia uzgodnienia ze sprzedającym to już Twoja sprawa. Jak się dogadasz, tak będzie. Ziemię rozliczysz potem w Agencji na podstawie aktu notarialnego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Ja płaciłem gotówką. Mam zapis: zapłacono gotówką w obecności notariusza i że sprzedający kwituje odbiór zapłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Kolego Warchest na początek proszę Cię o pisanie zgodnie z zasadami gramatyki i orografii bo z reguły ciężko jest cokolwiek zrozumieć z Twoich zapytań. A jeśli Cię już dobrze zrozumiałem to masz zamiar kupić ziemię i rozliczyć ją w ramach premii. Robisz stosowne zmiany w PRG i składasz razem z podaniem. A kwestia uzgodnienia ze sprzedającym to już Twoja sprawa. Jak się dogadasz, tak będzie. Ziemię rozliczysz potem w Agencji na podstawie aktu notarialnego.

 

dzieki za odp . a to moge z tych 100 tys pobrac teraz np 10 czy 20 tys na zadatek ? i pieniadze te z MR  to przeslac razem z kredytem czy jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj