Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Nie wiemy kiedy będzie nabór. Coś przebąkują  o połowie roku. A premia będzie 100 000 PLN w dwóch ratach - 80 % i 20 %. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
freetaxi

 dzięki wielki za informacje. 

czyli znając nasz piękny kraj to jest jeszcze spora szansa że i w kolejnym naborze nie skorzystam.... bardzo mnei ciekawi jedna rzecz. Czemu tam na górze nie pomysleli ze niektóre osoby które nie załapały sie w naborze 2014 (np. ja) dowiadując sie o tym w sierpniu to i tak dostali gospodarstwo. No i chyba mogli pomyślec o tym aby dac im szanse w kolejnym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A musiałeś przejmować gospodarstwo? Nie mogłeś się z tym wstrzymać?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

NIe musiałem.ale wiadomo ze z mlekiem juz coraz gorzej i według mnie to moze byc ostatnia szansa na wypłate udziałów z mleczarni. Dlatego zostało przepisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Cześć.

Taka sprawa. Mam już wypłaconą premię, a w skład mojego gospodarstwa (z wniosku) wchodzi  dzierżawa 6h, jest ona dla mnie bardzo nie wygodna i chcę ją zamienić na 6h darowizny od Ojca tak aby nie uległa zmianie powierzchnia mojego gospodarstwa.

Jak należy przeprowadzić taką zamianę bo nie odnalazłem odpowiedzi w rozporządzeniu?

Pozdrawiam.

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podanie i zmianę do wniosku trzeba złożyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wniosek o płatność właśnie złożony - oby bez poprawek :)

 

we wszystkich urzędach wszystko udawało się załatwić szybko lub nawet od ręki. w starostwie powiatowym, w gminie, w Krusie (decyzja w kilka dni roboczych, zaświadczenie od ręki), w Agencji - wszędzie miłe, kompetentne osoby służące pomocą, rozwiewające wątpliwości, itd.

 

tak naprawdę najgorzej było załatwić mi świadectwo pracy (bo byłem na umowie o pracę do końca 2014) - towarzystwo pojechało do Azji na wakacje i nie było komu podpisać świadectwa pracy (potrzebne do rejestracji w Krus), na które czekałem 3 tygodnie...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

freetaxi

 dzięki wielki za informacje. 

czyli znając nasz piękny kraj to jest jeszcze spora szansa że i w kolejnym naborze nie skorzystam.... bardzo mnei ciekawi jedna rzecz. Czemu tam na górze nie pomysleli ze niektóre osoby które nie załapały sie w naborze 2014 (np. ja) dowiadując sie o tym w sierpniu to i tak dostali gospodarstwo. No i chyba mogli pomyślec o tym aby dac im szanse w kolejnym naborze.

 

A kto Ci kazał przejmować gosp? ;) Sytuacja Cię zmusiła, ok masz udziały, które będą wypłacać przez 5 lat i nawet nie odczujesz zastrzyku gotówki, a szansa na 100 tys, tytuł Młodego Rolnika dzięki któremu mógłbyś mieć jeszcze inne korzyści/przywileje może przepaść, oby nie ;) 

 

U mnie wniosek złożony 2 stycznia i na razie cisza, ale pewnie się odezwą bo przejąłem też lasy, których nie zadeklarowałem we wniosku o przyznanie pomocy dzięki mądrości pani z ODR  :ph34r: @freetaxi jak myślisz raczej bez poprawki to nie przejdzie?? 3 ha lasu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

19 grudnia złożony  wniosek o płatność  poprawka  złożona w sylwestra a dziś pieniądze na koncie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pedro2 a akt notarialny z tymi lasami dołączyłeś do wniosku o płatność? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Podanie i zmianę do wniosku trzeba złożyć. 

 

Ogólnie jak wygląda podanie? Piszą tutaj że podanie = pismo przewodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można i to ująć :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dzikijohn do wniosku dołączasz też akt notarialny i PRG. Machtomi umowy użyczenia budynków i maszyn masz u siebie w "teczce" w razie kontroli. 

 

 

'

 

Wiem że trzeba dołączyć i PRG i akty notarialne. Pytam czy we wniosku tam gdzie jest kartka na której zaznacza się jakie są załączniki do wniosku (zaznaczyłem biznesplan) trzeba zaznaczyć również że dołączam akt notarialny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

pedro2

    w moim wypadku udział jest wiekszy niz dofinansowanie MR. ale mam nadzieje ze załapie sie na młodego rolnika. A o jakich innych przywilejach mówisz ? 

Np. skoro ja mam juz przepisane to nie ebde dostawac wiekszych dopłat ? bo podobno mają byc wieksze dopłaty dla młodych rolników

Edytowano przez pp1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dzięki :) A co do tego podania i pisma przewodniego. Mówi się że pismo przewodnie i podanie to to samo jednak jak napisać gdy w zasiewach zmienią nam się wartości o 30%. Napisać: Plan Rozwoju Gospodarstwa zawierający zmiany w strukturze zasiewów większe niż 30%. Czy coś jeszcze dodawać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie, tak może być. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

tam jest sprecyzowane tak: Rolnik jest obowiązany,w stadach powyzej 9 loch,utrzymywac grupowo lochy i loszki od 4 tygodnia po pokryciu to tygodnia przed przewidywanym terminem proszenia. czyli powyzej 9 loch-loszek ale prosnych-nie luznych na to wychodzi,a wiec co w sytuacji gdy 4 lochy są prosne-5 luznych?? od tego jest forum by zadawac pytania i liczyc na odpowiedzi od takich osob jak Ty freetaxi

 

Każde stado liczące powyżej 9 loch musisz trzymać grupowo (grupa to już 2 lochy). jeśłi jest do 4tyg po pokryciu to możę sama stać ale w okresie od 4 tygodnia po pokryciu do tygodnia przed oproszeniem musi być z inną lochą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

pedro2

    jest mozliwość wypłacenia udziałów jedno razowo w ciągu jednego roku. w moim wypadku udział jest wiekszy niz dofinansowanie MR. ale mam nadzieje ze załapie sie na młodego rolnika. A o jakich innych przywilejach mówisz ? 

Np. skoro ja mam juz przepisane to nie ebde dostawac wiekszych dopłat ? bo podobno mają byc wieksze dopłaty dla młodych rolników

 

 

Pewien nie jestem, ale na zdrowy rozum nie jesteś młodym rolnikiem i nie dostaniesz :P Inne przywileje, może nie jakieś wielkie ale zawsze coś, zachęcam do lektury nowego PROW-u tam wszystko znajdziesz ;)

 

@freetaxi akt notarialny na las też poszedł z wnioskiem.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, otóż mój ojciec we wniosku na Modernizację Gospodarstw w 2013r zadeklarował całą powierzchnię gospodarstwa i teraz chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość żeby mógł przepisać część powierzchni na mnie żebym mógł starać się o premię dla Młodego Rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Piotrek przepisy krajowe, które wkrótce się pojawią być może rozwieją Twoje wątpliwości. Na razie nie wiadomo nic w tym temacie. Pedro2 wydaje mi się, że będziesz miał wezwanie. Na moje oko trzeba będzie wycofać wniosek o płatność i porobić zmiany do wniosku o przyznanie pomocy. Aczkolwiek czekaj na jakiś kontakt z Agencji. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Panowie kiedy te 4 mce mijają?

Nie czasami 28.01?

 

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja to się już pogubiłem w tych terminach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Witam , mam takie pytanie. Teraz pobieram rente po zmarłym ojcu i dzisiaj byłem w Krusie zeby pokazac akt notarialny i zeby zarejestrowali mnie jako rolnika i anulowali mi tą rente, żębym mógł opłacac Krus jak tego MR wymaga. Jednak powiedzieli mi ze jako student rente i tak będe otrzymywał aż do Sierpnia 2016 tyle że podstawowa zmniejszona o połowe z tytyułu ze mam ziemie. Mam więc pytanie czy na podstawie tego ze mam ziemie i jestem ubezpieczony w Krusie ale nie płace ubezpieczenia z tytułu tego ze mam rente wystarczy Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj